Bilgisayarım aşırı kasmaya başladı

Bu konuyu okuyanlar

onemfurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar. Öncelikle bilgisayar özelliklerimi yazarak başlamak istiyorum. 6gb ram intel i7 işlemci 3gb ekran kartı 2.70ghz hız falan. Önceden güzel fps alıyordum. Lol oynarken en yüksek görüntü ayarlarında 120fps alırken bu yavaş yavaş düştü ve artık düşük ayarlarda 10fps görüyorum. Yavaşlıktan twitche girmiyor kasıyor bişeyler oluyor. Ram bilgisine bakıyorum boşta 2gb ram var. İnternetten videolar izliyorum adam gitmiş gelişmiş sistem ayarlarından windowsun görüntüsünü düşürüyor. Bide size danışmak istedim şimdiden teşekkürler.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Hafızada sıkıntı yok. Bu yöntemleri ezberledim artık. Ayrıca ccleaner bilgisayarda mavi ekran vermişti başka çözümü olan varmı ?
CCleaner bilgisayarda mavi ekran hatası vermez. Ben ne kadar zamandır kullanıyorum bir sıkıntı oluşturmadı. :)

Driverların en güncel mi?

onemfurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hepsini toplu bir şekilde yapmak istiyorsan Driver Booster ve Driver Easy ile yapabilirsin. Ama benim tavsiyem driverları ürünün kendi sitesinden indirip güncellemendir. :)
Reyiz çok sağol Driver Booster ile kurdum nerdeyse hiçbiri güncel değilmiş. Bi ara korkudan bi kalp krizi geçircektimde ekran karadı rengarenk oldu filan ama inşallah oyunda işe yarar bilgisayarda gözle görülür bir hızlanma var hemde bayağı bi hızlandı bilgisayarı tanıyamıyorum :)

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
işlemci ısısını falan kontrol et
driverdan performans 120 fpsden 10lara inmez donanımsal büyük ihtimalle
donanımsal bir arıza olması kuvvetle muhtemel

onemfurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
işlemci ısısını falan kontrol et
driverdan performans 120 fpsden 10lara inmez donanımsal büyük ihtimalle
donanımsal bir arıza olması kuvvetle muhtemel
Bilemiyorum valla ramda bi hafifleme oldu bilgisayar 3gb yakın ram yiyodu şimdi 1,5.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Reyiz çok sağol Driver Booster ile kurdum nerdeyse hiçbiri güncel değilmiş. Bi ara korkudan bi kalp krizi geçircektimde ekran karadı rengarenk oldu filan ama inşallah oyunda işe yarar bilgisayarda gözle görülür bir hızlanma var hemde bayağı bi hızlandı bilgisayarı tanıyamıyorum :)
Rica ederim. Sorun düzeldi mi peki?

onemfurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Rica ederim. Sorun düzeldi mi peki?
Evet düzeldi bilgisayar 20 saniyeye kalmadan açılıyor birde Malwarebytes ile bilgisayarı taradım 290 virüs çıktı tekrar sağolun oyundada full ayarlar 170fpsi buluyor

Son düzenleme: