AKK yerine kota sistemine mi geçiliyor?

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ben TürkTelekom'a üye olmaya çalışırken teknik bir hata oluştu diyor ne yapmalıyım ?

Reaksiyon puanı
6
Bu haberin kaynağı Yok bu haber Turkcell ve uydunet bayilerine Mail olarak gönderilmiş o bayilerinde çalışanları bu maili sosyal medyada paylaşmış olay bu şuan bu olay bir idaa olarak kayıtlara geçti eğer gerçekse o zaman zaten bittik demektir.

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Dh forum harekete geçmiş bu konu hakkında eyyy hakkı gardaş duy sesimizi video bekliyoruz.

Habib Müküs

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Bu haberin kaynağı Yok bu haber Turkcell ve uydunet bayilerine Mail olarak gönderilmiş o bayilerinde çalışanları bu maili sosyal medyada paylaşmış olay bu şuan bu olay bir idaa olarak kayıtlara geçti eğer gerçekse o zaman zaten bittik demektir.

Gerçekse bitmemek için sesimizi duyurmalıyız

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Para babaları saf aldı, halklar birleşin diyeceğim provokatörlükle suçlayacaksınız beni.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Vaz geçtim yazmaktan... Silinebilir...

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Arkadaşlar neyin kafasınız yaşıyorsunuz cidden? Yok böyle bir durum. Arayıp sorun bu kadar mı zor? Delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış. Galeyana gelmekte üstümüze yok.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Arkadaşlar neyin kafasınız yaşıyorsunuz cidden? Yok böyle bir durum. Arayıp sorun bu kadar mı zor? Delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış. Galeyana gelmekte üstümüze yok.

Süper Online müşteri hizmetleri soru sorulacak bir hizmet sunamıyor. Hiç bir aramamda doğru bilgi alamadım. 3 kez bana YANLIŞ bilgi verdiler. Para yansımayacak dendi, yansıdı. Hız düşecek dendi düşmedi. Oradaki birinden daha çok tanıyoruz süperonline'yi

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Süper Online müşteri hizmetleri soru sorulacak bir hizmet sunamıyor. Hiç bir aramamda doğru bilgi alamadım. 3 kez bana YANLIŞ bilgi verdiler. Para yansımayacak dendi, yansıdı. Hız düşecek dendi düşmedi. Oradaki birinden daha çok tanıyoruz süperonline'yi
Sosyal medyayı bu sorununuz için daha etkin kullanabilirsiniz. Twitter üzerinden sorunuzu ve iletişim bilgilerinizi iletin onlar geri dönüş yapar size.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Az önce tekrar süperonline'yi aradım. Sabahki arkadaş değil, daha tecrübeli bir arkadaş çıktı sağolsun. Kendilerine aktarılan bilgi şöyle:

Benim şu an 75 GB internetim 25 Mbit hızım var.
Bundan sonra 2-8 arası yaptığım hiç bir işlem kotama yansımayacağı gibi, kotayı aştığımda dahi gecee internetim 25 Mbit olacak.
Kotamda mayıs ayında da 75 GB internet kullanmaya devam edeceğim. Hiç bir düşme artma olmayacak.
Kotamı aştığımda ücretlendirme konusunda bir değişiklik olmayacak sadece 16 Mbit'e düşürülecek. Burası hatalı olabilir. Çünkü bize sitede 8 Mbit denmişti. Ama bana Müşteri hizmetleri 16 MBit'e kadar olacak dedi.

KENDİLERİNE AKTARILAN BİLGİ BU KADAR olduğunu söyledi ve eğer ki BİR DEĞİŞİKLİK OLURSA WEBSİTESİNDEN bunları öğrenebileceğimizi söyledi.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Az önce tekrar süperonline'yi aradım. Sabahki arkadaş değil, daha tecrübeli bir arkadaş çıktı sağolsun. Kendilerine aktarılan bilgi şöyle:

Bundan sonra 2-8 arası yaptığım hiç bir işlem kotama yansımayacağı gibi, kotayı aştığımda dahi gecee internetim 25 Mbit olacak.
Kotamda mayıs ayında da 75 GB internet kullanmaya devam edeceğim. Hiç bir düşme artma olmayacak.
Kotamı aştığımda ücretlendirme konusunda bir değişiklik olmayacak sadece 16 Mbit'e düşürülecek. Burası hatalı olabilir. Çünkü bize sitede 8 Mbit denmişti. Ama bana Müşteri hizmetleri 16 MBit'e kadar olacak dedi.

