Aziz Yıldırım'a protesto

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,325
Şu zamana kadar yargı ne kadar güvenilir oldu ki bu kararda güvenelim. Aziz Yıldırım nüfuslu birisi. Ne yapar eder çıkar dışarı buna adım gibi eminim. Ama bu, benim gözümde suçsuz olduğu anlamına gelmez.

yahu şu bizim trabzonlu arkadaşlarda öyle bir kompleks, öyle bir paranoya oluşmuş ki, eğer mahkeme kendi inandıkları hezeyan doğrultusunda karar verirse "adil türk adaleti" oluyor, yok eğer aksine karar çıkarsa "asla güvenilmez" oluyor!

bu nasıl bir hezeyandır, bu nasıl bir paranoyadır ya!?

o kadar gözlerini karartmış ki bu arkadaşlar düştükleri çelişkinin, tezadın farkında bile değiller.

ne diyelim arkadaşlar, Allahtan şifalar dilemekten başka! :)

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
[MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION] Ben Trabzonsporlu değilim, Beşiktaşlıyım. Kendime göre inandığım gerçekleri söylüyorum. Eğitim, askeri, siyasi .vs hangi konuda olursa olsun ben şu ana kadar yargıya güvenmedim. ,

Adnan Menderesi astığı için, şiir okudu diye Başbakanı hapse attığı için ve sayamadığım bir sürü nedenlerden dolayı güvenemedim. Yani işime geldiği gibi yargıya güven konusunda yorum yapmam.

Sizin gözünüz gerçekleri göremediği için herkesi kendiniz gibi sanarsınız. Psikolojiniz öyle bir hale gelmiş ki ne olursa olsun ne denirse denilsin bu bozuk psikolojiden çıkamıyorsunuz. Direk savunmaya geçiyorsunuz. Şu zamana kadar yapılan haberleri (bütün medyada) takip etseydiniz, en azından biraz araştırma yapsaydınız belki demek istediklerimi anlardınız.

Siz sakın başınızı bir tarafa çevirip doğruyu görmeye çalışmayın. Aynı yöne bakın (işinize geldiği gibi). Gerçi bu halde çabalasanız da göremezsiniz de, işte..

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
@Genero herkes biliyor el altından Aziz Yıldırımın girdiği ihalelerde diğer şirketlerin nasıl geri çekildiğini.

Herkes biliyor "silahlı terör örgütüne" destek sağladığını.

Herkes biliyor şimdiki adı "Ergenekon" olan, yıllarca bu milleti sömürüp, ABD' nin, İsrail' in .vs piyonluğunu yapan terör örgütünün nasıl sözcülüğünü yaptığını.

Ve herkes biliyor şike yaptığını...

Bunların bilinmesine rağmen kalkıp bu adamı savunmak... İşte asıl gerçekler bunlar. Ama siz holiganlığa devam edip, neyi savunduğunuzu bilmeden bağırın "Aziz Yıldırım numberone" diye.

Neyse bilmem artık vicdanınıza kalmış birşey.

nerden biliyorsun hangi ihaleden kimi geri çektiğini?
nerden biliyorsun "silahlı terör örgütüne" destek sağladığını?
nerden biliyorsun ergenekon sözcüsü olduğunu?
madem yargıya güvenmiyorsun nerden biliyorsun şike yaptığını?

ha bir de bunları desteklemek için gelip bana gazete küpürü göstereceksen sağol almayayım.

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23

ha bir de bunları desteklemek için gelip bana gazete küpürü göstereceksen sağol almayayım.

Siz kendinizi kandırmaya devam edin. Yıldırım bu zamana kadar sizleri iyi kandırmış anlaşılan. Benim başka diyecek bir şeyim yok. Diyecek sözümün olmadığından değil, daha fazla tartışmaya girmek istemediğimden...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27

gazete küpürü göstermek sizin başkanın işi.

Bazarov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boş meseleler için ne kalp kırmaya gerek var ne de tartışmaya !

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bence böyle bi tepki ağır olmuş.. adam dumur olmuştur resmen..

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Bazı klüplerin amatör spor dallarını kapatırken, kendilerine sponsor bulamazken, kendi spor tesislerini kendi imkanları ile yaparken bazıları ağzını açıp bakacağına onlarda çalışıp yapsalardı kasalarını boşaltacaklarına klüplerine harcasalardı, teknik direktörleri dahil futbolcularına asgari ücret veriyor gibi göstererek vergi kaçıranlar şimdi sütten çıkma ak kaşık gibi çamur at izi kalsınla nereye kadar gidecekler ki?
Onu bunu eleştirene kadar önlerine bakıp işlerini yapsalar klüpleri daha çok kalkınıp daha da ileri gidecektir...

Reaksiyon puanı
10,325
@|SeYYaH| Ben Trabzonsporlu değilim, Beşiktaşlıyım. Kendime göre inandığım gerçekleri söylüyorum. Eğitim, askeri, siyasi .vs hangi konuda olursa olsun ben şu ana kadar yargıya güvenmedim. ,

Adnan Menderesi astığı için, şiir okudu diye Başbakanı hapse attığı için ve sayamadığım bir sürü nedenlerden dolayı güvenemedim. Yani işime geldiği gibi yargıya güven konusunda yorum yapmam.

Sizin gözünüz gerçekleri göremediği için herkesi kendiniz gibi sanarsınız. Psikolojiniz öyle bir hale gelmiş ki ne olursa olsun ne denirse denilsin bu bozuk psikolojiden çıkamıyorsunuz. Direk savunmaya geçiyorsunuz. Şu zamana kadar yapılan haberleri (bütün medyada) takip etseydiniz, en azından biraz araştırma yapsaydınız belki demek istediklerimi anlardınız.

