Bilgisayarcıda Çırak olmak.

Bu konuyu okuyanlar

One-Soul1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben bilgisayarcıda çırak olmak istiyorum ama fazla bilgim yok yani o kadar acemi değil ama temel seviye de. Meslek Lisesi'nde okuyorum 11.sınıf'a geçtim bildiğim şeyler format atma ve klasik bilgisayar sorunlarını internetten araştırır yaparım.
Bu durumda Bilgisayarcıda çırak olabilirmiyim. Ama bide bişe söyleyim yani o kadar kalıplı değilim bu etkilermi.
Cevap verirseniz çok sevinirim.

One-Soul1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani şunu demek istiyorum patronun dediklerini yapamazsam mesela teknik servislik ekran kartını değiştir felan bunları yapamam bunları yapmayı düşünmüyorumda çünkü web tasarım okuyacam.

Reaksiyon puanı
2,146
Web tasarımını tabiki orada öğrenemezsin. Genelde format at parça sök çıkar tamir et vs işleri olur.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Kada sök kompresör vur macun sür geri tak format at. Bilgisayarcıda yapılabilecekler bu. Ha bir de oyun/program kurmak.

neymar_fato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Kada sök kompresör vur macun sür geri tak format at. Bilgisayarcıda yapılabilecekler bu. Ha bir de oyun/program kurmak.
vatandaş özeti geçmiş kaaşim bende şunu ekleyim
senin amacın ne hedefin ne
ilk önce geleceğe yönelik bi bunları belirle ama uzun vadeeli ama kısa
gençlerin hepsinde ufuk sorunu var
araştırma vs şart gençler internet elinizin altında bişeyler yapın ve araştırın

erdem bey

Asistan
Reaksiyon puanı
17
o kadar kalıplı değilim derken neyi kastedin bilmiyorum lakin
sen donanım mı yoksa yazılım alanında mı ilerlemek istiyorsun onu belirle

hanes

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ben de çalışmak istiyorum beyler kardeşim çalış sana çok şey katar

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Çalışın bende çalıştım meslek lisesi sıralarında piyasayı öğrenin arıza tespiti format kurulum müşteriyle nasıl konusulacağını bile öğrenmek önemlidir.Yazılım firmalarına girebilme şansınız varsa oralarda gelişirseniz çok daha iyi olur ama yok donanım diyorsanız küçük-büyük şirketler işinizi görür.Bu sadece lise için geçerli değil üni de bile imkan varsa kişinin part time da olsa biyerlerde pratik yapması gerekir.Donanım - Yazılım hiç farketmez.