Bakan Berat Albayrak: Her Hanenin Geliri 3 Kat Arttı

Bu konuyu okuyanlar

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
allah besleyecek tabiki
allah rızık verir

sen şimdi allahın rızık vermediğini söyleyip dinsizlikmi yapıyorsun ?

bak başka kimler allahın rızık vermediğini söyelyip dinsizlik yapıyor

1.terör örgütleri

2.yetö cüler (yemek terör örgütü)

3.şarkılarıyla gençleri uyuşturucu pislik ve dinsizlik batağına sürükleyen marilyn manson
iftira atıyorsunda Marilyn Manson kim biliyor musun? ????

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
3.şarkılarıyla gençleri uyuşturucu pislik ve dinsizlik batağına sürükleyen marilyn manson
Çocukluğum mm, the gazette, dır en grey gibi gruplarla geçmiş olmasına rağmen hiç böyle düşünmemiştim. Sanırım Sami Yusuf'ta rızık veremiyordu şarkıcı olmasından mütevellit. Ve sanırım mm uyuşturucu konusunda da başarısız olmuş.

Ne yazık ki 3 çocuk yaptığın zaman Allahın onun rızkını verdiğine inanmıyorum. Is yerimde 3 çocuk yapmış, ayağını yorganına göre uzatmayan bir iş arkadaşım var. Özel bir şey yapma şansı, gezme şansı yok hatta çocuğuna ikinci ayakkabı alma şansı bile yok. Plansız üç çocukla hangi yaşam standardı ile yaşayacak. Bir kızım var ve biliyorum ki şu an iki numara olursa kızımın standardı düşecek. Bu sayın erdoğan dahil hiç bir devlet büyüğünü taklit etmeyeceğim anlamına geliyor. Paran varsa bol keseden çocuk yaparsın. Zevklerin uğruna neden ufak çocukları Allah rızkını verir sözünün arkasında sefalet içinde sürükleyeceksin?

Son düzenleme:

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Çokomelli Bey gelir ile gideri karıştırıyor sanırım. Zira gelir artmazken gider artışı durdurulamıyor.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
berat-albayrak_1805695.gif

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bu tartışmanın sonu yok ama ben şu konunun sonunu getireyim. Bu ülkede ihracat ithalattan fazla olmadığı takdirde orta ve alt gelir grubu daima alım gücü düşecek ve daha da fakirleşecektir. Taa ki katma değer üretip ihracat rakamlarını (çakma yerli ürünlerle değil, gerçek milli ve Türkiye kaynaklı yerli ürünlerle) arttırıp petrol/doğalgaz gibi doğal rezerv çıkartıp işleyip kendi ihtiyaç ve giderlerini karşılamakla kalmayıp ihraç edince kurtulacağız. Yoksa bu fakirlik bu eziyet bu vergi yükü böyle artıp böyle gelip gidecek beyler.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Evet bu tip tartışmaları hangi ülkede yaparsanız yapın mutlaka taraftar bulur ve rağbet görür , çünkü insanoğlunun yapısında hep daha fazlasını, çok daha fazlasını istemek hep olmuştur vede olacaktır, o yüzden hiçbir yorum yazmayacağım.

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
4'tür o, 3 olsa duramazsın. O değilde benim uçan arabayı nereye park ettim ben ya,

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Bu tartışmanın sonu yok ama ben şu konunun sonunu getireyim. Bu ülkede ihracat ithalattan fazla olmadığı takdirde orta ve alt gelir grubu daima alım gücü düşecek ve daha da fakirleşecektir. Taa ki katma değer üretip ihracat rakamlarını (çakma yerli ürünlerle değil, gerçek milli ve Türkiye kaynaklı yerli ürünlerle) arttırıp petrol/doğalgaz gibi doğal rezerv çıkartıp işleyip kendi ihtiyaç ve giderlerini karşılamakla kalmayıp ihraç edince kurtulacağız. Yoksa bu fakirlik bu eziyet bu vergi yükü böyle artıp böyle gelip gidecek beyler.

