Asus Dizüstü Bilgisayar 4 GB RAM Yükseltmek

Sistemim nasıl ?

• İyi

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kötü

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

Herkese iyi forumlar. Sormak istediğim soru şu öncelikle 4 GB ram olan Asus dizüstü bilgisayara sahibim. 4 GB ram daha ekletmek istiyorum boş slotum var mı diye bakmak istedim ancak SPD kısmında hiçbir bilgi alamıyorum ?

Bir de işlemcimin bilgileri şunlar :

İşlemcim 4 GB ram daha destekler mi?
Hangi hız da almalıyım?
İşlemcim oyunlar için uygun mu sizce?
Daha önceden GTA V - FAR CRY 3 - ASSASSİN'S CREED 3 - PES 2017 gibi oyunları oynadım artık oyunlar 8 GB ram istiyor diye taktırmak istiyorum. 4 GB ram daha taksam oyunları oynamaya devam edebilir miyim ?

Ekran kartı bilgilerim de şunlar :

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Frosa

Dwayne Johnson
Yönetici
Moderatör

Herkese iyi forumlar. Sormak istediğim soru şu öncelikle 4 GB ram olan Asus dizüstü bilgisayara sahibim. 4 GB ram daha ekletmek istiyorum boş slotum var mı diye bakmak istedim ancak SPD kısmında hiçbir bilgi alamıyorum ?

Bir de işlemcimin bilgileri şunlar :

İşlemcim 4 GB ram daha destekler mi?
Hangi hız da almalıyım?
İşlemcim oyunlar için uygun mu sizce?
Daha önceden GTA V - FAR CRY 3 - ASSASSİN'S CREED 3 - PES 2017 gibi oyunları oynadım artık oyunlar 8 GB ram istiyor diye taktırmak istiyorum. 4 GB ram daha taksam oyunları oynamaya devam edebilir miyim ?

Ekran kartı bilgilerim de şunlar :

Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Belirttiğiniz oyunları RAM eklemesi yapsanız bile akıcı olarak oynayamayacağınızı belirtmek isterim.

Belirttiğiniz oyunları RAM eklemesi yapsanız bile akıcı olarak oynayamayacağınızı belirtmek isterim.
Belirttiğim oyunları zaten oynadım sistemde 60 fps olarak ben sadece 4 GB ram ekleyecek slot var mı ve kaç Mhz ram eklersem uyumlu olur bunu öğrenmek istemiştim kısaca

Web sitesi
technodoktorum.blogspot.com.tr
Bilgisayarın içini açıp RAM slotlarına bakılabilir ya da bize model bilgisin verirseniz daha detaylı yardımcı olabiliriz.Onun haricinde 8 GB RAM yapsan dahi bu yazdığın oyunları akıcı şekilde oynaman mümkün değil maalesef :(.

Model marka belirtir misin?
Anakart Adı Asus X555LJ Series Notebook
--- Gönderi Güncellendi ---
Bilgisayarın içini açıp RAM slotlarına bakılabilir ya da bize model bilgisin verirseniz daha detaylı yardımcı olabiliriz.Onun haricinde 8 GB RAM yapsan dahi bu yazdığın oyunları akıcı şekilde oynaman mümkün değil maalesef :(.

Ekli dosyalar

Frosa

Dwayne Johnson
Yönetici
Moderatör

Asus'un sitesinde şöyle belirtilmiş:
''DDR3L 1600 MHz SDRAM, 1 x DIMM socket for expansion up to 8 GB SDRAM''
Yani maksimum 8 GB yapabilirsin ve 1 slot mevcut. 4 GB'ı çıkarıp 8 GB 1600 MHz DDR3L RAM takabilirsin.

Evet takabilirsin. Basit... :)
Baktım gerçekten basit takabilirim umarım yani şunu merak ediyorum ben DDR3 ALSAM UYAR DEMİ SOKETE DDR3L ALAYIM MI NE OLUR NE OLMAZ
DDR3L biraz daha güç tasarrufu sağlayan RAM çeşidi başka hiçbir farkı yok.2 si arasında fark etmez kısaca.
8 GB olmasının bu sistemde bir faydası olur mu özellikleri yazıyor konuda resimlerde

Takarsan belirli bir oranda değişim olur ama bence gereksiz.Eğer bütçeni zorlayarak alacaksan gereksiz ama onun haricinde alıp takabilirsin her türlü iş görür.
Bütçemi zorlamıyorum da yeni oyunlar 8 istiyor ondan düşünüyorum
onda ki o 4gb ram onboard sabit boşta yuva var ona 8gb takarsın ...
Yani boşta bir slot var mı ? Şu videoda öyle çünkü : Bunun gibi mi?

Bu konuyu görüntüleyen üyeler (Toplam:0)

stat counter