Alibaba Alışveriş Sitesi

Bu konuyu okuyanlar

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar, Bu alibaba.com dan nasıl alışveriş yapılır bilen var mı ? Sanırım satıcılarla mesajlaşıp anlaşıyoruz ama bir de alibabaexpress denen bir olay bu sistem nasıl işliyor ebay gibi birşey mi ödemeler güvenli mi oluyor acaba bilgisi olan varsa paylaşırsa cok sevinirim hem merak eden arkadaşlar olursa onlar da bilgilenir teşekkürler.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Aliexpress asıl Sitesi sanırım. Alışverişlerde satıcının aldığı yorumlara bakacaksin n11 ve gittigidiyor mantığı urun belirli gün icinde gelmezse para iadesi de alabilirsin

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bir yerde okumuştum da alibaba toptan satiyormuş sanırım aliexpress tek-tek satiyormuş dogru mu peki ?

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Anladım, Peki siz daha önce hiç alışveriş yaptınız mı yabancı (alibaba, dx ebay gibi) sitelerden ?

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
aliexpress dx yada ebay den tek ürün alabilirsin. pek nadir sorun çıkar. ürünler bazen 1 aya yakın sürelerde elinde olur. ama satıcılar bizden daha dürüst o kesin :) ödemelerde şimdiye kadar sıkıntı hiç yaşamadım alışverişte biraz ingilizce varsa sende sıkıntı yaşamazsın

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
aliexpress dx yada ebay den tek ürün alabilirsin. pek nadir sorun çıkar. ürünler bazen 1 aya yakın sürelerde elinde olur. ama satıcılar bizden daha dürüst o kesin :) ödemelerde şimdiye kadar sıkıntı hiç yaşamadım alışverişte biraz ingilizce varsa sende sıkıntı yaşamazsın

Peki, alibaba nasıl çünkü alacağım ürünü oradan belirledim de.

eticaretyonetim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Aliexpress veya yurtdışındaki herhangi bir siteden 70 euro yu geçmemek şartı ile ve yılda en fazla 5 kere alışveriş yapabilirsiniz.Cep telefonu hiçbir şekilde saın alamazsınız getirmek yasak.Ancak ben alıyorum geliyor ,ayrıca 5 defadan falza alışveriş yaptım hala geliyor diyen arkadaşlar mutlaka vardır. evet geliyor ama şunu unutmayın aldıklarınız register yani kayıtlı olarak geliyor devletin geçmişe yönelik cezalandırma uygulamaları var 5 aldınız geldi ileride başınız ağrımayacak diye bir şey yok canı yanan çok insan var etrafımda bu durumdan dolayı,Ayrıca şunu söyleyeyim çok spesifitk bir şey olmadığı sürece ürünü yurtiçinden almanız daha mantklı adamlar zaten çini buraya yığmış durumdalar ,bir çok çin markası bile artık neredeyse yurtdışı fiyatına tr. garantili satılıyor.hemen hemen aynı fiyat değmez ne beklemeye ne de bu riske.

Son mesajlar