Alakası yok. İhracat ithalattan fazla oldu diyelim, hatta batman'da milyarlarca varil petrol çıktı, hadi onu da geçtim milli aracımız tesla rakibi olacak kadar beğeni kazandı... Uzatmayayım...

Bunlar olsa bile PAYLAŞMAYI bilmezsek hiç bir şey değişmez. Kazanan kişi "hep beraber kazanalım" demezse eski tas eski hamam oluruz.

Bu nüfusa bu katma değer kısacası bu nüfusa bu pasta yetmiyor arkadaşlar.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Alakası yok. İhracat ithalattan fazla oldu diyelim, hatta batman'da milyarlarca varil petrol çıktı, hadi onu da geçtim milli aracımız tesla rakibi olacak kadar beğeni kazandı... Uzatmayayım...

Bunlar olsa bile PAYLAŞMAYI bilmezsek hiç bir şey değişmez. Kazanan kişi "hep beraber kazanalım" demezse eski tas eski hamam oluruz.

Bu nüfusa bu katma değer kısacası bu nüfusa bu pasta yetmiyor arkadaşlar.
Paylaşmayla alakası yok. Neden durmadan vergi vuruluyor milletin sırtına ? Çünkü devlete gelir lazım. Şimdi devlet doğal rezervler buldu diyelim ve devlet buradan büyük miktarda gelir elde etmeye başladıysa durduk yere vatandaşa vergi yükü bindirilmez. Buna benzer bir sürü örnek verebilirim.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Devlet doğal rezerv bulsa da sonuçta gelir lazım değil mi ? Devlet maden/petrol bulduğunda vergiler artık kesilmeyecek diye bir devlet yasası mı var ?

ÖTV'nin de bence bu kadar fazla olması gayet normal. Daha da arttırılabilir. Bizim millet eskiden milliyetçiydi. Şimdi dolar 1 kuruş artsın herşeyini kur'a yatırır olmuş. Her ürün ve teknoloji zaten dışarıdan geliyor. Birde keyfi araba/telefon cart curt aldıkça, bizim açık artıyor. Ben artık mahallemde yer bulamıyorum yürümeye. Her yer araç.

Öte yandan bu arkadaşın dediği "eğer dediyse" boş muhabbet. Nerede 3 katı ? Belki siyasi kişiler 3 katı zam almış olabilir ama işçi değil.

Tabi siyasi konularda düz yazı yerine no follow link ekleyerek kaynak gösterilmesi taraftarıyım orası ayrı.

59d1f8c82269a219c043627e

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Paylaşmayla alakası yok. Neden durmadan vergi vuruluyor milletin sırtına ? Çünkü devlete gelir lazım. Şimdi devlet doğal rezervler buldu diyelim ve devlet buradan büyük miktarda gelir elde etmeye başladıysa durduk yere vatandaşa vergi yükü bindirilmez. Buna benzer bir sürü örnek verebilirim.

Dediğiniz cevherleri devlet mi çıkaracak? Sosyalist bir ülkede yaşasak dediğinizi anlarım da... Çıkaracak olan firma kazanacak. Devlet yine gidecek ver payımı diyecek. Peki sonra? Sonrası yine aynı.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Dediğiniz cevherleri devlet mi çıkaracak? Sosyalist bir ülkede yaşasak dediğinizi anlarım da... Çıkaracak olan firma kazanacak. Devlet yine gidecek ver payımı diyecek. Peki sonra? Sonrası yine aynı.
Devlet şuan Türkiye petrolleri olarak Akdeniz de sondaj çalışmaları yapmıyor mu? Bilginiz yok sanırım.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Devlet şuan Türkiye petrolleri olarak Akdeniz de sondaj çalışmaları yapmıyor mu? Bilginiz yok sanırım.
Sondaj çalışmaları ayrıdır çıkarmak ayrıdır. Bu 1.

İkincisi devletin orada bu çalışmaları yapması stratejiktir en başta. sonra ekonomiktir. Bu da 2.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Sondaj çalışmaları ayrıdır çıkarmak ayrıdır. Bu 1.

