Bilgisayarı 2 saaten fazla götürecek bir güç kaynağı çözümü varmı?

Bu konuyu okuyanlar

nokta6600

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben doğuda yaşıyorum burda elektrikler sürekli gidiyor.
bana bilgisyarı 2 saaten fazla götürecek bir güç kaynağı yada ona benzer daha önce yapılmış çözümler (mesela güç kaynağı artı akü kullanılıyormuş.)
ne önerirsiniz. mutlaka çareleri vardır.
herkes ekran kartı falan dedi :D benim sorunumda bilgisayarı bir kaç saat götürecek bir sistem.
şimdiden teşekürler

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Sana Ups dediğimiz elektikler gittiğinde kullanılan cihazdan lazım.
Kısacası ihtiyacın olan aletin adı UPS.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Peter UPS dediğimiz olay max 5-20dk gider.

12volt bir akü ile 12 to 220v çevirici kullanıp bunu yapmak mümkün
Bırak 2 saati akü büyüklüğüne göre çok uzun günler kullanabilirsin

Elektironikten anlayan bi arkadaşınız varsa sorun.
PC durumuna göre sabit 220v 450w alabileceğiniz akü+dönüştürücü çözümü nasıl yapılabilir.

yalniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepsiburada da 12V-220V dönüştürücü var isterseniz buradan bakın.

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Bir adet bildiğimiz araçlarda kullanılan akü ile 12V - 220V 150W - 200W inverter ile bu işi halledebilirsiniz.

nokta6600

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ivertör 2 tane kötü yanı var bir elektrik gittiğinde devreye girmiyor ikincisi fanı var kışın içeriyi buz gibi yapıyor adam donuyor.
yani şu anda yaptığınız kulandığınız yada gördüğünüz bir sistem varmı.
daha önce bilgisayarcı bir arkadaş bana bir tane nova 1100 güç kaynağı 2 tane 60w boş kuru akü istedi birazda dedi bişeyler ben ekleyecem artık doğru yanlış 70 tlde onun için istedi biraz pahalı geldi 600 tl civarı oldu. bildiğiniz başka bir sistem varmı.

Bir adet bildiğimiz araçlarda kullanılan akü ile 12V - 220V 150W - 200W inverter ile bu işi halledebilirsiniz.
dostum 200 w la imkansız ne diyorsun. dediğim gibi elektrik gitiğinde devreye girmiyor bende 600 w olanı var fanı içeriyi buz gibi yapıyor.

Sana Ups dediğimiz elektikler gittiğinde kullanılan cihazdan lazım.
Kısacası ihtiyacın olan aletin adı UPS.
peter ups bendede var 7-8 dakika zor gidiyor.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bunun için mühendislişk firmalarına danışsan daha iyi olur bildiğim kadarıyla. piyasada XXX Mühendislik diye şirketler var. onlar bilirler. elektrikçi falan pek anlamaz bu işlerden. en azından çoğu. ben de geçmişte bu arayışlara girdim. bir elektrikçi tanıdığım vardı. aynı zamanda elektronik meslek lisesinde hocaydı. o da bana mühendislik firmalarına git demişti.

speedygs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
400 wattlık bir tır aküsüyle 1 hafta kulanırsın deniyor 220 watt olarak denemek lazım

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
kendin uğraşman lazım ben öyle yaptım :) 1500 VA güç kaynağını söktüm akülerini iptal ettim 60 A 12 V akü bağladım ortalama 5 saat kadar çalıştırıyor pc yi :D istersen fotosunu çekip koyabilirim :) serial port kısmından arıca şebeke ve akü durumunu kontrol edebilirsin ben gerek duymadım :D ödeki ışıklar yük durumunu gösteriyor ne kadar fazla ışık yanarsa okadar çok çekim vardır kırmızıya gelmemesi lazım. Arada bir akünün üstündeki noktaya bakıyorum yeşil mi diye onun dışıda br şey yok ayda bir harici adaptörle aküyü şarz ediyorum çok memnunum :clap:

nokta6600

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sağol kardeşim yorumun ve resimler için peki akü kuru akümü yoksa sulu akümü

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
istanbulda da gidiyo elektrikler, bi damla yağmur yağsın tamam, az önce yine elektrikler gide gele uydu cihazımı bozdular, alet bozuldu ya artık gidip gelmiyo elektrikler, rahatlamışlardır artık..

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
En iyisi bir jenaratör al sen.Boşver UPS filan :)

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
bence bilgisayar için jenaratör almak gereksiz hem masraflı hemde gürültülü :)bugün yağmur dolayısıyla 2 saate yakın elektrikler yoktu az önce geldi yukarıda resimleini koymuş olduğum ups sayesinde işime ara vermeden çalışmalarıma devam edebildim ve sıfır sesle :)

Reaksiyon puanı
188
Arkadaşım sana en güzel tavsiye 600 va lık bir lineinteractive ups ile 2 adet 7 ah akü takabiliyorsun ancak buda çok az zaman götürür. Uzun zamanlı olsun istiyorsan 2 kva yada 3 kva bir cihaz maliyetli olur ancak süren 8 akü ile yeterince uzayabilir.

bunun için

http://guckaynagi.ticaretimiz.com/p269865-kva-ups.html

bir bak derim.

Alıntı : UPSAN Güç Kaynakları

Bravo yani 2009 konusunu hortlatmışsın. Yahu şu konulara yorum yapmadan bir baksanıza tarihine...

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
aradan 3 yıl geçmiş rüzgar santrali kurmuştur arkadaş :D

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Güç kaynağı ile rüzgar santrali fikrini kullanarak tv kullanan insanlar var benim memeleketimde.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
500 liraya jenerator almak mantikli gorunuyo saatte 1 litre yaksa 5 lira fena degil gibi :p hatta bir ara 100 liraya bile vardi :p ama artik goremiyorum :p

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Jenerator olsada elektrik gittiğinde aniden devreye girip 1 ve 2 laptop ve daihlinde internetin kesilesini engellemek için modemi çalıştırması gerekli. Ayrıca modemi. Demek istediğim bana harbiden sağlam bir ev işi ucuza enerji santrali lazım. Bu cihazları aktif kullanım ile en az 3-4 saat götürücek. Elektrik gelince bu enerji santrali şarj olabilmeli. Varmı bildiğiniz tavsiye? 2000 tl e kadar maliyeti gözden çıkarmış bulunuyorum.

Sensual

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 senede bir tazelenmiş :) bende hortlatayım tekrardan