İninal Kart Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Arkadaşlar İnternet ortamında alışverişlerde kullanıla bilen ininal hakkında bilgi verebilir misiniz? Kredi kartı gibi kart aidatı ödeniyor mu? Kart 5₺ gibi bir ücretle alınıyor muş fakat 2₺ gibi bir kart aidatından bahsettiler pek anlamadım yardımcı olur musunuz.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Olması lazım. Buda kart sonuçta.

@Kalenderadam Biraz araştırdım yokmuş;). Eğer için rahat etmiyorsa yine de alacağın yere sorabilirsin;)

Son düzenleyen moderatör:

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Ben kullanıyorum gayet güvenilir en son ayda 2 tl gibi bir ücreti vardı değişmediyse oda kartta para varsa alıyor yoksa almıyor ve sonraki aya yansıtmıyor en basit ve güvenilir kartdır.

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
kartın içinde para varsa alıyor yoksa almıyor. bir sonra ki ay'a da devretmiyor. master card olduğu için heryerde kullanılabiliyor market'den tut aliexpress'e kadar...

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Ps den alışveriş için kullanıyorum ben de ,e-posta mı doğrulayamadım bir tek, onun haricinde sorunla karşılaşmadım.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Güvenilir hocam çoğu kişi kullanıyor zaten.Kartta para yoksa çekim yapmıyor diye biliyorum.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
@SONG JOONG KI / 송중기
@okinkurt
@yucesezar
@alfrentagalamo

Cevap verdiğiniz için çok ama çok teşekkürler arkadaşlar. Bu formu zaten bu yüzden seviyorum ve başka hiç bir forma gitme gereği duymuyorum. İninal kartı alma sebebim oyun satın almaktır kredi kartı kullanmam fakat olsa da kredi kartı ile alışveriş yapmam. Bir arkadaş önerdi ininal kartı ve sizlerden bilgi almak için sorayım dedim teşekkürler

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ben kullanıyorum. PTT'den almıştım. 5 Lira kart ücreti + 10 lira ilk mecburi yükleme 15 lira vermiştim. Sonra inşnaldan üyelik alıp kartı aktif etmek gerekiyor. Ayda sadece 1 lira kesiyor. Onun haricinde İNG Atm'den yüklersen ücretsiz, PTT Matikten yüklersen %1 ücret kesiyor. 10 lira yatırırsan 10 kuruş yani. Baya kuklanışlı internetten alışveriş yapabilirsin steam ya da konsol mağazasından oyun alabilirsin. Ama ben bu kartı app store'da kullanamamıştım niyeyse.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ben de bunu alacaktım, bayağı düşündüm ama sonra işime gelmedi. Gittim, Halk Bank 24 kartı çıkarttırdım. Onda da bazı sıkıntılar çıktı, hallettim. Hepsiburada.com'da direkt olarak kullanılıyor, n11.c0m'da da BKMexpress aracılığıyla kullanabiliyorum.. Havale, EFT de yapılıyor, HalkBank uygulamasıyla fatura yatırma, her türlü ödeme işlemi, TL yükleme gibi bir çok işlem yapılabiliyor. PayPal'a da bağlarsam aylık hesap işletim ücreti olmadan rahat rahat kullanabilirim diye düşünüyorum. İninal'ın ne gibi avantajları olduğunu bilmiyorum ama aidat ve para kesme durumlarından dolayı banka kartı çıkartmayı tercih ettim. Bu illa HalkBank olmaz, Ziraat Bankasından da çıkarılabilir. Duyduğum kadarıyla Ziraat Kartı, daha geniş kullanım alanına sahipmiş.. Hesabı açtıktan sonra öğrendim. Hesap açarken yanlış bilgi veren HalkBank çalışanlarına da ayrıca kızgınım..

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Ben de bunu alacaktım, bayağı düşündüm ama sonra işime gelmedi. Gittim, Halk Bank 24 kartı çıkarttırdım. Onda da bazı sıkıntılar çıktı, hallettim. Hepsiburada.com'da direkt olarak kullanılıyor, n11.c0m'da da BKMexpress aracılığıyla kullanabiliyorum.. Havale, EFT de yapılıyor, HalkBank uygulamasıyla fatura yatırma, her türlü ödeme işlemi, TL yükleme gibi bir çok işlem yapılabiliyor. PayPal'a da bağlarsam aylık hesap işletim ücreti olmadan rahat rahat kullanabilirim diye düşünüyorum. İninal'ın ne gibi avantajları olduğunu bilmiyorum ama aidat ve para kesme durumlarından dolayı banka kartı çıkartmayı tercih ettim. Bu illa HalkBank olmaz, Ziraat Bankasından da çıkarılabilir. Duyduğum kadarıyla Ziraat Kartı, daha geniş kullanım alanına sahipmiş.. Hesabı açtıktan sonra öğrendim. Hesap açarken yanlış bilgi veren HalkBank çalışanlarına da ayrıca kızgınım..

Bu halkbank kartında aidat vs yokmu ?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bu halkbank kartında aidat vs yokmu ?
Banka hesap kartı için şimdilik yok. Daha önce varmış, yeni kaldırmışlar. 2. bir emre kadar da aidat alınmayacakmış. Ama Ziraat'te hiç alınmıyormuş. Yani Ziraat, Halk Bankasından her türlü daha iyi galiba.. Şimdilik işimi görüyorum.. İstediğim alışverişleri yapamasaydım, hesabı kapatıp Ziraat'ten hesap açacaktım..

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ben kredi kart kullanmadığım için böyle bir şey arıyordum. Dün aldım bu ön ödemeli kartı.

Migros'tan almaya gittiğimde kasiyer 5 TL kart ücreti+ 25 TL de bakiyeye yükleme zorunluluğu olduğunu söyledi. Ancak D&R dan sadece 5 TL kart ücreti ödeyerek alınabildiğini söyleyince teşekkür edip D&R dan aldım. Diğer kart satın alma kanallarında durum ne bilmiyorum maalesef.

İNG Atm'lerinden ücretsiz para yüklenebiliyor. Diğer kanallardan yüklemeler ücretli. Şükür çevremde İNG Atm'si çok :D
PTT ve PTT matikten yüklediğiniz miktarın %2'si kesiliyor.
Migros Tansaş ve bazı gazete bayilerinden 2 TL kesiliyor.
İninal karttan başka bir ininal karta transferde ise 1 TL kesiliyor.

Aylık aidat ücreti 2 TL. Bu aylık ücret yeni arttırılmış. önceden 1 TL idi.
''Kartı kullanmadığınız aylar için aidat ödemezsiniz'' diye ibare var ama, ''Para yükleyince 8-10 tl kullanmadığım ayların aidatı kesildi'' diyenler de var. Göreceğiz bakalım.

Master Card geçen her yerde kullanabiliyorsunuz bu kartı. Marketlerden alışveriş yapılabiliyor. İnternet'ten de rahatlıkla alışveriş yapılabiliyor.

Sanal alışverişlerde normal kredi kartı kullanmak riskli, gerçi artık normal alışverişlerde bile riskli. Ama bu kart bu anlamda oldukça güvenli. Genelde içinde para olmadığı için kart bilgilerin çalınsa da sorun olmuyor. :D