İkincisi devletin orada bu çalışmaları yapması stratejiktir en başta. sonra ekonomiktir. Bu da 2.
Stratejik dediğin olay neden? Sonucunda ekonomik neden vardır. Sen bu görüşünle devam et. Ben bir ekonomi mezunu olarak kendi görüşünü söyledim yukarıda. Sizinle tartışmaya girip bazı doğruları kabullendirmek için zamanım kalmadı.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
gelir 3 kat arttı ise fiyatlar 9 kat arttı dolayısıyla alım gücü 3 kat düştü, Bence böyle komik açıklamalara gerek yok herkes gerçeği yani bu fakirlesmeyi iliklerine kadar hissediyor zaten

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Stratejik dediğin olay neden? Sonucunda ekonomik neden vardır. Sen bu görüşünle devam et. Ben bir ekonomi mezunu olarak kendi görüşünü söyledim yukarıda. Sizinle tartışmaya girip bazı doğruları kabullendirmek için zamanım kalmadı.

ooo çok seviyorum böylelerini. Bu forumda da bol bol var. Neyse teşekkürler yine de. Ben metozori ile size bir şey empoze etmeye çalışmıyorum fikrimi söylüyorum. Burası forum. Forum dediğin argümanların tartışılmasıdır. nezaket kuralları içerisinde.

Değerli vaktinizi çaldım kusura bakmayın...

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Burada ağlayanlara bakmayın, herkes para harcayacak yer arıyor, kimileri yeni çıkan telefon yada tv. benzeri şeyleri bekliyor , kimisi yeni çıkan araba yada yeni yapılan evleri bekliyor almak için, kimisi gidin bakın avm. lerin yemek bölümlerine ayakta boşalacak masa bekliyor, starboxa gidin bakın nasıl kalabalık ve nasıl sıra var, yada avm.lerin alışveriş yapılan kısımlarına bakın nasıl bir kasa sırası var, bu millet mi zor durumda güldürmeyin adamı..

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Burada ağlayanlara bakmayın, herkes para harcayacak yer arıyor, kimileri yeni çıkan telefon yada tv. benzeri şeyleri bekliyor , kimisi yeni çıkan araba yada yeni yapılan evleri bekliyor almak için, kimisi gidin bakın avm. lerin yemek bölümlerine ayakta boşalacak masa bekliyor, starboxa gidin bakın nasıl kalabalık ve nasıl sıra var, yada avm.lerin alışveriş yapılan kısımlarına bakın nasıl bir kasa sırası var, bu millet mi zor durumda güldürmeyin adamı..
Zor durumda degil ama sebebi çok borçlu olması

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Zor durumda degil ama sebebi çok borçlu olması
Kimler çok borçlu , starboxlarda olanlar mı yoksa yeni ev , araba telefon yada tv vb. almak için bekleyenler mi, yapmayın Allah aşkına, insanlar evde yemek yemez oldu yahu.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Tütkiye de Petrol çıksa, bunu Devlet çıkarmaz. İhale ile özel şirketlere verilir ve üretimden vergi alınır. Kendi petrolünü kendi çıkaran tek ülke Venezuela. O ülke de tüm batılı ülkeler ve onların yandaşları tarafından ablukaya alınmış ve boykot ediliyor. Petrolünü hiç bir ülkeye satamıyor, sattırmıyorlar. Her şey kafanızda canlandırdığınız gini toz pembe değil. Tam aksine, bom..k.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Kimler çok borçlu , starboxlarda olanlar mı yoksa yeni ev , araba telefon yada tv vb. almak için bekleyenler mi, yapmayın Allah aşkına, insanlar evde yemek yemez oldu yahu.
Halk borçlu onlarda çok zengin değil, çoğumuz kazanmadığımız parayı yiyiyoruz ve ödeyemeyince ülke battı vs diyoruz (ÇOĞUNLUK) ama onlar da batmayanlar onlar da batınca burada yok şöyle böyle diyecek, gerçek var her hanenin geliri artmadı o kadar hatta alım gücü düştü ama ülkece kötü durumda değiliz orası ayrı mevzu

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
5 lira kazanırken 10 lira kazanırmış gibi yaşarsan hangi ülkede yaşarsan yaşa sıkıntı çekersin.