Adalet mi önemli dostluk mu ?

Site sahibinin hatalı bile olsa bir üyeye açık bir dil ile hakaret etmesini doğru buluyor musunuz ?

• Evet. Üye hata yapmışsa üyeye hakaret edilmeli ve site sahibi desteklenmelidir.

• Hayır. Site sahibi de olsa kurallara uymalı ve örnek teşkil etmelidir. Uyarılmalıdır..

• Kararsız kaldım. Site sahibini tanıyorum. Birşey diyemeyeceğim.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

site sahibinin açık bir dil ile hatalı bir üyeye hakaret etmesini değerlendirmeye almak istiyorum sizlerle.

Burada önemli olan tema şudur; kurallar ve adalet herkes için mi, yoksa ne olursa olsun dostluğunuz ve mevki mi önemli ?..

Lütfen cevap verirken objektif olun, zira haksızlık sizlere geldiğinde değil şu an eşit yaklaşımda bulunarak cevap verirseniz sevinirim.

Saygılarımla

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba,

site sahibinin açık bir dil ile hatalı bir üyeye hakaret etmesini değerlendirmeye almak istiyorum sizlerle.

Burada önemli olan tema şudur; kurallar ve adalet herkes için mi, yoksa ne olursa olsun dostluğunuz ve mevki mi önemli ?..

Lütfen cevap verirken objektif olun, zira haksızlık sizlere geldiğinde değil şu an eşit yaklaşımda bulunarak cevap verirseniz sevinirim.

Saygılarımla
Merhaba;

Şöyle düşünün sizin bir Note 8'niz var. Siz de bunu takipçilerinize hediye etmek istiyorsunuz ve bir çekiliş yapıyorsunuz. Bu çekilişi A kişisi kazandı ama bir hata oldu ve ben kazandım dedim. Benim bilgilerimi aldınız ve hediyemi yollamanızı bekliyorum. Halbuki hediyeyi başka bir arkadaş kazandı. Ama iyi niyetinizden hediyeyi bana da gönderdiniz. Ama bir hata sonucu farklı bir hediye geldi. Ben de bunu çöpe attım. Daha sonra sizin sitesinize gelip kafama göre size iftira atacağım iyi niyetinizi suistimal edeceğim. Daha sonra Yüzsüz diye bir tabir kullanıp hakaret edeceğim. Ne hissedersiniz? Sanırım anlatabildim. :)

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Evet. Üye hata yapmışsa üyeye hakaret edilmeli,şutlanmalı ve diğer üyelere ültimatom verilip site sahibi desteklenmelidir.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba;

Şöyle düşünün sizin bir Note 8'niz var. Siz de bunu takipçilerinize hediye etmek istiyorsunuz ve bir çekiliş yapıyorsunuz. Bu çekilişi A kişisi kazandı ama bir hata oldu ve ben kazandım dedim. Benim bilgilerimi aldınız ve hediyemi yollamanızı bekliyorum. Halbuki hediyeyi başka bir arkadaş kazandı. Ama iyi niyetinizden hediyeyi bana da gönderdiniz. Ama bir hata sonucu farklı bir hediye geldi. Ben de bunu çöpe attım. Daha sonra sizin sitesinize gelip kafama göre size iftira atacağım iyi niyetinizi suistimal edeceğim. Daha sonra Yüzsüz diye bir tabir kullanıp hakaret edeceğim. Ne hissedersiniz? Sanırım anlatabildim. :)

Merhaba,

ilk başta cevabınız için teşekkür ediyorum. Ben konuyu açanı da Hakkı beyide tanımıyorum. İkisine de eşit mesafedeyim ve konuyu açan kişinin yaptıklarını tabii ki de bende tasvip etmiyorum. Kesinlikle hatalı bir davranış. Buraya kadar söylediğiniz herşeye katılıyorum. Ve SDN'i destekliyorum.

Ancak;

1) SDN büyük bir forum sitesi ise,
2) SDN kurallara üyelerinin riayet etmesini isteyen adaletli bir site ise,
3) SDN aynı zamanda böyle küçültücü iftiraların veya kötülemelerin karşısında haklılığını kendi kurduğu sistem yoluyla değilde aynı üslüpla karşılık veriyorsa,
4) Gözümüzün önünde iki yöneticinin çok güzel cevapları karşısında alenen yürütmeyi sağlayan bu yöneticiler ezilip açık bir dil ile üyeye hakaret ediliyorsa,

bu beni ciddi bir şekilde düşündürür. Neden mi ? Anlatayim;

Site sahibi yöneticidir. Zaten bu konu ile ilgili birimler gerekli cevapları yazmış ardından da soruşturmaya girişmişlerdir. @by efsane yönetici arkadaşımızın her karşılığı aslında Hakkı bey adınadır ve ben şahsen Hakkı beyi tanımasamda kendisine saygı duyan ve bu üslubu da kendisinin ve ekibinin koyduğu kurallar içerisinde hata olarak gören bir üyeyim. Konuyu açan kişinin yaptıkları yanına kalmayacaktır ama SDN'in ve heleki yönetim gurubunun üslup ve yazdıklarına dikkat etmesi gerekmez mi ? Birisi küfür etti diye küfür mü edilecek ? İyi o zaman ben Hakkı beyi haklı görüyorum diye karşımızdaki üyeye küfür edeyim, hakeret edeyim ? Ne dersiniz ?

Burası sokak değil ki, SDN'in avukatı da vardır, ülkemizde hukukumuz da vardır. Canını yakarlar mahkeme ve adalet yoluyla. Veya gerekli üslup, yani SDN'e yakışır bir üslup ile cevap verilebilirdi ve bunu yapan insanları da aramızda barınamaz hale gelirdi. Bizler çocuk değiliz ki bir kişinin iftirasına kanıp ona göre hareket edeceğiz..

Anlattığınız olayı tersine çevirelim birde isterseniz; bilekliği SDN çalışanlarından birisi çöpe atmış olsaydı ve üye haklı olsaydı burada gelip hakaret etse o zaman o üye haklı öyle mi ???

Sanırım bende anlatabildim..

Saygılarımla

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Dostum buna karşılıklı olarak ben cevap veremem. Çünkü olay hakkında neredeyse aynı bilgilere sahibiz. Senin düşüncene saygı duyarım. Benim düşüncem de farklıdır.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Yinede sert cevap vermesine gerek yoktu.