10 yıllık pc m var ailem yenisini almıyor taktik verin

~~KG68~~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ailem teknolojiye karşı, 10 yıllık PC var. Aileme yenisini alalım dedim hayır diyorlar. Onlardan habersiz birkaç sipariş verdim iyice kızdılar lise 1 deyim 9.sınıf ama derslerim mükemmel ötesi 98 ortalamam yani ama hala almıyorlar. Hatta o kadar öteye geçtiler ki artık aldıkları yeni telefonu bile aldılar tuşlu telefon verdiler. Kış geldiğinde okullar açılınca PC'yi kaldırıyorlar sadece yazları veriyorlar taktik verin ne olur delireceğim. Pc nin parasının bir kısmını vermeye razıyım

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,527
Senin lise hayatında başarını bozmak istemiyorlar. Ya buna alışmayı dene 4 sene boyunca ya da aileni bir şekilde ikna etmelisin yani ikna etmelisin derken mesela, günde maksimum 2 saat sonrasında ders çalışacağım de, hafta sonu da 3 saat falan de yani bir sınır koydurt onların kontrolünde ilerle. Başarını bozmak istemiyorlar onları da anla.

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
Kendi paranı biriktirebiliyorsan biriktir. Derslerinde başarılıyken alındıktan sonra derslerine çalışmayıp, bilgisayar oynayacağını ve bunun da başarını düşüreceğini düşünüyorlardır. İkna etmen lazım sadece haftasonu oynayacağımdiyebilirsin veya derslerinde slayt vs hazırlaman gerekiyorsa ve elindeki bilgisayar yeterli değilse bilgisayar alınınca derslerine yardımcı olacağını söylersen belki ikna olabilirler.

554950

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,880
Aileni ikna edebileceğini pek sanmıyorum eğer paran varsa ve öğrenci yurdunda kalabiliyorsan ve öğrenci yurdunda pc almana izin verilirse ancak alabilirsin yoksa evde alman zor olur. başarın bu kadar yüksekse iyi bir pc kullanmaya başladığında da bunun baya düşebilme ihtimalinin olduğunu da unutma.

~~KG68~~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Senin lise hayatında başarını bozmak istemiyorlar. Ya buna alışmayı dene 4 sene boyunca ya da aileni bir şekilde ikna etmelisin yani ikna etmelisin derken mesela, günde maksimum 2 saat sonrasında ders çalışacağım de, hafta sonu da 3 saat falan de yani bir sınır koydurt onların kontrolünde ilerle. Başarını bozmak istemiyorlar onları da anla.
Kendi paranı biriktirebiliyorsan biriktir. Derslerinde başarılıyken alındıktan sonra derslerine çalışmayıp, bilgisayar oynayacağını ve bunun da başarını düşüreceğini düşünüyorlardır. İkna etmen lazım sadece haftasonu oynayacağımdiyebilirsin veya derslerinde slayt vs hazırlaman gerekiyorsa ve elindeki bilgisayar yeterli değilse bilgisayar alınınca derslerine yardımcı olacağını söylersen belki ikna olabilirler.
Size hak veriyorum aileme de ama pc yi aldiktan bu yana sadece yaz aylarında oynatıyorlar okullar tatil olunca böyle olunca yazları aşırı oynuyorum bu yüzden teknoloji bağımlısı olduğumu düşünüyorlar ve artık canıma tak etti bir kere annemden habersiz ssd aldım şimdi diyor ki bu yaz hiç açtırmayacağım zaten okul açıkken oynamiyorum ve derslerim çok. Çok iyi okul birincisiyim bir taktik verinde haftada 1 saat bile olsa oynayabileyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aileni ikna edebileceğini pek sanmıyorum eğer paran varsa ve öğrenci yurdunda kalabiliyorsan ve öğrenci yurdunda pc almana izin verilirse ancak alabilirsin yoksa evde alman zor olur. başarın bu kadar yüksekse iyi bir pc kullanmaya başladığında da bunun baya düşebilme ihtimalinin olduğunu da unutma.
Hayır benim istediğim haftada bir saat felan istiyorum buna bile yok diyorlar. Ben sorumluluklarımın farkındayım zaten 1 saat izin versinler canıma minnet ne olur artık evde bunaldım bi taktik verseniz

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Ödev için alacağım de. Ya da çizim programı kullanacağım ve bununla ilerde para kazanabilirim de. Hem oyununu oynarsın hem de çizim veya kodlama yaparsın. He tabi ilerde ne olmak istediğine de bağlı.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Git deki okulda slayt v.s yapaccam bilgisayar yetmiyor de veya ödev yapacam de aç oyun oyna

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Geforce now ? . Bagla xbox gamepad i telefona partile

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
eskiden ders calisma bahanesini yiyorlardi istersen dene yine. yeni nesil yontemleri pek bilmiyorum.

