Ati Driver Yüklenmiyor

Bu konuyu okuyanlar

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
arkadaşlar dün win 7 format attım ancak önceki win7 de çalışan ekran kartı driverını bir türlü kuramadım ati mobility radeon hd 5650 ekran kartımın driverını nasıl kurabilirim çok acil yardım

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Sorun tam olarak ne? Yüklerken hatami veriyor yoksa setup direk iptalmi oluyor?

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Sorun tam olarak ne? Yüklerken hatami veriyor yoksa setup direk iptalmi oluyor?
hayır şöyleki yükleyince çalışmıyor ve aygıt yöneticisinde adının yerine standart vga bağdaştırıcısı yazıyor yeniden başlat diyor başlatıyorum hiç bir şey değişmiyor şimdilik 2.ekran kartı(dahili) ile idare ediyorum

oraya girdim bir işe yaramıyor

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Aygit yöneticisine girip bana orda belirtilen hata kodunu yazarmisin?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Format attikdan sonra anakart'in chipset sürücüsünü yükledinmi? Yüklemediysen ilk onu hallet.

Ekran kartinin sürücüsünü ( güvenli mod'da ) kaldirip bilgisayari yeniden baslat. Ccleaner gibi benzeri bir programla geri kalan dosyalari sil. Otomatik yapiyor zaten.

Güncel sürücüyü indirip tekrar yükle.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Format attikdan sonra anakart'in chipset sürücüsünü yükledinmi? Yüklemediysen ilk onu hallet.

Ekran kartinin sürücüsünü ( güvenli mod'da ) kaldirip bilgisayari yeniden baslat. Ccleaner gibi benzeri bir programla geri kalan dosyalari sil. Otomatik yapiyor zaten.

Güncel sürücüyü indirip tekrar yükle.
bu kaldırma işlemi tam olarak nasıl olcak ben kaldırdım bir kaç defa ama...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Chipset sürücüsü yüklümü anakart'in?

Kaldirma islemi:

1: Bilgisayari güvenli mod'da baslat.
2: Denetim Masasi'na girip ekran kartinla alakali ne varsa kaldir.
3: Reset at.
4: CCleaner ile geri kalan dosyalari sil. Kayit defterinde mutlaka sürücü ile alakali dosyalar vardir.
5: Güncel sürücüyü indirip yükle.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Chipset sürücüsü yüklümü anakart'in?

Kaldirma islemi:

1: Bilgisayari güvenli mod'da baslat.
2: Denetim Masasi'na girip ekran kartinla alakali ne varsa kaldir.
3: Reset at.
4: CCleaner ile geri kalan dosyalari sil. Kayit defterinde mutlaka sürücü ile alakali dosyalar vardir.
5: Güncel sürücüyü indirip yükle.
cclener yerine iobit unistaller kullansam olmazmı cclenerı çok bilmiyorum

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bilgisayarının markası Toshiba, Sony ya da Panasonic ise Amd' nin sitesinden indirdiğin driver' ı kuramıyorsun. Bende sony kullandığım için anca driver magician programı ile amd catalyst' i kurabiliyorum.

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ana kart chipsetlerini düzgün yükle ekran kartınıda en güncel sürümü yükle olay tamam conviction doğru söylüyor dediği gibi tamamen silmen lazım

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
abi aygıt yöneticisinde bu aygıt düzgün çalışıyor diyor ama oyunlarda ekran kartı devreye geçmiyor daha önceden de böyle olmuştu ama nasıl yapıcağımı unuttum sen ne dersin?
bu arada 2. ekran kartı (paylaşımsız) düzgün çalışıyor

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ikinci ekran kartini devre disi birakabiliyor musun?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
O zaman onu devre disi birak, oyuna girip tekrar dene.

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
sohbete katılıyorum ama bence driverlar çakışıyorda olabilir

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Kardes, basta iki sefer sormustum ama yine sorayim: Anakart'in chipset sürücüsünü yükledinmi?

Ikincisi: GPU Z indir, oyuna gir, desktop'a geri dönüp programa bak bakalim ekran karti hizi yükseltiyormu oyuna girdiginde.

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeş bende lenovo kullanıyorum amd sitesinden ekran kartı driverını kabul etmiyor hangi marka laptop kullanıyorsan laptopun sitesinden indir ancak öyle çözebilirsin sorunu. Bende format attığım zaman mecbur lenovonun sitesinden indiriyorum

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Kardes, basta iki sefer sormustum ama yine sorayim: Anakart'in chipset sürücüsünü yükledinmi?

Ikincisi: GPU Z indir, oyuna gir, desktop'a geri dönüp programa bak bakalim ekran karti hizi yükseltiyormu oyuna girdiginde.
abi bende bunun cd si var hepsini yükle dedim yüklemiştir herhalde çünkü diğerleri sorunsuz çalışıyor
gpu z ye bir bakayım

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Yükle onu, oyuna girmeden calistir. Sensors bölümünü actiktan sonra degerlere bir göz at. Oyuna gir 2-3 dakika oyna desktop'a dönüp tekrar bak. Hizi yükseltmiyorsa sorun var demektir.
abi o değilde bios kısmında unknown yazıyor bu önemli değilmi?