iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Arkadaşlar 5s kullanıyordum 4 senedir ve baya memnunum telefona hiç bir şey olmadı sadece son zamanlarda bataryada sorun var yine böyle beni 4 sene rahat idare ettirecek telefon istiyorum ve ıphone alıştığım iÇin ıphone istiyorum 8plus alacaktım ama bütçe olarak karşılayamayacağım için 7plus veya 8 hangisini alayım ?

Tabi ki 7 Plus almanı öneriyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşlar 5s kullanıyordum 4 senedir ve baya memnunum telefona hiç bir şey olmadı sadece son zamanlarda bataryada sorun var yine böyle beni 4 sene rahat idare ettirecek telefon istiyorum ve ıphone alıştığım iÇin ıphone istiyorum 8plus alacaktım ama bütçe olarak karşılayamayacağım için 7plus veya 8 hangisini alayım ?
Olay sadece uzun ömür ise 8 1 sene daha uzun ömürlü olur bence.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
258
7 Plus

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84

7 plus

brk28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar. Benim telefon tercih kısmında bir sıkıntım var ve sizlerden bilgi almak istyorum.
Öncellikle İphone 5 kullanıcısıyım. Telefonumdan menmun olmakla beraber bi ara bataryası şişti ve ön camı gövdeden ayrıldı. İçine çok toz kaçtı. bunun sonucunda ön kamera kullanılmaz hale geldi. Neyse asıl konuya gelirsek, ben yeni bir telefon almak istiyorum. Aklımdaki tek model iphone 7 plus. Fakat fotoğraf çekmeyi çok seven biri olarak kafamı karıştıran android tarafından bir kaç model var. Özellikle Huwai mate 10 pro. Asıl sıkıntı burda doğuyor. Ben android kullanmak hiç istemiyorum. Sizlerden burada bir yardım isticem. 7plus'ın kamerası androide geçmeme değecek kadar diğer modellere göre vasat mı? Yoksa kardeşim bu kadar ios kullanmayı seviyorsan 7plus'ı al. Kamera da abartıldığı kadar bir fark yok diyebilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merhabalar. Benim telefon tercih kısmında bir sıkıntım var ve sizlerden bilgi almak istyorum.
Öncellikle İphone 5 kullanıcısıyım. Telefonumdan menmun olmakla beraber bi ara bataryası şişti ve ön camı gövdeden ayrıldı. İçine çok toz kaçtı. bunun sonucunda ön kamera kullanılmaz hale geldi. Neyse asıl konuya gelirsek, ben yeni bir telefon almak istiyorum. Aklımdaki tek model iphone 7 plus. Fakat fotoğraf çekmeyi çok seven biri olarak kafamı karıştıran android tarafından bir kaç model var. Özellikle Huwai mate 10 pro. Asıl sıkıntı burda doğuyor. Ben android kullanmak hiç istemiyorum. Sizlerden burada bir yardım isticem. 7plus'ın kamerası androide geçmeme değecek kadar diğer modellere göre vasat mı? Yoksa kardeşim bu kadar ios kullanmayı seviyorsan 7plus'ı al. Kamera da abartıldığı kadar bir fark yok diyebilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.
Note 8, Mate 10 Pro ve diğer android amirallarinin kameraları , fotoğraf performansları bariz daha iyi 7 Plus'dan
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir XZP kullanıcısı bir olay anlatıyor iphone 8 kullanıcısı ile fotoğraf çekmeye başlamışlar gün sonunda 8 kullanıcısı fotoğrafları XZ kullanıcısından istemiş zaten bir süre sonra 8 ile fotoğraf çekmeyi bırakmışlar. :D

Sameterarslan28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
şöyle söyleyeyim ben iphone 7 kullanıyorum hani 7 plus ile arasında kamera açısından pek fark varmı bilmiyorum ama benim memnun olmadığım tek şey kamerası aslında çokta kötü değil ama mesela örnek vermek gerekirse samsung un kamerası çok daha iyi ama ben pişman değilim bence iphone 7 plus almalısın derim.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Arkadaşım sen prof fotoğrafçıysan direk dslr cihaz al ama yok bana kaliteli fotoğraf yeterli standart kullanıcıyım insta atarım vs diyorsan iphone 7 plus al düşündüğünden fazlasını bulursun bakma androidçilere ios düşmanı onlar çekemiyorlar apple ın kalitesini üstün oluşunu :D Mükemmel kamerası var ayrıca ios candır devam et pişman olma android belasına bulaşma :cool:

