Bilgisayarda e sürücüsü gözükmüyor ve başlangıç ekranında takılıyor

Bu konuyu okuyanlar

ogyper23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba lenovo dizüstü kullanıyorum uzun süredir yaşadığım bir sorun var bilgisayar açılırken LENOVO yazısında kalıyor ne biosa giriyor nede bir işlem yapılıyor sadece öyle kalıyor 3 4 saat bekledim yine tık yok sürekli aç kapa yaptım bu sefer açıldı garip bir şekilde neyse baya bi oldu bu olay bende aç kapa aç kapa yaparak bilgisayarı açtım daha sonra farkettimki bilgisayar e sürücüsü yanid dvd-rom u görmüyor ne aygıt yoneticisinde nede başka biryerde.Çok araştırdım format attım sıfırladım sonuç aynı en son bir sitede bir arkadaş aynı sorunu yaşamış cd romu çıkartıp taktım açıldı yazmış benimde burdan bu iki sorunun ortak olduğu aklıma geldi bilgisayardan pek anlamıyorum sormak istedim yani bu sorunlar cd rom un yerinden kaymasındanmı kaynaklanıyor hdd de sorun yok taralamalar yaptım zaten sorun varmış gibi gözükmüyor.Eğer dvd rom kaydıysa bunu nasıl halledebilirim yerine oturtabilirim yada gerçekten dvd romun kayması bilgisayarın açılmasını etkiliyormudur?

scrapion23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarıma sağ tıkla yönet de orda görünüyor sürücüye tıkla adını değiştir düzelir sanırım