Yardım Asus D515DA BR028T model laptop

Bu konuyu okuyanlar

Bigdeadking_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Merhaba;
Asus D515DA BR028T laptop a sahibim laptopumda hali hazırda Hynix HMA851S6CJR6N-XN bulunmakta. Vega 3 Onboard ekran kartı var ayrıca bu yüzden laptopuma 4 gb daha ram takviyesi yapıp dual channel olarak kullanmak istiyorum ancak laptop'umun anakartı için dual channel desteği opsiyonel olduğunu öğrendim bugün asus teknik destek ekibinden nasıl dual channel destekleyip desteklemediğini öğrenebilirim eğer destekliyorsa +300 lira baymaya değer mi görüşlerinizi bekliyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Çift ram kullanılırsa,zaten dual kanal çalışır.Tabi 2.slot varsa. Ancak yeni bi laptop olduğuna göre 4 gb ile sınırlandırılması pek mümkün değil zaten.Laptopunuzun sitesini bulamadım. Neden olmaz ,onu da anlamadım ya.
Olsaydı, makinanın toplam ram kapasitesine bakardık. Bu durumda servise direkt telefon açın,kapasitesini öğrenin.
Bırakın dual kanal çalışmayı ,8 gb ram zaten makinanızı rahatlatacaktır.

Bigdeadking_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Çift ram kullanılırsa,zaten dual kanal çalışır.Tabi 2.slot varsa. Ancak yeni bi laptop olduğuna göre 4 gb ile sınırlandırılması pek mümkün değil zaten.Laptopunuzun sitesini bulamadım. Neden olmaz ,onu da anlamadım ya.
Olsaydı, makinanın toplam ram kapasitesine bakardık. Bu durumda servise direkt telefon açın,kapasitesini öğrenin.
Bırakın dual kanal çalışmayı ,8 gb ram zaten makinanızı rahatlatacaktır
çift slotu var sanırsam ayrıca 16 gb'a kadar ram destekliyor anakart

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O zaman çalışır.

Bigdeadking_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
O zaman çalışır.
içime kurt düştü eğer 1 adet gömülü bulunur ise ve 1 adet slotu var ise seneryo ne olur ? ayrıca bana uyumlu bir ram önerme şansınız var mıdır rica etsem ? ram konusunda bütçe mühim değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rica etsem JEDEC kavramını açıklar mısınız ?

Ekli dosyalar

• soket2.png
    soket2.png
    138.6 KB · Görüntüleme: 91
  • soket1.png
    soket1.png
    161 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
jedec ,elindeki ramin X.M.P açılmadan ramin hangi voltajda ,hangi frekans ve ram zamanlamalarında çalışabildiğini gösteren bi standarttır. Aynı remden bulabilirseniz çok iyi olur .Bulamazsanız voltaj,, frekans ve CL değerleri aynı veya yakın bi ram takmaya çalışın.