iPhone SE mi Xiaomi Mİ6 mı

Bu konuyu okuyanlar

Akkurt.ibrahim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iPhone SE mi Xiaomi Mİ6 mı önerirsiniz teknik özellikler dışında garanti de önemli olduğu için iPhone SE iyi gibi gözüküyor

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Garanti sorunsa Se canını sıkmaz fakat garanti sıkıntı değilse her türlü Mi6 hocam :)

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
mi6'ya verecek param varsa oneplus alırdım. SE anca macera olur şu durumda.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Mi6

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Ben şu Iphone SE nin ne özelliği var şimdiye kadar anlayabilmiş değilim şahsen. Hadi özellikleri iyi olabilir ama 4 inç lik telefone 1800 lira vermek ne ya... Mi6 ezer geçer ama garanti meselesini de göz önünde bulundurmak lazım.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ben şu Iphone SE nin ne özelliği var şimdiye kadar anlayabilmiş değilim şahsen. Hadi özellikleri iyi olabilir ama 4 inç lik telefone 1800 lira vermek ne ya... Mi6 ezer geçer ama garanti meselesini de göz önünde bulundurmak lazım.
Bir de alanlar hava atıyor , iPhone 6S ile özellikleri aynı diye.

1- Tamamen aynı değil (ön kamera , 3D touch vs..)
2 - 4 inç telefonda özellik olsa ne yazar tercih meselesi tabi
3 - iPhone 6S kendiside bir şey sayılmaz pek Mi 6 nın yanında .

Reaksiyon puanı
16,118
4'' hertürlü iş görür iphone se iphone6s'ten daha iyi şami mi6 alınmaz çöp (servisi yok garanti yok)...

Akkurt.ibrahim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Mİ6 SE den daha iyi bir cihaz tek eksisi ithalatçı garantili olması eğer xiaomi resmi olarak gelirse tercih ederim yoksa muhtemelen iPhone SE alırım.

Reaksiyon puanı
16,118
iphone se daha iyi yoksa gm5p al 32gb depolama 3gb ram artı sd kart android one.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
iPhone SE mi Xiaomi Mİ6 mı önerirsiniz teknik özellikler dışında garanti de önemli olduğu için iPhone SE iyi gibi gözüküyor
SE kesinlikle öneririm garanti konusun da yazılım konusun da apple tartışılmasız bir numara ama SE donanım olarak çok geri batarya konusun da çok kötü önde olduğu şeyler işlemci ve ram. Garanti önemli değilse mi6 mate 9 s7 kesinlikle öneririm o fiyatlara gayet başarılı telefon ama garanti takıntın varsa SE alabilirsin

Akkurt.ibrahim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Garanti takıntim pek yok ama bozulursa diye bir düşünüyorum ithalatçı garantiler e güven olmuyor

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Garanti takıntim pek yok ama bozulursa diye bir düşünüyorum ithalatçı garantiler e güven olmuyor
Aslında sen de haklısın ithalatçı garantisine güvenilmez. Ama yine de Iphone SE önermem. Performans olarak iyi diyorlar ama şarj konusunda başını yakar. Küçük ekran sevenlerden misin bilmiyorum, ama bence o fiyata başka bir telefona bak.

Reaksiyon puanı
16,118
Adam 1800 liralık telefonları düşünüyor, neden GM5P gibi dandik telefonu alsın? GM5P fiyat performans telefonu gibi gözükebilir ama tepeden tırnağa kronik sorunlarla dolu bir cihaz.
iki tane var bizde kronik sorunu yok sorunu yok kullanan teyzeler çok kıl dandik de değil kıllar aldı onu ...

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
iki tane var bizde kronik sorunu yok sorunu yok kullanan teyzeler çok kıl dandik de değil kıllar aldı onu ...
Teyzeler ne yapıyor ki? Sadece telefonla konuşup ara sıra mesaj falan atıyorlardır. O işleri her türlü telefon yapabilir. Benim arkadaşım aldı, oyun oynuyordu bir de sosyal medyada falan geziyordu. İlk bir kaç gün birşey yoktu, sonra telefon manyadı. Kendi kendine şarjı yüzde yetmişten yüzde ona düşüyordu. Ateş gibi oluyordu. Bu devirde o hayatta alınmaz. Ama eğer o teyzeler gibi telefonla konuşup sadece mesaj atacaksan alabilirsin. :rolleyes:

Reaksiyon puanı
16,118
Teyzeler ne yapıyor ki? Sadece telefonla konuşup ara sıra mesaj falan atıyorlardır. O işleri her türlü telefon yapabilir. Benim arkadaşım aldı, oyun oynuyordu bir de sosyal medyada falan geziyordu. İlk bir kaç gün birşey yoktu, sonra telefon manyadı. Kendi kendine şarjı yüzde yetmişten yüzde ona düşüyordu. Ateş gibi oluyordu. Bu devirde o hayatta alınmaz. Ama eğer o teyzeler gibi telefonla konuşup sadece mesaj atacaksan alabilirsin. :rolleyes:
yokya whatsapp,youtube takılıyor bütün gün ekran açık geziyor teyze whatsapp'tan da engelliyor o teyze benim tercihim samsung bütçem yok Lumia640 isterdim...

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
yokya whatsapp,youtube takılıyor bütün gün ekran açık geziyor teyze whatsapp'tan da engelliyor o teyze benim tercihim samsung bütçem yok Lumia640 isterdim...
O teyze bir kaç gün oyun oynasın o telefonda sonra sen halini görürsün o telefonun. Whatsapp dediğin mesajlaşma onu hangi akıllı telefon yapamaz ki youtube de yoğun kullanımda sorun çıkarmaz zaten.

Reaksiyon puanı
16,118
bana kalır o zaman ama oyun meraklısı değil Metallica bile dinlemez onun ki ömürlük olur...

canertuysuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
AÇIK ARA FARKLA Mİ6.
soruyu sorman bile hataydı bence :):)
6GB ram canavar bir snapdragon işlemcisi...
se den hiçbirşey bekleme bence.
hemen iphone se almaman için nedenler ve telefonu + - leri :
-4.0 inch ( guççuk )
-1625 mah batarya (one öyle lan şu an en düşük segment telefonu bile 2500 mah bataryalı telefon yapıyor)
- %60.85 ekran/gövde oranı !!!!
- 2 çekirdek işlemci ne yaww ;)
- 16 GB dahili hafıza ( zaten sana kalanı genelde 11-12 GB fln oluyor şahsen bana hiç hiç yetmez sana yetermi bilmem)
- 7.6 mm kalınlık :(
- 2 gb RAM :(
+yazılımı

ama mi 6 alman için çok neden var.TABİ mi6 nın eksiğide yokmu? var. ithalatçı garantili.ama zatende xiaomi türkiye pazarına girip xiaomi türkiye garantisi verseydi fiyatı uçuklardı :D
al buda mi 6 özellikleri:
Xiaomi Mi 6

M

Murat Burç

SDN Okuru
Garanti meselesi
AÇIK ARA FARKLA Mİ6.
soruyu sorman bile hataydı bence :):)
6GB ram canavar bir snapdragon işlemcisi...
se den hiçbirşey bekleme bence.
hemen iphone se almaman için nedenler ve telefonu + - leri :
-4.0 inch ( guççuk )
-1625 mah batarya (one öyle lan şu an en düşük segment telefonu bile 2500 mah bataryalı telefon yapıyor)
- %60.85 ekran/gövde oranı !!!!
- 2 çekirdek işlemci ne yaww ;)
- 16 GB dahili hafıza ( zaten sana kalanı genelde 11-12 GB fln oluyor şahsen bana hiç hiç yetmez sana yetermi bilmem)
- 7.6 mm kalınlık :(
- 2 gb RAM :(
+yazılımı

ama mi 6 alman için çok neden var.TABİ mi6 nın eksiğide yokmu? var. ithalatçı garantili.ama zatende xiaomi türkiye pazarına girip xiaomi türkiye garantisi verseydi fiyatı uçuklardı :D
al buda mi 6 özellikleri:
Xiaomi Mi 6
Applea günahımı bile vermem ama burda onu savunacağım böyle cahilce bir yorum görmedim kusura bakmayın. 2 çekirdek işlemci ne yaww ne demek ya ?

canertuysuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Garanti meselesi

Applea günahımı bile vermem ama burda onu savunacağım böyle cahilce bir yorum görmedim kusura bakmayın. 2 çekirdek işlemci ne yaww ne demek ya ?
2 çekirdek işlemci derken işlemci kapasitesi büyüklüğünü kastettim dağılımdan değil ;) bazı şeyler bilinmeden atılan yorumlar cahilce oluyor...