Acer neden bu kadar ucuz? Kullananlar yorumlasın :)

Bu konuyu okuyanlar

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Uzak dur acer den pismn olmassin en basitinden sarz kablosu girisinde problem cikiyor cok hassas

Zaten Acer almadım, yinede uyarın için teşekkürler. :)

Samsung'un servisi ürün için kargo yolluyormuş eve kadar bu nedenle onu tercih ettim.

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
benim biraderin acer 6530G var ama onda da acayip bir sorun var 3 yılına giriyor pc bataryada şarjdan daha iyi performans veriyor sorduk soruşturduk çözemediler serviste ilgilenmedi öyle kullanıyoruz. Bunun harici bir sıkıntısı yok.

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
benim biraderin acer 6530G var ama onda da acayip bir sorun var 3 yılına giriyor pc bataryada şarjdan daha iyi performans veriyor sorduk soruşturduk çözemediler serviste ilgilenmedi öyle kullanıyoruz. Bunun harici bir sıkıntısı yok.

Benzer bir durumu bizim arkadaş Asus k52jc ile yaşar gibi oldu, GTA 4 yükledi sürekli kasıyordu, bir ara pc şarjda diye oynuyordu hiç takılmadı düşüdük nasıl oldu diye bulamadık sonra ben üçlü prizin açık olmadığını farkettim oyundan bir çıktı ki şarj bitti bitecek :) O an senin bahsettiğine benzer birşeye ilk defa şahit olduk işte. İşin garip yani sonradan şarj taksak bile bir daha hiç donmadı oyun, rahat rahat oynadı hatta bende denedim bir ara cidden akıcı ilerliyordu :)

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Benzer bir durumu bizim arkadaş Asus k52jc ile yaşar gibi oldu, GTA 4 yükledi sürekli kasıyordu, bir ara pc şarjda diye oynuyordu hiç takılmadı düşüdük nasıl oldu diye bulamadık sonra ben üçlü prizin açık olmadığını farkettim oyundan bir çıktı ki şarj bitti bitecek :) O an senin bahsettiğine benzer birşeye ilk defa şahit olduk işte. İşin garip yani sonradan şarj taksak bile bir daha hiç donmadı oyun, rahat rahat oynadı hatta bende denedim bir ara cidden akıcı ilerliyordu :)

iste ben hala o sorunu nasıl çözerim diye uğraşıyorum arada mail atıyorum acere ama cevap yok tabi :( Pc donanımının performasını vermiyor bir türlü. Mağdurum ben.

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
iste ben hala o sorunu nasıl çözerim diye uğraşıyorum arada mail atıyorum acere ama cevap yok tabi :( Pc donanımının performasını vermiyor bir türlü. Mağdurum ben.
Güç seçenekleri ile falan oynadınız mı? Basit bir yaklaşım farkındayım ama bazen çözüm hiç umulmadığı kadar kolay olduğu için kimse bulamıyor.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=111494]acer[/MENTION] neden acaba :p

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
[MENTION=48615]ReDo[/MENTION] Bu da bi pazar stratejisi diyelim. Biliyorsunuz Acer dünyanın en büyük pc üreticilerinden. Küçük bi iktisad bilgisi bu soruya cevap bulur. Çok daha fazla üretim, daha uygun maliyet, daha düşük fiyat..

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=48615]ReDo[/MENTION] Bu da bi pazar stratejisi diyelim. Biliyorsunuz Acer dünyanın en büyük pc üreticilerinden. Küçük bi iktisad bilgisi bu soruya cevap bulur. Çok daha fazla üretim, daha uygun maliyet, daha düşük fiyat..
TeşekkürLer : )

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149

@ReDo Bu da bi pazar stratejisi diyelim. Biliyorsunuz Acer dünyanın en büyük pc üreticilerinden. Küçük bi iktisad bilgisi bu soruya cevap bulur. Çok daha fazla üretim, daha uygun maliyet, daha düşük fiyat..

TeşekkürLer : )

Evet acer yetkili kişisinden aldığımız bilgiden sonra konuyu kilitliyorum.

KİLİT
:p

Hahaha ne güzel de sormuş cevaplamışlar bir de teşekkür etmiş. :D Forumun yabancısı olsam cidden acer geldi cevap verdi sanırdım :D
------

O değil de INCA ürünleri çok çok ucuz ya :D

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Öylesine sordu Redo işte maksat bu :D Biliyorlar zaten yetkili olmadığımı, belki bilmeyen de vardır :)

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
@ReDo Bu da bi pazar stratejisi diyelim. Biliyorsunuz Acer dünyanın en büyük pc üreticilerinden. Küçük bi iktisad bilgisi bu soruya cevap bulur. Çok daha fazla üretim, daha uygun maliyet, daha düşük fiyat..