~~KG68~~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ödev için alacağım de. Ya da çizim programı kullanacağım ve bununla ilerde para kazanabilirim de. Hem oyununu oynarsın hem de çizim veya kodlama yaparsın. He tabi ilerde ne olmak istediğine de bağlı.
İlerideki hedefim bilgisayar mühendisi olmak ama babam çok serttir anca annem ikna eder ama annemde karşı
Git deki okulda slayt v.s yapaccam bilgisayar yetmiyor de veya ödev yapacam de aç oyun oyna
Mantikli deniycem

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
Ödev/Slayt bahanesiyle açıp oyun oynarsan hemde yakalanırsa bir daha ne bir şey alırlar ne de bilgisayarı verirler. Gerçekten ödevin varsa ödevini yaparsın sonra izinini istersin verirlerse 1 saat-1.30 saat oynarsın.

~~KG68~~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ödev/Slayt bahanesiyle açıp oyun oynarsan hemde yakalanırsa bir daha ne bir şey alırlar ne de bilgisayarı verirler. Gerçekten ödevin varsa ödevini yaparsın sonra izinini istersin verirlerse 1 saat-1.30 saat oynarsın.
ödevlerim oluyor ama çok acayip bir sekilde sikiliyorum birazcik oyun oynamak istiyorum ama ne yapsam nafile

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Çok kötü ya lise 1 deyim teşekkür aldigimi duyunca havalara uçtular benimkiler

~~KG68~~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ailen seni yarış atı olarak görüyor sanırım
Nasıl yenisini aldırabilirim bir fikrin var mı
Bilgisayar lafını duyunca hemen yok diyorlar nasıl ikna ederim her türlü fikre açığım yardiiiikm

Son düzenleme:

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Bilgisayar lafını duyunca hemen yok diyorlar nasıl ikna ederim her türlü fikre açığım yardiiiikm
Şöyle birşey yap yazın evde yatacağına git çalış bir yerde hem pc alırsın hem de iş öğrenirsin

Mesela ben telefonumu Xbox one konsolumu ayakkabılarımı falan kendim aldım

~~KG68~~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Şöyle birşey yap yazın evde yatacağına git çalış bir yerde hem pc alırsın hem de iş öğrenirsin

Mesela ben telefonumu Xbox one konsolumu ayakkabılarımı falan kendim aldım
Kendi paramla da almama izin vermiyorlar ki

~~KG68~~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
O zaman gizlice parça koysan olmaz mı

Atıyorum 1 hafta paranı biriktirdin o parayla işlemci al
Siz bilgisayardan anlıyorsanız bana bir sistem toplayabilirmisiniz
Ama iyi ve ucuz bir sistem olsun

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Bilgisayarda neler yapacaksin?
Bu arada tuslu telefon vermekle iyi etmisler.
Ama en azindan gelismis bir bilgisayar almalilar.
Belki durumlari yok

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Ailem teknolojiye karşı, 10 yıllık PC var. Aileme yenisini alalım dedim hayır diyorlar. Onlardan habersiz birkaç sipariş verdim iyice kızdılar lise 1 deyim 9.sınıf ama derslerim mükemmel ötesi 98 ortalamam yani ama hala almıyorlar. Hatta o kadar öteye geçtiler ki artık aldıkları yeni telefonu bile aldılar tuşlu telefon verdiler. Kış geldiğinde okullar açılınca PC'yi kaldırıyorlar sadece yazları veriyorlar taktik verin ne olur delireceğim. Pc nin parasının bir kısmını vermeye razıyım
para biriktir gizlice git ekran kartı vs. al tak youtube ta bir sürü var

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Bozarsan alırlar...demekki ki seksenler dizisindeki fehmi karekteri gibi teknoloji düşmanı bir karekter var...

Durumumuz iyi alabilirler isteseler
durum iyi almıyorlar seninkiler seksenler dizisinden fehmi yi çok izlemişler etkisinde kalmışlar..

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
358
Lise hayatin en güzel yılları oyun oynamak için bilgisayarı istemek(bilgisayar istemen düşüncem) dogru bir yaksalim degildir ailenden habersiz iş yapma derslerini yüksek tutmuşsun güzel nasil bir durumda oldugunu biliyorum bende yasadim fakat aileme kızardım ilerleyen yillarda onlarin hakli oldugunu goreceksin bilgisayari birak git disari arkadaslarinla vakit gecir istersen evden disari cik asosyal bir kişiliksen bilgisayarı ailenden gizlice kullanmak veya parça almanı uygun bulmuyor.