Ağda kayıtlı degil sorunu s3

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya telde hattı okuyo ama sim arama sı falan yapmıyor ulaşlmıyo sizce akkıllı hat olduğu içinmi yoksa teldemi sorun var arkadaşlar????*[

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende de vardı..çok can sıkıcı bişe..ne reset ne de başka bişe işe yarıyor..o kadar araştırdım ki kafayı yiyecektim..

ama en son tekrarladığında şunları yaptım kendimce ve sorun ortadan kalktı..

-Ayarlar > Diğer Ayarlar > Mobil Ağlar > Şebeke Modu
işte buradaki ayar normalde GSM/WCDMA(Otomatik mod) seçilidir..
sen bunu Yalnızca GSM yap(ta ne zaman yapmıştım bunu şimdi baktım eski haline gelmiş "GSM/WCDMA(Otomatik mod)" ama hiç bir sorun yok şuanda) ve birini aramaya çalış büyük ihtimal olacaktır..
olmassa aynı bu ayarlarla biraz oyna geri gelir..
ben yanılmıyorsam 3 5 defa oldu bu bana..

Teşekkür ederim bu ayar benim sorunumu çözdü.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sim kartını tekrar çıkart ve tak sonra oluyor bende oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba ismim okan. Benim problemim galaxy s3 telefonunda yeni gelen 4.3 yazilimini guncelleme yontemi ile guncelledim. Guncelleme sonrasi ag kayitli degil hatasi aldim. Ancak kontrol ettigimde forumlarda anlatildigi gibi imei sorunum yok imei numaram degismemis ve klonlu da degil ama bu sorunu yasiyorum yardimci olursaniz sevinirim

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
genelde klon imei'li cihazlarda oluyor ancak bazı orjinal firmware hatalarından dolayı garantili cihazlarınızın bile sürüm yükseltip düşürürken EFS klasörü silinebiliyor. Bu yüzden cihaz üzerinde oynama yapmadan önce mutlaka EFS yedeği almalısınız.

Gelelim bu durumda EFS yedeğinizi yoksa yapacağınız işleme. Önce cihaza 4.1.2 sürüm yükleyin. Sonra rootlayın. Ardından arızapatch.apk uygulamasını telefona atıp kurun. sonra çalıştırın. uygulama zaten size gerekli olan şeyleri söyleyecektir. ondan sonra hattınız geri gelecek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende galaxy s3 mini var fakat biriyle arama yaptiğimda karşimdaki kişinin sesi geliyor,benim gitmiyor acil yardim!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar yaklaşık 5 aydır s3 kullanıyorum hiçbir sıkıntı yokken güncellemeden sonra ağda kayırlı değil diyor ve ben hiç bi yeri arıyamıyorum artık kesin klonlanmışmıdır bunun kesin bi çözümü yok mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorunu nasıl çözdün bende 4.3 yükledim büyük ihtimal o yüzden oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
salamlar cox acil xayiw bendede s3 var imel qeydiyatdan gecib amma malesaf axda gayitlli deyil sornu yasyorum acil yardimlarnizi bekliyorum ALLAH Razi olsun tsk.

dakana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
Bir yıldır Samsung Galaxy S3 kullanıyorum. Aldığımdan beri tek bir sim kart ile kullandım.

Telefonumu kullanması için kayınvalideme verdim. Onun hattını taktım. Ardından arama yapayım dedim ama "ağda kayıtlı değil" hatası aldım.

Sonra araştırmaya başladım. İki defa rom değiştirdim, patch yükledim. Abidik gubidik değişik şeyler yaptım.

Ardından çoğu kez gördüğüm ama görmezden geldiğim "IMEI numaranızı kontrol ettiniz mi?" uyarılarını dikkate almadım. Taki şimdiye kadar.

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php adresinden imei numaramı kontrol ettim.

Durumu : İmei numaranız başka bir telefona kaydedilmiştir yazıyordu.

4447711 nolu telefonu arayınız. Samsung müşteri hizmetlerinin numarası.

Sizden Kimlik Fotokopisi, Garanti Belgesi, Fatura istiyorlar. Bunları sisteme alıp işlemi başlatıyorlar. Belirleyeceğiniz bir numarayıda bu imei numarasına sabitliyorlar.

Kolay gelsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hattımı yeni aldım telefonum galaxy ace ve birini aradığım zaman mobil ağa ulaşılamıyor deniyor lütfen yardım edin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Uçak modu ve sim kilidi olayları tamamiyle doğru arkadaşlar denendi ve sonuç alındı..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bravo.. problemin kaynağı tam olarak buymuş. Teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arama yapamıyorum arama yapmaya çalıştığımda ağda kayıtlı değil diyor şunu belirtmek isterim ayarlardan simkart kilidini ayarla yaptıktan sonra böyle oldu kaldırmak isterken yanlış girdim ve şuan deneme hakımda kalmadı LÜTFEN YARDIM

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:dil::bored:nasıl yanlış girdin be kardaş ben doğru girdim sorun çözüldü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum sana helal olsun en doğru cevabı sen vermişsin ve sorun çözüldü
teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonun modeliyle alakalı değil sorun hepsinde var nasıl çözülür

S

SDN Okuru

SDN Okuru
uçuş modun getirin daha sonra tekrar mobil ağı seçin sorun çözülecek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ara sıra benim s3 mini de oluyordu. pili çıkarıp takınca düzeliyordu. bugün 2 saattir uğraşıyorum düzeltemedim. simi söküp takınca sorun düzeldi. bakalım ne kadar gidecek. bir daha samsung telefonun yanından geçmem, hangi arkadaşıma sorsam problem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler bu anlattıgım alıntıdır Tek yapmanız gereken 4.3e güncellemek artından o sürümün modem ve kerneli recoveryden patchlemektir. Ben bunu sabah denedim. Kesinlikle çalısıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar
ağa kayıtlı değil mesajının üzerine tıklayın mevcut avea vodafone veya turkcell her neyse şebeke seçimi otomatik olarak yapılır. sonrasında kendi şebekenizi seçin ve ağa tekrar kayıt olun Sonuç hattınız kullanıma hazır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Allah razı olsun kardeşim. iki gündür ne sim bayii ne de telefon garanti çözebildi. senin dedikleri yapınca hemen düzeldi. tekrar Allah razı olsun teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadslar benım telefonum galaxy grand bendede bu sorun var ve ben hattımı baska telefona takıyorum calısıyor telefonda sorun var nasıl yapabılırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Neden millet telefonu açıp kapayıp uçak moduna alıyorki samsung kendi uğraşsın bu sorunlarla.

Son mesajlar