Aynen öyle sürümden kazanmak dedikleri bu oluyor galiba :D

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Öylesine sordu Redo işte maksat bu :D Biliyorlar zaten yetkili olmadığımı, belki bilmeyen de vardır :)
Benim sululuğuma karşı ciddiyetle cevabın için teşekkür ettim :D Belki Acer yetkilileri düşüncen için plaket verir sana :!

ßjK1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alalı 3 ay oldu ttnetten aldım. Müthiş hiçbir sorunu yok ve günde en az 8 saat çalışıyor. Grafikerim oyüzden :)
İnş. hiç de sorunu olmaz. Sadece bataryadan tırsıyorum sürekli fişte olduğu için. inş. bir sorun çıkarmaz.

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bende 2 yıl önce çok tereddüt ederer acer 5739G aldım. Parasızlıktan yoksa direkt DELL alırdım. Bugün ise iyiki almışım diyorum. İş yerinden hediye verilen asus f serisi i3 işlemcili bilgisayarı kullanmıyorum bile. Acer nedense bizim ülkemizde prestij sağlayamadı bir türlü. Belki de en önemli sebebi teknik servis ciddiyetsizliğidir. Ki oda hemen hemen tümünde mevcut. Dünyaya bakarsak acer önemli bilgisayar ve sarf malzemesi üreticilerindendir. Bu işi 2-3 yıldır yapmıyorlar yıllardır bu işteler ve bence gerçekten hak ettiklerinden çok daha uygun fiyata satılıyorlar. PC yi aldığım günden beri günce en az 4 saat kullanıyorum Windowstan tutta çeşitli linux sürümlerine kadar her şeyi kurup kaldırıyorum. Ne donanım uyumsuzluğu nede sürücü sorunu yaşadım.İki kol takıp PES oynuyorum tv ye bağlayorum beni hiç yarı yolda bırakmadı hatta çok notebook unda kalbini kırmıştır. :p
Şimdi birşey yazacam polemik olacak ama yazayım yinede Toshiba yada lenovo alacağıma acer alırım daha iyidir. Hele asusu hiç eve sokmam bir daha alalı 1 yıl oldu benden çok teknik servis kullandı.

Soner Acar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çevremdeki Acer notebook'lara baktığımda servisle çok işiniz düşebilir arkadaşlar. Mümkünse Acer notebook-netbook almayınız.

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Güç seçenekleri ile falan oynadınız mı? Basit bir yaklaşım farkındayım ama bazen çözüm hiç umulmadığı kadar kolay olduğu için kimse bulamıyor.

hem de kaç defa ama yok, sorun farklı ama çözemedik :(

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
hem de kaç defa ama yok, sorun farklı ama çözemedik :(

Format atıldı mı peki? Aslında sorun düzelmiyorsa değişim yapılması lazım. Biraz bastırıp hakkınızı arayın derim.

---------- Post added at 02:22 ---------- Previous post was at 02:17 ----------

[MENTION=104165]cexen[/MENTION], benimde Asus F8Va notebookumun 3 yıl kullanmama rağmen 1 kere bile servislik sorunu olmadı. Hatta hiç sorunu olmadı. Üstelik bir defa şarj kablosuna ayağım takıldı yere düşürüm arkadaşın evinde :( (Deplasmanda olmanın zorlukları...)

Bence kullanım ile alakalı, elektronik ürünlere ne kadar özen gösterirsen o kadar dayanıyor. Hor kullanımda anında bozuluyorlar...

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Format atıldı mı peki? Aslında sorun düzelmiyorsa değişim yapılması lazım. Biraz bastırıp hakkınızı arayın derim.

---------- Post added at 02:22 ---------- Previous post was at 02:17 ----------

@cexen , benimde Asus F8Va notebookumun 3 yıl kullanmama rağmen 1 kere bile servislik sorunu olmadı. Hatta hiç sorunu olmadı. Üstelik bir defa şarj kablosuna ayağım takıldı yere düşürüm arkadaşın evinde :( (Deplasmanda olmanın zorlukları...)