KENDİLERİNE AKTARILAN BİLGİ BU KADAR olduğunu söyledi ve eğer ki BİR DEĞİŞİKLİK OLURSA WEBSİTESİNDEN bunları öğrenebileceğimizi söyledi.
Bizleri bu konuda bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Şimdi güvenemiyorumda 0,25 mbps de çıkabilir... :rolleyes:

Habib Müküs

Asistan
Reaksiyon puanı
15

Aynen bende konuştum aynı paketi kullanıyoruz sanırım 75 GB kota 25 Mbps hız ile kullanıyorum. Sözlerini tasdik ediyorum. Sana aktarılan bilgilerin aynısı banada söylendi. Herhangi bir fiyat yansıması da olmayacakmış.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
AKN ile ilgili dün ortalık karıştı. Takılmayın.

Ekran Alıntısı.PNG

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
Hayır öyle bir şey yok sosyal medya yalani

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Arkadaşlar öyle bir şey olur mu diye bende düşündüm ama bu sabah itibariyle sitelere bakıyorum öyle bir durum söz konusu olsa açıklamalarında yazar. 100 MB hızlı paketleri alacak olanlar 24 MB'e düşürülecek. Upload ise 1 MB'e. Yani herhangi bir fiyat eklemesi yapılmayacak. Konu kapatılabilir bence.

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
O değilde benim net paketim 24 Mbps fakat şuan 9 mbps hız alıyorum neden ?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
O değilde benim net paketim 24 Mbps fakat şuan 9 mbps hız alıyorum neden ?
Modemi kapatıp açın, sorun devam ediyorsa TTNET'i arayın. Modemi kapatıp açmadan ararsanız zaten onlar da size muhtemelen aynı işlemi yaptırır.

TheMaho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Modemi 3 kez yeniden başlattım sonuç aynı.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
O değil de, başka forumda yazdım, buraya da yazayım..
AKK kalkınca kotanın gelmesi gerekiyor zaten. Hatta gerekiyor değil, zaten vardı da. Benim anlamadığım, bu olayı neden bu kadar büyüttüler? Eğer kota aşımına getirilen ek ücretlere tepkiyse, onda da bir şey yok. 1GB = 1TL demişler. Peki daha önce nasıldı biliyor musunuz? Kota aşım ücreti 0,015 TL/MB idi. Yani 1GB = 15,36TL idi.
Ayrıca neden kota yeni icad edilmiş gibi tepkiler oluştu hiç anlam verebilmiş değilim. Adamlar zaten kotalı sistemden AKK'lı sisteme geçerek bizleri kota aşım ücretlerinden kurtarmışlardı. Ama biz tuttuk ne yaptık? Bizi tekrar sınırlı internete mahkum edin dedik.
Ne dememiz gerekiyordu? Fiyatları aşağı çekin, hızları arttırın dememiz gerekiyordu halbuki.
Şimdi ne oldu? Siz misiniz AKK kalksın diyen? Alın size tekrar kota dediler.
Zaten mevcutta AKK OLMAYAN sınırsız internet paketleri vardı ve parayı basan alıyordu.
Resmen tüketici olarak kendi ayağımıza sıktık. Şimdi de hayıflanıyoruz..

Reaksiyon puanı
6
Süper online ile ilgili idaalar yalanmış ama uydunet doğrudur kotalı sisteme geçmiş hemde 1 gb 2 tl olarak

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
DH'nin bugün yaptığı canlı yayınından anladığım şu:
Turkcell o belgeleri yalanlamış.
Ama KabloNet kullanıcıları için kota aşımında GB başına belli bir ücret alınacakmış.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Süper online ile ilgili idaalar yalanmış ama uydunet doğrudur kotalı sisteme geçmiş hemde 1 gb 2 tl olarak
Süperonline'da bu daha kötü. Kotalı tarifelerde aşım ücreti 1GB = 15,36TL.. :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu olaylarda amaç algı oluşturmaktı ve çok güzel başardılar. Kimse okuduğunu detaylıca beyin süzgecinden geçirmiyor, doğruluğunu, artısını, eksisini araştırmıyor..
--- Gönderi Güncellendi ---
DH canlı yayınında insanları tekrar kandırdılar mesela. Türk.Net'in, müşteri alımına kapalı tarifelerini yeni tarifeymiş gibi sundular. Kim uyandı buna? "Onlar DH editörü, yalan mı söyleyecek? Araştırıp da konuşuyordur onlar." mantığıyla izledi bir çoğunuz..