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşım sen prof fotoğrafçıysan direk dslr cihaz al ama yok bana kaliteli fotoğraf yeterli standart kullanıcıyım insta atarım vs diyorsan iphone 7 plus al düşündüğünden fazlasını bulursun bakma androidçilere ios düşmanı onlar çekemiyorlar apple ın kalitesini üstün oluşunu :D Mükemmel kamerası var ayrıca ios candır devam et pişman olma android belasına bulaşma :cool:
Mükemmel kamera ?? :D
Görmesek bilmesek inanacağız.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Mükemmel kamera ?? :D
Görmesek bilmesek inanacağız.
İnanmanıza gerek yok samsung gibi makyaj yapmıyor selfie kamerası :D Kullananlardan hiçbiri memnuniyetsizlik yaşamıyor gidipte ya kamerası kötü note 8 alayım demiyor ya x alır ya da seneyi bekler bu böyle inansanızdaaaa inanmasanızda... zaten ne derseniz deyin bence gidip iphone alacak android adamı çıldırtır çünkü :confused::confused:
Şarj süresi kısaldıysa çok güzel olur ne kadar sürede tam dolum yaptı acaba dikkat ettiniz mi

Test etme imkanı buldum geçen sürede totalde şarj olma süresi yaklaşık olarak 20-25 dk arası kesinlikle iyileşmiş durumda bu iki ayrı 7 plustan test sonucu. Şarj bitme süresi şuan 1.5 gün düzeyinde bende ki 9 saat kullanım var bun içinde hepsi internet genellikle finans video vs ciddi şarj yiyen şeyler wifi ve hücresel full açık. Yani net bir şekilde söyleyebilirim ki 11.2 ile şarj sürelerinde olumlu değişmeler var.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İnanmanıza gerek yok samsung gibi makyaj yapmıyor selfie kamerası :D Kullananlardan hiçbiri memnuniyetsizlik yaşamıyor gidipte ya kamerası kötü note 8 alayım demiyor ya x alır ya da seneyi bekler bu böyle inansanızdaaaa inanmasanızda... zaten ne derseniz deyin bence gidip iphone alacak android adamı çıldırtır çünkü :confused::confused:
Yav he he diyip geçmek lazım aslında
Dar acılı düşük ışık performansı rezalet kameranız ile iyi fo5goraflar.
Ayrıca soruyu soran kişi arka kamera performansı ile daha çok ilgileniyor android tarafının arka kamerada fotoğraf olarak bariz üstün olduğu bir gerçek.
Özellikle düşük ışıkta 7 Plusun ıçinden geçiyorlar

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Yav he he diyip geçmek lazım aslında
Dar acılı düşük ışık performansı rezalet kameranız ile iyi fo5goraflar.
Ayrıca soruyu soran kişi arka kamera performansı ile daha çok ilgileniyor android tarafının arka kamerada fotoğraf olarak bariz üstün olduğu bir gerçek.
Özellikle düşük ışıkta 7 Plusun ıçinden geçiyorlar

Zaten herkeste vampir gündüz yatıyorlar gün ışığı bitince herkes fotoğraf çekilmeye başlıyor. Adam ne kadar düşük ışıkta ne kadar geziyor ? Açıkçası 1 yıldır 7 plus kullanıcısıyım fotoğrafta düşük ışık problemi yaşamadım sadece video da bir kez loş ışıkta kayıt yapmak istedim evet kötüydü onun dışında zaten ormanda bayırda geziyorsa gece vakti fener vs taşısa iyi olur. Sizlerin bahsettiği farklar insanların %95 i için boş şeyler. Bir arkadaşım p9 almış kamerası iyi bana yeter diyor bir arkadaşım nokia 6 almış gayet iyi yeter diyor. Adama 7 plus ın kamerası hayli hayli yetecek bu kesin herkes böyle pixel pixel bakmıyor olaya ama siz neredeyse işlemcilerdeki transistör sayısı 5 fazla olsa oo çok iyi diğeri çöp... Bırakın Allah için bu işleri. Gidin bitcoin litecoin iota falan alın daha çok işe yarar :cool:

M

Murat Burç

SDN Okuru
Zaten herkeste vampir gündüz yatıyorlar gün ışığı bitince herkes fotoğraf çekilmeye başlıyor. Adam ne kadar düşük ışıkta ne kadar geziyor ? Açıkçası 1 yıldır 7 plus kullanıcısıyım fotoğrafta düşük ışık problemi yaşamadım sadece video da bir kez loş ışıkta kayıt yapmak istedim evet kötüydü onun dışında zaten ormanda bayırda geziyorsa gece vakti fener vs taşısa iyi olur. Sizlerin bahsettiği farklar insanların %95 i için boş şeyler. Bir arkadaşım p9 almış kamerası iyi bana yeter diyor bir arkadaşım nokia 6 almış gayet iyi yeter diyor. Adama 7 plus ın kamerası hayli hayli yetecek bu kesin herkes böyle pixel pixel bakmıyor olaya ama siz neredeyse işlemcilerdeki transistör sayısı 5 fazla olsa oo çok iyi diğeri çöp... Bırakın Allah için bu işleri. Gidin bitcoin litecoin iota falan alın daha çok işe yarar :cool:
Yetmek var en iyisini almak var
Niye en iyisi varken parasını adam gibi kullanmak varken daha kötüsünü alsin :D sadece kamera değil her anlamda daha iyileri var o fiyatlara.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Yetmek var en iyisini almak var
Niye en iyisi varken parasını adam gibi kullanmak varken daha kötüsünü alsin :D sadece kamera değil her anlamda daha iyileri var o fiyatlara.

