Apple Android Telefon Yapsa Alır Mıydınız?

Bu konuyu okuyanlar

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere aklıma böyle bir düşünce geldi gerçekten çok ilginç olurdu iPhone'da iOS değil de Android 6.0 Marshmallow çalışması :) Sonuçta açık kaynak bir işletim sistemi Apple tarafından stabil bir şekilde sunulabilirdi şahsen benim işimi Android gördüğü için ben alabilirdim. Aynı şekilde Mac bilgisayar Windows 10 yükleyip çalıştırmak isteyen bir insanım, alışkanlıkları değiştirmek zor. Apple ürünlerini, sunduğu ekosistemin derli toplu olmasını ve yazılımların çok komplike olarak çalışmasını gerçekten çok seviyorum. Bugün bir Google hesabı açsanız o şifre altında zibilyon tane servis var ve hakkında hertürlü bilgi toplayıp bunu sana reklam göstermek için kullanmasından çok rahatsız oluyorum bu yüzden Google hesabımın tüm hassas ayarlarını kapattım.

YaseminAlci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Inanki almazdim.....
Apple tek başına bir aşktır.
Androide ihtiyacı yoktur ^^

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Denenebilir aslında.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Stabil bir sistem olursa denemekten zarar gelmez :)

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17

Öncelikle apple zaten stabil yapar diye birşey yok.

Androidde artık gayet stabil. Sen 3 tane farklı araba yapıp içine kendi motorunu koyup piyasaya sunarsan istediğin gibi bakarsın sıkıntısını falan giderirsin.

Ama sen motorunu herkese verip istediğiniz gibi kullanın dersen biri çıkar taş gibi araba üretir ortalığın anasını ağlatır öbürü çıkar o arabayla bunun motorunun aynı olduğuna inanamazsın bayılır ölür motor. Demek istediğimi anladınızmı.

Ayrıca apple o basit ios sistemini android gibi geliştirmeye başladıkça sistemde kasmalar çökmeler sıkıntılar oluşmaya başladı. İphone 4ü ilk çıktıklarında kullananşar bilir. İos kaç vardı hatırlamıyorum. 100 tane şey aç. En baştaki hiç bişe olmadan tekrar ekrana gelsin. 5te denemiştim. 4stede. 3 sene kadar önce hatta 4 belki. Şimdi noldu.

Eğer apple android gibi bir ekosistemi iphonea koyarsa stabil yapmayı 5 güncellemeden aşağı beceremez.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Fiyat yine aynı oranlarda olacaksa mümkünse yapmasın, ucuz olursa almak isterim.

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Android stabilde google ve üreticiler saçma sapan uygulamalari telefona yüklemek yerine google playe yükleseler çok daha iyi olacak

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Apple ürünleri gerçekten çok zarif ve klas duruyor bunda herkes hemfikir sanırım ama içindeki işletim sistemi bana hitap etmiyor. Aslında Google'ın milyonlarca servisinden oluşan dağınık ekosistemi de hoşuma gitmiyor, kullanışsız ve kullanıcı dostu değil. Apple eğer Mac OSX ile iOS'i birleştirir de Windows 10 gibi tek işletim sistemi formuna dönerse Apple'a sonsuza kadar geçmeyi düşünebilirim. Eğer Apple herkesin iPhone kullanmasını isteyecek kadar iyi niyetliyse -ki hiç sanmıyorum Apple emperyalist ve kapitalist bir Amerikan şirketi- fiyatlarda revizyona gitmeli. Türkiye'de yaşayan çoğu insanın 2 aylık maaşı bile yetmiyor bir iPhone'a ama onlar için sorun değil bu min. 900$ asgari ücretli bir adam kontratlı bir şekilde kolayca bir iPhone sahibi olabilir bizim alım gücümüz yok.

Android'in en büyük sorunu zaten var olan uygulamaların üzerine üreticiler kendi uygulamalarını yüklemeleri böylece aynı işleve sahip 2 adet onlarca uygulama boşu boşuna arka planda çalışıp pil tüketiyor. Bu konuda stok Android kullanmak çok mantıklı Nexus, Sony gibi..

SeeTake

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Android Kullanacak Olsam, iPhone Almazdım ki =) iOS Gibi Sistem mi Var...

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Micro sd koymaz donanimdan kisardi bende almam

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
LG'ye de Aosp vs. tabanlı rom kurunca daha akıcı gibi ama o da nova ya da google launcher ile çözülüyor.

LG Kamera uygulaması yeter bence. :)

rom yükleme işi eskisi kadar gerekli değil bence :) root yapıp gereksiz uygulamaları kaldırmak yeterli oluyor artık :)

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Sen yanlış gelmişsin kardeş apple çay bardağı yapsın üzerine bassın logoyu dayasın 6lı takımı 300 $ a sırf apple diye alan olur :)

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Apple'ı Apple yapan İos. Tabi ki alınmaz.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Apple'ı Apple yapan İos. Tabi ki alınmaz.

Mac'i Mac yapan da MacOS idi. Fakat şu an Windows'lu Mac'ler çıkıyor artık. Bir gün Apple piyasaya uyup Android çıkarırsa ben şaşırmam. Fakat çıkarırsa da Apple Apple'dır, [MENTION=403200]Mussolini[/MENTION] isimli arkadaşın dediği gibi çay bardağı yapsa iPhone fiyatına satar.

Son mesajlar