300 TL mekanik klavye tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

odiseus422

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar. M. Üstümü toplarken idarelik kullanma amacıyla sepete attığım klavyem yavaştan ölüyor. W-a-e-Q tuşları zaman zaman basmazken, CTRL tuşumun çalışması için 2-3N luk bir kuvvet gerekiyor. Parmaklarım yoruldu artık. Artık yeni bir klavye almak istiyorum. Birkaç modele baktım fakat çoğuna ısınamadım. Ya gerçekten güzel klavyeler tavsiye ediliyor fakat trde satışı/stok yok ya da yeni yeni duyulmaya başlanmış, nette fazlaca şikayetleri olan markaların ürünleri oluyor. Açıkça konuşmak gerekirse de 300TL'lik bir klavyeden Corsair K95, HyperX alloy Elite performansı beklemiyorum. Klavye tarzı ürünlere yüksek fiyatlar vermek de istemiyorum. Başlıkta belirttiğim fiyatın üzerine çıkmak istemiyorum yani. Yurtdışında yaşayan bir arkadaşımdan 50Euro hediye aldım, bu parayı değerlendirmek istiyorum. O kadar çok ürün var ki baka baka aklımı da karıştırdım(yok Gamepower mirana, Warlock, katana, sıkılops- gamebooster Blade, , spear cart curt. Şu an en çok ısındığım Philips SPK8614 (Blue Switch). Bundan da acaba ses kulaklıktan arkadaşlara gider mi, gece rahatsızlık verir mi diye tırsmıyor değilim (tüm Blue switchlileri kastediyorum). Aynı fiyat bandında red switchli güzel bir ürün bulamadım. Sizden bu konuda tavsiyeler bekliyorum. Farklı alternatifler çıkmaz ise belirttiğim ürünü sipariş edeceğim. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Ek olarak Trust 22983 GXT 890 cada RGB (tuşlarının 1AY içinde soyulmaya başladığını gördüm birçok yerde. Bilek desteği olmaması, ayrı sipariş etmem gerekmesi de bir - benim için)
Sharkoon KBD skiller mech sgk3 (trde bulamadım)
Royal kludge G87 (yine y. Dışı bir ürün) modellerine baktım fakat çok bir yorum göremedim (kullanan arkadaşlardan; genelde Trust şöyle böyle alınmaz edilmez gibi yorumlar var.
Nette gezinirken de gigabyte fprce 83-cherry öx blue bir klavyeye denk geldim 270tl. Seçenekler arasında kararsız kaldım. Motospeed ck104 de gözüme çarptı

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
Mekanik olması çok önemli değilse G213 öneririm kullanıyorum çok memnunum.

odiseus422

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rica ederim. K83'ü ve GXT 890'ı önerdiklerini görmüştüm ama sakın Gamepower'i almayın.
Araştırdıkça alternatifler çıkıyor, napsam bilemedim. 300tlye motospeed ck98 buldum. Kaihl(??) white box mıdır nedir bu switchi kullanıyor sanırım. Pek bi yorum yok hakkında.

odiseus422

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rica ederim. K83'ü ve GXT 890'ı önerdiklerini görmüştüm ama sakın Gamepower'i almayın.
2 seçeneğe indirdim. Trust cada veya philips spk8614 arasında kaldım. Trust outemu red, philips kreo mavi kullanıyor. Trust alırsam 76tlye bilek desteği de almak zorunda kalıyorum. 249+76 tl Trust cada, 299tl philips spk8614. Açtığım konulara da yazan olmadı, senin içine hangisi siniyosa söyle alıcam onu kardeşim. Acayip kararsızım, biri bişi demezse alıcağım yok klavye mlavye

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
2 seçeneğe indirdim. Trust cada veya philips spk8614 arasında kaldım. Trust outemu red, philips kreo mavi kullanıyor. Trust alırsam 76tlye bilek desteği de almak zorunda kalıyorum. 249+76 tl Trust cada, 299tl philips spk8614. Açtığım konulara da yazan olmadı, senin içine hangisi siniyosa söyle alıcam onu kardeşim. Acayip kararsızım, biri bişi demezse alıcağım yok klavye mlavye
İkisinide kullanmadım ama Trust'u bir modumuz bir kaç kişiye önermişti, Philips'i öneren vs kimse yoktu ayrıca. Dediğim gibi mekanik olmayan ama çok memnun olduğum G213'ü öneririm yada üstüne para koyup iyi bir şey alabilirsiniz.

odiseus422

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İkisinide kullanmadım ama Trust'u bir modumuz bir kaç kişiye önermişti, Philips'i öneren vs kimse yoktu ayrıca. Dediğim gibi mekanik olmayan ama çok memnun olduğum G213'ü öneririm yada üstüne para koyup iyi bir şey alabilirsiniz.
G213 250-260 arası 3-4 yerde var. 100-150tl daha koyup ne gibi "iyi bir şey" alabilirim ki? Aklıma hiç bişi gelmiyor. K68 zamanında indirimdeydi, klavye ihtiyacım yoktu o zaman da. 390tl olduğunu hatırlıyorum. Şimdi o kalitede klavyeler(cherry mx, malzeme kalitesi) 600den başlıyor : /