Konu o değil zaten kesinlikle daha iyidir sonuçta biri 2016 cihazı diğeri 2017 cihazı ve bu alanda teknoloji logaritmik artıyor feci hızlı ama bu arkadaş ben ios kullanmak istiyorum 7 plus yeterli mi yoksa kamera için androide geçmeme gerek var mı diyor. Hayır yok 7 plus kendisini ip5 ten sonra zaten çok mutlu edecektir istediği gibi alıştığı sevdiği gibi ios kullanmaya da devam edecektir ki öyle de yapmalı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Konu o değil zaten kesinlikle daha iyidir sonuçta biri 2016 cihazı diğeri 2017 cihazı ve bu alanda teknoloji logaritmik artıyor feci hızlı ama bu arkadaş ben ios kullanmak istiyorum 7 plus yeterli mi yoksa kamera için androide geçmeme gerek var mı diyor. Hayır yok 7 plus kendisini ip5 ten sonra zaten çok mutlu edecektir istediği gibi alıştığı sevdiği gibi ios kullanmaya da devam edecektir ki öyle de yapmalı.
Gayet de var.
Yahu bir gün gidip o fiyattaki amiraller ile kamera kiyası yapın veya açık youtubeden izleyin var mı yok mu görün.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061

Çok fazla fark yok iP7+ alabilirsin. Çok fazla abartılara kulak asmamanı öneririm.

rapse1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar plusı aldım ama ıcloude yedeklemesinden sonra notlara kaydettiğim herşey gitti ve notlara yeni not eklenmiyor bi bilgisi olan var mı ??

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar plusı aldım ama ıcloude yedeklemesinden sonra notlara kaydettiğim herşey gitti ve notlara yeni not eklenmiyor bi bilgisi olan var mı ??

Hayırlı olsun güle güle kullan. Yedeklerken icloud ta notlar açıkmıydı öncelikle bu önemli. Telefon orjinalinde ios 10 la geliyor olması lazım telefonu itunes üzerinden 11.2 ye bir güncelle öncelikle düzelecektir varsa problem.

brk28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok sağolun cevaplarınız beni bir fikir sahibi yapmaya başladı. Kafam çok karışmıştı. Tekrar teşekkürler.

ibrahim327

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar 7 plus cihazımla alakalı sorunum var. Aslında tam sorun mu bunu da bilmiyorum cevaplarsanız sevinirim. Şarjım %100 den %30 a 5.5 6 saat kullanım süresi veriyor. Sizce bu süre az mı , bana az geldi. İlk zamanlar 8 9 saat ekran süresi alıyordum. ( Düşük güç modunda , mobil veri açık , instagram sosyal medyada aktifim) 11.2 ye güncelledim telefonu sanki şarjı biraz hızlı yemeye başladı. Güncelleyen arkadaşların deneyimlerini okumak isterim. Teşekkürler şimdiden , iyi forumlar.

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Merhabalar 7 plus cihazımla alakalı sorunum var. Aslında tam sorun mu bunu da bilmiyorum cevaplarsanız sevinirim. Şarjım %100 den %30 a 5.5 6 saat kullanım süresi veriyor. Sizce bu süre az mı , bana az geldi. İlk zamanlar 8 9 saat ekran süresi alıyordum. ( Düşük güç modunda , mobil veri açık , instagram sosyal medyada aktifim) 11.2 ye güncelledim telefonu sanki şarjı biraz hızlı yemeye başladı. Güncelleyen arkadaşların deneyimlerini okumak isterim. Teşekkürler şimdiden , iyi forumlar.

Aynı durumdayız. İos 11’den beri pili 1.5 saat düşürüldü

onuryurduseven

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Bende de aynı,10.3.3 deyken 9 saat en az kullanımım vardı,11 den sonra 7,5 saate düştü,güncelleme resmen eskitme politikası,rezalet

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Bende de aynı,10.3.3 deyken 9 saat en az kullanımım vardı,11 den sonra 7,5 saate düştü,güncelleme resmen eskitme politikası,rezalet
Aynı durumdayız. İos 11’den beri pili 1.5 saat düşürüldü

