Airties-206 modeme giriş sorunu

Bu konuyu okuyanlar

olyeri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar airtiesin rt-206 192.168.2.1 sitesine girdiğimde ilk başta girdi sonra portları açmak için nat a giriyorum port yönlendirmeye tıkladıktan sonra direk çıkış yaptı sonra giriş için kullanıcı adı şifre yazdığıma rağmen girmiyor errorcode yazıyor link yerinde lütfen yardım yaa..!

Ekli dosyayı görüntüle 7752

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Modem arayüzünden şifrelemenizi wpa2 değilde wpa veya wep olarak değiştirin.. Ve tekrar giriş yapın..

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
yukarıdakiler olmazsa modemi resetle ve tekrar 192 ip den giriş yap direk girer,ben öyle yapıyorum

olyeri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
murat bey deniyeceğim sağolun... tmac1 dediğinizi denedim ama port yönlendirmeye girdiğimde aynı sorun.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
modem yazılımınız eski ise güncelleme yapınız

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
ttnet modemse eğer onların kullanıcı adı ttnet şifreleri admin oluyor bazılarında şifre kısmı boş olabiliyor

olyeri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş ben anlatamıyorum yada siz anlamıyorsunuz ben modemi resetledim sonra kullanıcı adı admin şifrede ttnet tir
tamam modemi resetledikten sonra giriyor ama Nat a giriyorum port yönlendirmeye girdiğimde sayfa yükleniyor yazıyor sonra baştan kullanıcı adı şifre istiyor sonra giriyorum kullanıcı adı şifreyi link yazan yerde errorcode yazıyor lütfen yardım yaa port yönlendirmeye girdikten sonra çıkan resim paylaştım bakın

olyeri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bakın arkadaşlar sorunun ayrıntılı videosu [video=youtube;g1Cmml0SRxc]http://www.youtube.com/watch?v=g1Cmml0SRxc&feature=youtu.be[/video]

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
cihazı güncellediniz mi..?

olyeri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
verdiğiniz linktekini indiriyorum şimdi yükleyecem

--- Mesaj Güncellendi ---

ben modemi aldığım zaman kurulum cd si verdiler onu kurdum yine işe yaramadı.

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
kurulum cd si kurmanıza gerek yok şahsen ben hiç kurmadım..

olyeri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu sorun olduktan sonra kurulum cdsini yükledim olduğunda cd kurulu değildi

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
peki güncellediniz düzelme olmadı mı..?

olyeri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güncelledim ve aynı sorun..(

gizemli77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Airties RT-206 modemi komşu hattına bağlı olarak 6 kişi kullanıyoruz. 5 kişimiz evine HUB (dağıtıcı) ile komşudan masaüstü bilgisayarlarına kablo bağlantısı çekti. Wireless özelliği bulunan Dizüstü veya cepten bağlantılarda bir sorun çıkmaya başladı. Kendimizin belirlediği kablosuz ağ adıyla gözüküyor. Ancak belli aralıklarla bağlantı kopuyor. Mouse sağ tuşa tıkladığımda "DURUM> Kablosu Ağ Özellikleri>Bağlantı> "3 durumuda aktif hale getirmiştim." Bağlantı kopup tekrar geldiğinde otomatik olarak ortak adla kullandığımız internet erişim ağını görmesine ve bağlanmasına rağmen "internet erişimi yok veya bağlantı kesildi." uyarısı almaktayım. Bu sorunu ancak modemin 10 sn. kadar elektriği keserek (modem arkasında açma/kapama swichinden veya komşunun apartmanın trafosundaki şartalini kapatıp/açarak halletmekteyim.) İnternetin ne zaman kesilip kesilmeyeceğini tam kestiremediğimden her zaman komşunun zilini çalarak evinde bulunan modeme fiziki müdahale yapmamız mümkün olmuyor. Bu sorun gecenin 23:00'de veya 03:00 olabiliyor. Ancak apartman trafosundan şartelini kapatarak aynı zamanda modemin kapanış ve açılışını sağlayarak modemdeki internet bağlantısını bu şekilde hallediyorum. Ama bu durum artık bayağı şekilde komşuyu rahatsız etmeye başladı. Geceyarısı ışıklarını kapatmış bir haldeyken tv izlerken veya elektrikle herhangi bir iş yaparken 10 sn.'lik pat elektriği kesiliyor. İster istemez rahatsız edici bir durum. Yani kısaca modemle wiriles bağlantısının kesilmemesi veya herhangi bir sebeple kesildiğinde tekrar otomatik bağlantının gerçekleşmesi için modeme ne gibi yapılandırma gerekir. Yada modemde entegresel bir arıza mı sözkonusu. Arkadaşların yardımını bekliyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
murat bey ben deki sorun ilk internet sayfasını açtığımda airties sayfası çıkıyor ama yeni çekme açınca o sayfayı açıyor sadece ilkinde öyle oluyor neden acaba?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadasım senın sorunun airtes diye bır dalga dumen var sağ alt taraflta ses acma yerının orada cubuga tıkla oradakı airtesi kapat daha sonra tekrardan dene airtes programın acık oldugundan dolayı o sorunu verıyor...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim banada aynısı oluyor modem arayüzüne giremedim gitti port açıcaktım ama olmuyor kardeşim sen git ttnete ordan ttnet görevlisine söle yapsın bendede errorcode6 yazıyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bana yardımcı olurmusunuz . modem airtıes rt 206 iş yerınde yanına gırılmıyor baglantı varken sıkıntı yok sonra nasıl oluyorsa kesılıyor baglan dıyorum baglanmıyor sorun gıder dıyorum modemı fısınden cekıp 10 sn bekleyın dıyor bu yapamıyorum 192.168.2.1 taratıyorum baglantı olmadıgı ıcın oda acılmıyor ne yapıcam lutfen yardım...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar bendede Air6372 Modem var Turkcell Superonline Nat A Giriyorum Port Yönlendirmeye Tıklayınca Adsl ve internet gidiyor bazen bu ikisi gitmiyorr Power gidiyor 5 sn sonra geliyor bu seferde ADSL ve internet gidiyor. Şaşırdım kaldım . bundan 2 hafta önce girdim Port açmaya çalıştım Sonra Açtım ve kaydettim İnternet ve ADSL gitti. O günden beri hep aynı ACilen yardıma ihtiyacım var . ekleyin acilen Konusalım

Son mesajlar