Siz sakın başınızı bir tarafa çevirip doğruyu görmeye çalışmayın. Aynı yöne bakın (işinize geldiği gibi). Gerçi bu halde çabalasanız da göremezsiniz de, işte..

demek beşiktaşlısın @MBrv, güzel! :)
bak şimdi sizinle daha iyi anlaşacağız gibi geliyor bana...
bi kere abim aziz yıldırım masumdur demiyorum, belki Türkiyenin en büyük suç makinesidir, bilemem... ama,
ama hukukta bir kaziye-i muhkem vardır, "müdde-i iddiasını ispat etmedikçe kişi masumdur" der.
bak siz bile adalete güvenmiyorsunuz, haklı olarak...
halbuki bu adalet masum bir başbakanı uyduruk kaydırık sebeplerle ipe gönderdi.
o günlerde de insanlar adnan menderes hakkında memleketi satmış gibi, bir hain gibi biri olduğuna inandırmışlardı.
ve siz adalete olan güvensizliğinizden bahsederken basının yazıp çizdiğinden bahsediyorsunuz, halbuki türk basını adli mekanizma kadar bile masum olmadığını sizin daha iyi bilmeniz gerekmez mi?

çünkü ipe gönderilen o masum başbakan hakkında bi dünya dolusu tezvizatı, yalanı dolanı yazan, uyduran bu basındı...
aslında adli mekanizmayı yanıltan, dolduruşa getirten, adalet terazisinin mizanını bozan gene bu basındır arkadaşım.
keçisi çalınan müftü haberini, "müftü keçi çaldı" diye haberleştiren de bu basındır.
ve ayrıca bu basın hiçbir zaman halkının, hakkın yanında yer almamış, sahibinin sesi, parayı verenin avukatlığını yapmıştır.
gazeteciliği daima hem ideolojilerine, hem çıkarlarına alet ederek kullanmışlardır.

işte sizin yazıldı, çizildi dedğiniz şeylerin aktörü bu lekeli ve geçmişi sipsiyah olan utanılası basının güç sahipleri adına yazdıkları senaryolardı.
tıpkı merhum başbakan menderes hakkında nasıl köpek davası, bebek davası diye kan kusturdularsa ona da aynısını yaptılar.
ve yine bilirsiniz ki, geçmişte birçok savcı medya patronlarının gazetelerinde yazdırıp çizdirdiği balon haberlerle nice insanlar hakkında dava açmış, haksız yere mağdur etmişlerdi.

aziz yıldırım için o kadar çok şey isnat edildi, ama tek bir delil sunulmadı onun hakkında, sunulamadı.
bizatihi onun suç işlediğine kanıt olabilecek tek bir delil!
yargılanan diğer spor adamlarının hepsinin hakkında bişeyler buldu uydurdular da onun hakkında göze görünür hiçbir şey ibraz edilemedi.
hem siz hep onu suçladınız da mesela beşiktaştan bi sürü insan da aynı davada yargılandı, ceza aldılar,
ve üstelik türk sporunda yolsuzluk da, şike de ta ezelden beri vardı aslında, bunu herkes biliyordu ya, aziz yıldırım günah keçisi ilan edildi, diğerleri ise sadece bu tiyatro için seçilmiş figüranlardı.

çok düşündüm, geçmiş yıllara ait siyasi olayların analizlerini, oluşumlarını incelemeye çalıştım.

birşey farkettim, aziz yıldırım siyasete biat etmedi, kimseye eyvallah dememişti.

hep dikine gitmişti.

burada ara sıra görüştüğüm eski bir milletvekili var, tayyip beyin çok yakınında bulunmuş, milli eğitim komisyan başkanlığı, din eğitimi genel müdürlüğü gibi sayamayacağım kadar birçok görev deruhte etmiş saygın bir ağabeyimiz bu. aynı zamanda profesör olan bu ağabeye sordum. aziz yıldırım daha evvel verdiği bir demeç yüzünden tayyip bey kardeşini evine gönderiyor, onun özür dilemesini istiyor, yıldırım bunu reddediyor... akabinde de birkaç sonra 3 temmuz gelişmeleri baş gösteriyor.

bu dava şike davası olamazdı... olamazdı çünkü, aziz yıldırım son üç yıl boyunca şampiyonlukları hep son dakikalarda kaybetmişti. şike yapan adam bu durumda şampiyonluğu niye kaybetsin?

başka bişeyler olmalıydı, vardı da... hem kimseye eyvallah dememişti, hem iş hayatında kimseye boyun eğmemişti. hem kendi kulübünü yapısal anlamda çağ atlatmış, kıskanılır hale getirmişti. kin ve öfke muhtelif cephelerden koalisyon haline gelmişti, anlayacağın.

fenerbahçe taraftarı bunun için ne basına, ne mahkemeye inanmadı bu yüzden.

müessir güçler koalisyonuyla hem başkanlarının hem takımlarının kurban seçildiğine inandı ve bu yüzden destekledi onu.

şimdi siz takım hüviyetinizi bir tarafa koyarak ve önyargılarınızdan bir an için sıyrılarak olanlara vicdani ölçüler içinde bakarsanız çok farklı şeyler göreceğinize eminim.

saygılar...

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
haber vıdeosu eklenmıştır.ıyı seyırler:)

[video=youtube;HbMETLMW15g]http://www.youtube.com/watch?v=HbMETLMW15g&feature=youtu.be[/video]