Arakdaşlar itunes üzerinden 11.2 yi bütün olarak yükleyin cihazınıza yaklaşık 2.6 gb birşey olması lazım batarya şarj probleminiz kalmayacaktır. Ayrıca pil kapasitesini öğrenmek için apple destek ile görüşüp pilinizin kapasitesini telefonunuzu apple destek ile eşleştirerek öğrenebilirsiniz. Belkide pilinizde arıza vardır bunu da öğrenmiş olursunuz.

ibrahim327

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arakdaşlar itunes üzerinden 11.2 yi bütün olarak yükleyin cihazınıza yaklaşık 2.6 gb birşey olması lazım batarya şarj probleminiz kalmayacaktır. Ayrıca pil kapasitesini öğrenmek için apple destek ile görüşüp pilinizin kapasitesini telefonunuzu apple destek ile eşleştirerek öğrenebilirsiniz. Belkide pilinizde arıza vardır bunu da öğrenmiş olursunuz.
Wifi üzerinden 11.2 yi güncellemiştim. Şarjım şuan %45 5.47 dakika ekran kullanım süresi almışım. Ayrıca Apple müşteri hizmetlerini aradığımda %97 kapasitem olduğu söyleyip gayet iyi şarj ettiğimi ifade ettiler. Keşke 10.3.3 e geri dönebilsek

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198

Dediğini anlıyorum.Sorun güncellemeyi yükleme şekli değil; planlı eskitme ile pil ömrü düşürülmesi

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Wifi üzerinden 11.2 yi güncellemiştim. Şarjım şuan %45 5.47 dakika ekran kullanım süresi almışım. Ayrıca Apple müşteri hizmetlerini aradığımda %97 kapasitem olduğu söyleyip gayet iyi şarj ettiğimi ifade ettiler. Keşke 10.3.3 e geri dönebilsek
Zaten tam dolu şarjda ekran kullanımı 9-10 saat civarı hücresel veri dahil olmak üzere. Şuan kötü gibi gözükmüyor verdiğin değerlere göre yani %55 şarj ile yaklaşık olarak 6 saat kullanım yapmışsın bence gayet iyi fazla bile hesapladığında 10 saati aşıyorsun %0 a kadar.
Dediğini anlıyorum.Sorun güncellemeyi yükleme şekli değil; planlı eskitme ile pil ömrü düşürülmesi

O dünyanın bütün genelinde olan birşey araçlardan tutun beyaz eşyaya giyimden tutun eve kadar. Mühendis bir arkadaşım işten ayrılmıştı zamanında yedek parça firmasındayken sebebini sorduğumuzda kendilerinden belli bir süre sonra bozulacak parça yapmalarını istemişler arkadaşımda gururuna yedirememişti. Ancak apple ın kısa süre içinde böyle birşey yaptığını düşünmüyorum. Zaten 5 sene önceki telefonun hala ilk gün ki performansını almasını bekleyemeyiz. Şimdi etrafımda 6 , 6s ve 7 serisini kullananlar var onlar çok memnunlar son güncellemeden hepsine de 11.2 yi itunes üzerinden yaptırdım yani deneyimlediğim bir şey olduğu için paylaşıyorum arakdaşlar.

onuryurduseven

Asistan
Reaksiyon puanı
48
9-10 saati 10.3.3 de alıyorduk, şu an 7,5 saatden fazla olmuyor nerdeyse.Ki ben her zaman ana güncellemeyi itunes üzerinden geri yükle yöntemitle tam sıfırlayarak yaparım.Sorun arkadaşın dediği gibi yükleme şekli değil sürümün kendisindeki eskitme politikasından kaynaklı,imkan olsa 10.3.3 e hemen dönerim

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Ben bu konuda size katılmıyorum. Cihazım i7 plus. %30 luk kısım ile 3 saat 30 dk kullanmışım ve bekleme süresi cabası. Organize sanayide çalışıyorum 26 km mesafede şebeke bir gidip geliyor ki en çok şarj yiyenlerden biri. Hücresel verim konum servislerim ve wifi her zaman açıktır. Kullandığım uygulamalar ekranda ve performansı iyi gayet iyi. Ya yazılımınızda problem var ya yüklediğiniz uygulamalardan biri sorunlu ya da pilinizde arıza vardır. Bence şuan 11.2 ile 6s ve 7 serisi için stabilite yakalanmış durumda. Benim fikrim tabi.

Ekli dosyalar

• E0D92860-1F52-4CA9-B3CE-69226E969F1F.png
    E0D92860-1F52-4CA9-B3CE-69226E969F1F.png
    538.7 KB · Görüntüleme: 726
  • 311E0597-C425-4ED4-9CD7-869B73AAD3F4.png
    311E0597-C425-4ED4-9CD7-869B73AAD3F4.png
    538.6 KB · Görüntüleme: 1,050
  • 6129ED01-35C7-4AB6-BBC9-183539EF90A1.png
    6129ED01-35C7-4AB6-BBC9-183539EF90A1.png
    489.7 KB · Görüntüleme: 800

Son mesajlar