Bilgisayarım Format atarken hata veriyor

Melih1497

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Formata başladıktan sonra windows dosyaları koplanıyor da %0 dan ilerlemeyip bi süre sonra ekteki hatayı veriyo sorun nerdedir
IMG_2992.JPG

Son düzenleyen moderatör:

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Windows'u sıfırlamaya mı yoksa temiz kurulum yani format atmaya mı çalışıyorsunuz?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Dizüstü bilgisayarınıza yada masaüstü bilgisayarınıza Format atarken dosyalar okumaya kopyalama başladığında belli bir süre sonra 0x80070057 hatası vermektedir.

Bu hatalar genelde Disk üzerinde bad sektöründen kaynaklı olarak disk üzerine yazmaya geldiğinde bu hata verebilir. Bu hata için Diskinizi başka bir Sisteme takarak Bad Sektör Düzeltme araçları ile kötü sektörü düzeltebilirsiniz.

Eğer Bu da olmuyor ise Sabit Diskinizi Low Level Format ile Fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz yanlız bu işlem biraz uzun zaman alacaktır.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Genelde Bu hata Windows 7 işletim sistemlerinde gerçekleştiği görünmektedir.
  • Bilgisayarınızın Bios Ayarlarına giriyoruz
  • İşletim Sistemi Seçeneklerinden Order olarak Seçiyoruz.
  • İşletim Sistemi Tercihlerinin hemen alt kısmında HDD Bağlantı Ayarlarında ” AHCI ” Olan ayarı ” IDE ” olarak Seçiyoruz.
  • Daha İşletim Sistemi kurulumu için Usb’den İşletim Sistemi kurma metotu ile Bilgisayarınıza işletim sistemini kurunuz.

0x80070057 hatasının başlıca sorunu hard disk kaynaklı olduğunu unutmayınız . Diskinizi bir Bad Sektör Aracı ile taratarak diskinizi kontrol ediniz. KAYNAK: Format atarken 0x80070057 Hatası ve Çözümleri

Ya da şu videoya bakabilirsiniz bakabiliriniz:

Son düzenleme: