Bilgisayar Kendi Hoparlörünü Görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Selam arkadaşlar...

Dün gece bilgisayarıma format attım ve realtek driverini yükledikten sonra laptopum kendi hoparlörünü görmemeye başladı, ses sadece ses sistemimden geliyor ve zaten bilgisayarda sadece ses sistemimi görüyor.

Sizce bunun sebebi nedir ve herhangi bir çözümü var mıdır ?

NOT: Bilgisayarın mikrofonunu algılıyor sadece hoparlörü algılamıyor.

1.png
2.png

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Ses sürücüsünü önce laptobun sitesinden indirip bir deneme yap olmadı ses kartı üreticisinin sitesinden güncel ve doğru driverları indir.

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Ses sürücüsünü önce laptobun sitesinden indirip bir deneme yap olmadı ses kartı üreticisinin sitesinden güncel ve doğru driverları indir.
Hocam bir de realteki denetim masasından kaldırmayı denedim ve şuanda bilgisayarın hoparlörü de çalışıyor, ses denetimi menüsüne eklendi aşağıdan görebilirsiniz.

Fakat neden böyle yapıyor ses sürücü olmadan seslerde sıkıntı yaşamaz mıyım ? O olmadan da olur mu ?

1.png

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Hocam bir de realteki denetim masasından kaldırmayı denedim ve şuanda bilgisayarın hoparlörü de çalışıyor, ses denetimi menüsüne eklendi aşağıdan görebilirsiniz.

Fakat neden böyle yapıyor ses sürücü olmadan seslerde sıkıntı yaşamaz mıyım ? O olmadan da olur mu ?

Ekli dosyayı görüntüle 78445

Sorun çözüldüyse çokta şey yapmamak lazım. Sağ sol eşit doğru ses veriyorsa ?

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Sorun çözüldüyse çokta şey yapmamak lazım. Sağ sol eşit doğru ses veriyorsa ?
Ses normal ses de bir şey yok gayet güzel veriyor fakat ileride bir sorun çıkarsa falan demiştim ben sonuçta driver mühim bir konu ?

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Ses normal ses de bir şey yok gayet güzel veriyor fakat ileride bir sorun çıkarsa falan demiştim ben sonuçta driver mühim bir konu ?
Driverı sildikten sonra hoparlörün çalışması gerçekten enteresan bir durum :). Muhtemelen driverı silince bilgisayar otomatik başka bir sürücüyü yükledi. Yoksa realtek olmadan ses de olmaz.

Son mesajlar