Bence kullanım ile alakalı, elektronik ürünlere ne kadar özen gösterirsen o kadar dayanıyor. Hor kullanımda anında bozuluyorlar...

win 7 ultimate kullanıyor şimdi abim biraz düzeldi bununla biraz daha hızlı ama hala aynı sorun devam ediyor. Neyini değiştireceksin ki servis bir hata olmadığını söyleyip sürücüleri güncelleyip gönderiyor iki defa yaptılar bunu zaten garantisi de doldu sanırsam bir iki ay evvel daha da değişmez zaten. Burda ki acer servisine de yazdım ama hala cevaplamadı o da :) adamın girdiği yok zaten foruma..

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Konu eski sayılır ama bendeki Dell hala canavar 4 yıl önce aldım, bir kere tartışma esnasında kaldırıp tüm gücümle sehpaya vurdum birkaç kezde çocuklar elinden düşürdü kasası eğri şuan ekran değişti ama banamısın demedi hala, alırsam yine Dell alırım. Servise işim düşmedi bu yüzden servis kalitesi hakkında bir fikrim yok.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Bende Acer 6935 kullanıyorum, fikrimi söylemeden önce forumu araştırırsan bir araştırma vardı en çok servise giden markalar diye bir sıralama yapmışlardı en az Servise ürünü giden marka 1-Asus, 2-Sony, 3- Toshiba idi Acer 6 yada 7. sırada yer alıyordu.
Şimdi de yaşadığım servis maceramı anlatayım, notebook'umu Teknosa'dan almıştım (ki teknosa dan hiç birşey almanı tavsiye etmem öncelikle, Notebook'umun ses problemi oldu servise vermek için Teknosa'ya götürdüm oradaki tekno asist bayan kapağını çizdi gözümün önünde ve suçunu kabul etmedi geldiğinde çizikdi dedi, şikayet ettim bi sonuç çıkmadı teknosa kendi çalışanının dediğini doğru kabul ediyor bizler onlara göre yalancıyız.)
Neyse notebook servise gitti geldi sesi halletmiş servis birde batarya değiştirmiş güya ama mikrofonu bozmuştu, bir süre öyle kullandım, garantisi dolmaya yakın mikrofonu yaptırmak için ve batarya yı tekrar değiştirmek için tekrar gönderdim servise bu seferde mikrofonu yaptılar ama ekranı bozdular. Teknik servis beni aradı ekranda su teması olduğunu ve 450 TL karşılığı ekranı değiştirebileceklerini söylediler bende o notebook'u 6 aydır hiç kullanmadığımı çalıştığım şirketin 2. bir notebook verdiğini ve onu kullandığımı bu yüzden Asus'umu son 6 aydır hiç açmadığımı ve kullanmadığımı su temasının kesinlikle olmadığını anlatsam da onlar biz bozmadık su teması var diye direttiler bende yaptırmadım ve öle ekranda 4 mm kalınlığında 3 yatay çizgili bir şekilde kullanıyorum. Üstüne servisten geldikten 2 ay sonra ses kartı bozuldu ve şu an Asus'umun sesi de çıkmıyor.
Sözün özü şahsi fikrim ASUS alman yönündedir.

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=23803]ahky[/MENTION]
Dell için de herkes farklı birşey diyor ama sanırım iyi bir servisi var bunu MediaMarkt'ta da duyunca onda karar kıldım :)

[MENTION=72151]ahmeta[/MENTION]
Eski bilgisayarım Asus'tu 3 yıl içinde bir kez bile servise gitme ihtiyacı olmadı, yani dediğin en az servise giden ürün Asus sonucu mantıklı geldi :)

Yanlız birşeye takıldım ben.
şu an Asus'umun sesi de çıkmıyor.
Sözün özü şahsi fikrim ASUS alman yönündedir.
Acer-Asus birbirine girdi gibi şimdi sağlam olan hangisi, bozulan hangisi? İkisininde mi sesi bozuk?

echonia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Amerikadan Acer'ın yan ürünü olan Gateway NV5929 almıştım 600 dolara 1 sene önce şimdiye kadar hiç problem yaşamadım. Çoğu şeyi Acer'a benzer. O yüzden Acer tahminimce iyidir.

