Bilgisayar kendi kendine Kapanıyor

Cyprio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar merhaba, bu formunuza yeni uye oldum. Konuya gireyim, yeni bir PC topladım geçtigimiz hafta, şöyle bir sorunum var, pc kendi kendine kapanıyor, Guç ayarlarına vs. her seyine baktım, ayarladım fakat sonuc gene aynı, kendi kendine aniden kapanıyor. PSU'nun yeterli olmadıgını dusunuyorum(ne kadar dogru bilmiyorum açıkcası). Bu konuyla ilgli fikirlerinizi bekliyorum..
Sistemim Şöyle:

Cooler master 335u elite kasa (500 watt psu uzerinde)
Asus P8H77M-LE anakart
i7-3770 işlemci
thermaltake contac 30 işlemci fanı
AMD Radeon HD7510 ekran kartı
Silicon power 4GB x 2 ram 1333Mhz
Thermaltake Max 5 Duo HDD rack
Bitfenix Recon fan controller + 5 adet fan

Sizce sıkıntı nerde olabilir ? Şimdiden teşekkür ederim.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Hayır, işlemcin yeterli.

İşlemci ve ekran kartı sıcaklığını bizimle paylaşır mısın?

Seçtiğin ekran kartı vasat, fanı yok. Ekran kartın aşırı derece de, ısındığı için kapanıyordur.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Kasayı açıp, işlemci fanın iyi yerleştirilmiş mi bakman lazım. Çalışıp kısa süre içinde kapanmasının en büyük nedeni budur.
Yoksa daha windows açılmadan mı kapanıyor biraz daha bilgi verebilirsen iyi olurdu.

Cyprio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2138.jpg

böyle bişey ekran kartı, ısındıgını sanmıyorum, kasa içi sıcaklığı

- - - Mesaj Güncellendi - - -

CPUID Hardware monitorden baktıgım kadarıyla 35 derece sıcaklıka ekran kartı, fan kontroller den gordugum kadarıyla kasa içi sıcaklık 23 derece

CPUID Hardware monitorden baktıgım kadarıyla 35 derece sıcaklıka ekran kartı, fan kontroller den gordugum kadarıyla kasa içi sıcaklık 23 derece

işlemci sıcaklıgı da 32 derece civarında. Bir turlu sorun nerde bulamıyorum. PC acılıyor onda sorun yok, belli bir sure sonra kapanıyor kendi kendine, sıcaklık falan yukselmiyor. Yukselse sıcaklık, herhangi bir yerde, zaten otomatik fan kontroller uyarı verecek