Öneri Asus dizüstü bilgisayarım için neler yapabilirim

turkmentr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 professonal yüklüdür
İşlemci : İntel core 2 duo cpu T8100 2.10 Ghz
Ram : 3 Gb
ekran kartı : ATI Mobility Radeon HD 2400

Windows 32 bit işletim sistemli bir dizüstü bilgisayardır bilgisayarımı 2008 yılında vatandan almıştım asus marka hala bir kere bile tamir görmedi yarı yolda bırakmadı bazen yetersiz ve yavaşlamalar donmnalar kasmalar oluyor oyun oynamıyorum bilgisayarımı hızlandırmak için neler yapablirim yenisini alacak durumum şuan musait değil özellikleri yukarıda belirttim teşekkürler

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
Windows 7 professonal yüklüdür
İşlemci : İntel core 2 duo cpu T8100 2.10 Ghz
Ram : 3 Gb
ekran kartı : ATI Mobility Radeon HD 2400

Windows 32 bit işletim sistemli bir dizüstü bilgisayardır bilgisayarımı 2008 yılında vatandan almıştım asus marka hala bir kere bile tamir görmedi yarı yolda bırakmadı bazen yetersiz ve yavaşlamalar donmnalar kasmalar oluyor oyun oynamıyorum bilgisayarımı hızlandırmak için neler yapablirim yenisini alacak durumum şuan musait değil özellikleri yukarıda belirttim teşekkürler
RAM'i 4 GB yapabilirsiniz, termal macun ve fan temizliği yaptırabilirsiniz (eğer hiç yapılmadıysa bu zorunlu), SSD alabilirsiniz.

turkmentr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki kaç gba kadar rem takabilirim örnek 8-16 gb olsa sıkıntı olurmu hiç termal macun yaptırmadım ama temizliğini ayda bir yaparım havayla ssd öneriniz varmıdır

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
peki kaç gba kadar rem takabilirim örnek 8-16 gb olsa sıkıntı olurmu hiç termal macun yaptırmadım ama temizliğini ayda bir yaparım havayla ssd öneriniz varmıdır
En fazla 4 GB yapabilirsiniz. Termal macun bakımı yaptırmanız gerekiyor. WD Green alabilirsiniz 240 GB'lık olanından.