CodeName347

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Simdi konuda toshiba'ninda adi gecmis soylemeden duramam :D
Ben toshiba kullaniyorum su ana kadar hic bi sorun yasamadim hakkini vermek lazim saglam bilgisayar.
Ama gecenlerde yeni leptop almaya karar verdim soyle bi inceledim toshiba urunlerini ayni ozelliklerin kat kat fazlasi diger markalarda var ama fiyat konusunda toshiba ucmus diyebilirim.
bu yuzden su siralar gozume acer ve samsung u kestirmis durumdayim :D

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Samsung'u 2 ay önce aldığım için öneririm diyemiyorum yani uzun vadeli bir teste tabi tutulmadı ama şuana kadar bir sorun yok.

frkn06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elektironik eşya şans işidir kardeşlerim hiç o iyi filan demek biraz garip olur pahalılık konusuna gelirsek bu millet olarak kalıplaşmış bi sözcük kelimedir pahalı mal iyidir diye. samsung ve acer ikiside çok iyi marka ve zaten ülkemizde gelirler belli bence alınacak en iyi ürünler. Pahalılar gösterişten ibaret. Ben 2 senedir samsung kullanıcısıyım media marktan almıştım r522 benim için en önemlisi teknis servisi parça üretimi ve özellikleri yakın zamanlarda çığır açacak bi marka samsung zaten ilerliyor 1 2 sene sonra göreceğiz parça üretimi kendine ait olması zaten en iyi özellik teknik servislik bi olay yaşamadım ama duyumlar iyi yönde artık kaldırın şu pahalı eşya vs iyidir düşüncesini ilk sözümdede belirtiğim gibi ve bazı kardeşlerim yazdığı gibi elektironik eşya şans işidir

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=171321]frkn06[/MENTION] dediklerine de katılıyorum.
Şans işi harici :)
Samsung gerçekten sağlam ilerliyor...

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
kalitesiz malzeme + ucuz işçilik diyebilirim sonuç olarak acer kimseye tavsiye etmiyorum :D

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Bütün yorumları okudum, herkes kendi yaşadıklarından yola çıkarak yardımcı olmaya dayalı fikirlerini beyan etmişler sağolsunlar.Benim size tavsiyem şudur.Herkes Acer iyi veya Toshiba iyi ben şu kadar kullandım hala çok iyi gibi yorumlarını beyan etmişler.Size tavsiyem fiyat - performans ölçüsünde beğendin ürünü alman.Çünkü burada yorumlarını beyan eden arkadaşlara dikkat ettiğinde hepsi bir şekilde titiz ve güzel kullanmış ellerindeki ürünleri, kendini fazla yorup bu konuda karamsarlığa düşmek yerine mali gücüne uygun olan performansı iyi bir ürünü tercih et ve olması gerektiği gibi kullan sorun olacağını dşünmüyorum.

djmuji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuan elimde samsung r522 xs 08 tr war. garanti süresi geçen günlerde doldu. garantisi bitmeden önce dvd writer ım bozulmuştu bu arada günde 10-12 kadar dvd çekerim :D garantiye yolladım adamlar dvd writer ımı yenisiyle değiştirmişlerdi. ama bakım yapacağız derken kapağın vida takılan yerlerini kırmışlar. avcılar servisine göndermiştim. bilgisayarımı o şekilde teslim aldıktan sonra beşiktaş şubesindeki servise götürüp teslim ettim. adamlara durumu izah ettim. sağolsunlar çok anlayışlı çıktılar. hatta garanti süresi dolacak diye klavyeyi fanı ve üst kapağı yenisiyle değiştirdiler :D

ben samsung dan memnunum. yedek parça sorunu yok. garantisi de sağlam. ayrıca 3 gün içinde yapıp göndermeye çalışıyorlar :p

asus ta favorilerim arasındadır.

bence bir laptop alırken ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta laptopun ısınma problemi olup olmadığına bakmaktır. ben ısınma problemini özellikle hp bilgisayarlarda gördüm. asus ve samsung ta ısınma problemi yoktur.

toshiba çok sağlamdır. ama o para o bilgisayara verilmez çünkü fiyatına göre performansı çok düşük.

ısınma probleminden sonra ekran kartı-işlemci-cache bellek ve son olarak ram ve ram bellek hızına bakarım.

ayrıca aceleniz yoksa her zaman indirim zamanlarını bekleyin derim özellikle babalar günü - bayramlar ve yılbaşı günününde çok indirim yapıyor bir sürü firma :)

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
djmuji,
Uyarılar için teşekkürler.

Bir uyarı da benden Linux kullanıcılarına, alacağınız bilgisayarın özellikle kablosuz ağ kartının kullanacağınız sistemler ile uyumlu çalışıp çalışmadığını araştırın sonradan nasıl tanıtacağım diye sorun yaşamayın :)