İnternete erişimim kısıtlanıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Merhaba.

Çok gariptir ki yaklaşık 10-15 gün öncesine kadar bir problemim yokken birden sorun oluşmaya başladı.

Bir ara şu asker yakılma olayları ile ilgili internete erişim youtubeye falan kısıtlama geldiği zamanlardan sonra

Zenmate eklentisi işe yaramaz oldu.

Öyle ki elimi kolumu bağlamış durumda. Bir sorun var örnek tunnelbear'ın sitesine girmiyor.

Bu siteye ulaşılamıyor

www.tunnelbear.com bağlanmayı reddetti.
Aşağıdakileri deneyin:
Bağlantınızı kontrol etme
Proxy'yi ve güvenlik duvarını kontrol etme
ERR_CONNECTION_REFUSED

Diye hata veriyor. Bu sadece tunnelbear'da değil tüm vpn sitelerinde mevcut.

Hiç bir vpn sitesine giriş yapamıyorum. Tunnelbear'ı sağdan soldan buldum indirdim kurulum yaptım ıd şifre giriyorum internetinizde kopma var tekrar bağlanıp deneyin diye hata veriyor.

Yani ne demek istediğimi anladınız, şu anda elimi kolumu bağlamış durumdalar google dns open dns ve bir sürü dns denememe rağmen yasaklı dizi sitelerine girmiyorken dns yazınca giriyor.

Ama belli başlı sitelere giriş yapmıyor. VPN kullanmak istiyorum ne program olarak nede eklenti olarak kullanamıyorum.

Üyelik açmak için sitelerinede giriş sağlayamamaktayım.

Şu anda sanki TTNET benim vpn kullanmama engel çıkmış gibi bir durum söz konusu sadece onların belirlediği siteler üzerinde gezmeye zorunluymuşum gibi durumdayım.

Modemin arayüzüne girdim fabrika ayarlarına çevirdim düzelmedi.

Wise care 365, ve CCleaner gibi programlardan yardım aldım düzelmedi.

Aktif virüs programımı kökten kaldırdım fayda etmedi.

Güvenlik duvarımı kapattım fayda etmedi.

Bu sadece chrome'da değil tüm tarayıcılarda mevcut.

Son olaraktan tek bir test için elimde şans vardı oda telefon.

Telefonumdan wifiye bağlanıp google dns'i ile aktif ettim wifiyi, yine aynı şekilde bu hatayı almaktayım.

Neden böyle oldu durup dururken anlamış değilim ama bilgisayarımdan kaynaklı olsa telefonda çalışırdı, telefonda da çalışıyorsa o zaman internetten bir erişim kısıtlamasımı söz konusu?

Bu durumda TTNET ile irtibata geçmem bana ne gibi faydası olur?

dns'li dns'siz yasaklı sitelere giriş yapmıyor, vpn sitelerine girmiyor ve çok enteresan bir durum ilk defa böyle bir saçmalık ile karşı karşıyayım.

Telefonumda VPN programı mevcut. Bizim şirketin internet hattı kısıtlıdır vpn olmadan kullanılamıyor o yüzden telefonda ki vpn'i aktif ediyorum ve o şekilde telefonum ile bahsettiğim giremediğim her yere giriş sağlayabiliyorum.

Bilgisayar üzerinden giriş sağlayamıyorum ve hiç bir program indirmeme üyelik açmama yada var olan üyeliğime giriş yapmama izin vermiyor.

Not: Bu sorunlar baş göstermeden önce tunnelbear kurulu ve hesabım girişi yapılmıştı. Zenmate yine çalışmıyodu sildim tekrar yüklemeye çalıştığımda bu sorunla karşılaştım. Sonra girdim tunnelbear'ı açtım vpn programını yani zaten kurulu ve üyelik aktif diye girdi, bağlandım farklı bir ülkenin lokasyonuna o şekilde zenmate'i tekrardan kurdum aktifleştirdim üyeliğimi girdim bağlandı. sonra tunnelbear'ı kapatınca tekrardan bozuldu zenmate. Dedim ki tunnelbear'mı yapıyor hepsini sildim şimdi hiç bişi inmiyor :D

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Betternet kur Chrome'ya oradan United States yerine UK den erişim sağla, sonucu yaz buraya.

zenci-köle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
This site can’t be reached
iran sansürüne takılmış...

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Betternet kur Chrome'ya oradan United States yerine UK den erişim sağla, sonucu yaz buraya.
Hocam elinize kolunuza sağlık gerçekten çok teşekkür ederim. Şaka gibi tıkladım bağlandı ve oldu :) ki neler neler denemiştim yapamamıştım.

Peki bu sorun neyden kaynaklı onuda merak ediyorum açıkçası. Nasıl düzeltilir bilginiz varmı?
--- Gönderi Güncellendi ---
This site can’t be reached
iran sansürüne takılmış...

Peki nasıl düzeltebilirim bu problemi?

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
memo gene nokta atışı yaptı desene..

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Başka VPN ile girişini yaptıktan sonra Zenmate'i kullanabilirsin.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91

aras1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar: evimde adsl internet var, turktelekomda kullanıcı adı ve tek şifremi aldım, ancak bu tek şifreyle başka bir bölgeden bilgisayarımla nasıl internete bağlanırım acemiyim adım adım ne yapacağım, şuan evden uzakta turkcell wifi ile bağlıyım bunun bağlantısını kesip tekşifreyle bağlanmak istiyorum, adım adım yardımcı olursanız çok sevinirim acil yardım... saygılar

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
merhaba arkadaşlar: evimde adsl internet var, turktelekomda kullanıcı adı ve tek şifremi aldım, ancak bu tek şifreyle başka bir bölgeden bilgisayarımla nasıl internete bağlanırım acemiyim adım adım ne yapacağım, şuan evden uzakta turkcell wifi ile bağlıyım bunun bağlantısını kesip tekşifreyle bağlanmak istiyorum, adım adım yardımcı olursanız çok sevinirim acil yardım... saygılar

Çok bilgili olmamakla beraber bilgiğim birkaç şeyi sizinle paylaşayım. Avm ler gibi büyük alanlarda şifresiz wifiler var. Bunlara bağlanınca size kullanıcı adı ve şifre soracaktır. Sorduğu zaman aldığınız şifreyi ve id yi girersiniz.