Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Konusu 'Donanım Sorunları ve Çözümler' forumundadır ve cgdas34 tarafından 5 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. cgdas34

cgdas34 SDN Okuru

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

arkadaslar bilgisayar birden kendikendine reset atıp gibi tapıyor ama atmıyor :) monitör ün ışığı yanıp sönüyor bazen donmalar oluyor sorun ne acaba?

2. Mai Nai

Mai Nai Merhaba Dünyalı! Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    63
    Meslek:
    HS Officer
    Yer:
    İstanbul - Sivas
    Hiç ısıyı kontrol ettin mi?

3. İSYAN

İSYAN Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum, ısıdan dolayı bilgisayarın kendini kapatıyor olabilir. birazdaha detaylı bahsetseydin mesela hangi tür işlemleri yaparken daha çok kapanıyor( oyun oynamak vb.)

4. cgdas34

cgdas34 SDN Okuru

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bazen bilgisayar açıldığında donuyo internette oyunda donunca gidiyoo

5. Mert Ahmet

Mert Ahmet Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    48
    Tozlanmıştır :) İmkanınız varsa kompresörle eğer yoksa üfeleme özelliği olan bir elektrikli süpürgeyle eğer oda yoksa saç kurutma makinasıyla yaklaşık 50cm uzaklıktan üfletmeniz işinizi görücektir :)

6. del!a$k

del!a$k Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sisteminizi tüm bileşenler dahil yazın ve ne zamandır temizlik yapılmadı bilmemiz lazım .

7. Root-Sistemci

Root-Sistemci Asistan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    1-Eğer bilgisayar Kullanmadığın zaman bu duruma geliyor ise masa üstüne sağ tıkla ekran koruyucu kısmına gel orda güç yazan yere bas monitörü kapat.vs yazan yerlerde 15 dk 10 dk falan yazıyor orayı hiç bir zaman yap
    2- Ram Sök Takmayı dene
    3-İşlemci Fanını Temizle
    4-Bilgisayarında Casus yazılımlar var ise onları kaldır Sistem bakımını yap

Sorun Devam Eder ise donanımsal bir problem var demektir. Power,İşlemci Fanı,Ram,Sata IDE elektrik kabloları bunlardan birinde büyük ihtimal arıza vardır.

8. Emrys

Emrys Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bnce virus olabilir bi formati dene eger devam ediyorsa donanimsaldir

9. engerex

engerex Dekan

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    Kasanın içine iyice bir hava tut.

10. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

arkadaşlar son 1 haftadır pc kapanıyor sıcaklıktan olur die düşündüm kasayı açtım temizledim 2 gün düzeldi ve tekrar kapandı internet kafelerde bilgisayarın kenarını açıp hava almasını saglıyorlar bene deneyim dedim 1 haftadır gayet güzel çalışıyor :D

11. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Benimki laptop. Kapanıyor oyun oynarken ama internetteyken iyi çalışyıor ısınmıyorda fakat oyuna girince ısınıyor ve kapanıyor. Bilgisayarcıya götürdüm içini açıp temizletti 1 hafta iyi çalıştı sonra yine kapanmaya başladı. Soğutucu koydum altına yine oyun oynarken kapanıyor. Sebep ?

12. umutcanarslan

umutcanarslan Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üzerinden bayağı geçmiş ama ben yinede söyliyeyim "dostum o pc yi mümkünse cami avlusuna bırak:D" onun işi bitmiş. benimde bir zamanlar rahmetli bir pc vardı aynı sorun bendede vardı bilgisayarcıya götürdüm adam ram ı değiştirdi 300 tl verdim ama 1 hafta sonra aynısını yaptı nette
    biraz kurcaladım bana ana kartı'nı power'ı değiştirmemi söyledi bende pc yi çöpe attım yerine yenisini aldım

13. Johnny_

Johnny_ Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Bu komrasörle kendimi bile temizlerim :) :)
    Neyse konuya dönelim.
    Bence İşlemcin ısınıyor sonrada kendini kilitliyor yani kapanıyor.Termal macun bitmiş olursa bu sorun olur yada İşlemci fanı çalışmazsa.

14. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Bilgisiyarım bir sure sonra kapanıyor oyun oyynuyorum kendisi kapanıyor ısındıgından galiba suburge ile havada tutum ama ne ypmm gerek ??????????

15. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

slm arkadaslar ben bı ıslem yaparken kapanıyor ozellıkle format factory ı kullanırken oluyor acıl cevap yazarsanıs sevınırım

16. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

tsk kardes cok yardimci oldun sagol ...

17. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

kerdeş bende gittim ounda kapanıo adam dediki fanı çalışmıo bunun bunu garantiye götürün dedi

18. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

:unsure:bnm bılgısayar wındows 7 startır orjınal baskasına yukledım orjınallıgı gıttı ve hep reset atıyo sorunu ne olabılır wındows 8 atarsam gecermı

19. mennes

mennes Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yine bir sorun yine ben!
    Bu sefer konu açmak yerine hazır olan konuyu kullanayim benim de notebook açma tuşuna bastıktan bir süre sonra sanki açma tuşuna uzun süre basınca elektriği kesip kapanır ya öyle kapanıyor batarya yı çıkartıp fişle denedim fişi çıkartıp batarya ile denedim sonuç aynı neden olabilir yazılımsal olsa bare ama vaio nun smartnetwork de aynı şekilde sonuç veriyor
    Nedir sorun?

20. Mr.ßahadır®

Mr.ßahadır® Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fan tozlanmıştır fanı temizle emin ol daha kendi kendine kapanmaz ;)

Sayfayı Paylaş