Zyxel modem bağlantı kopma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar. Evime yalın ADSL internet aldım, modem olarak TTNET Zyxel modem gönderdi. Buraya kadar hiç bir sorun yok, evimde 2 tane bilgisayar mevcut. Birisi masaüstü diğeri de laptop olmak üzere ancak masaüstü bilgisayardan bağlanırken modemden kaynaklı hiç bir sorun yok. Laptopumdan bağlanırken modemden dolayı hiç bir şey yokken bağlantı kopmaları oluyor, dizi izlerken veya film izlerken ya da online bir oyun oynarken olduğunda çıldırıyorum. Bu sorunun modemde olduğunu neden düşünüyorsun? derseniz laptopumla 2 farklı modeme de bağlandım fakat onlara da wifi ile bağlanmama rağmen laptopta bağlantı kopması olmadı. Kendi evimdeki modeme wifi ile bağlanan laptopumda durduk yere kopmalar oluyor, şu an üst kattaki akrabamın modemine bağlıyım ama kopma olmuyor fakat kendi modemime bağlandığımda kopma oluyor. İsteyene marka model verebilirim modemimin. Çok mu uzun yazdım? bilmiyorum fakat yardımcı olursanız çok sevinirim.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
İlk tavsiye edeceğim modem firmware güncelleme ayrıca laptop wireless network adaptörün sürücüsünü de güncellemeni tavsiye edeceğim. Evde ben de TTNET 'in verdiği Zyxel Modemi kullanıyorum, bütün cihazlar kablosuz bağlanıyor ve sorun yok. Hipernet olduğu için sadece modemin internet bağlantısı 1-2 günde bir 5dk lık bir kopma oluyor.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İlk tavsiye edeceğim modem firmware güncelleme ayrıca laptop wireless network adaptörün sürücüsünü de güncellemeni tavsiye edeceğim. Evde ben de TTNET 'in verdiği Zyxel Modemi kullanıyorum, bütün cihazlar kablosuz bağlanıyor ve sorun yok. Hipernet olduğu için sadece modemin internet bağlantısı 1-2 günde bir 5dk lık bir kopma oluyor.

Onu nasıl yapacağımı öğrendim ve en kısa zamanda yapacağım dostum. Wireless network adaptör sürücüsü en güncel ve son sürüm olarak görünüyor. Bunları yaptıktan sonra sonucu paylaşırım. Çok teşekkürler, sağol. Eyvallah.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Onu nasıl yapacağımı öğrendim ve en kısa zamanda yapacağım dostum. Wireless network adaptör sürücüsü en güncel ve son sürüm olarak görünüyor. Bunları yaptıktan sonra sonucu paylaşırım. Çok teşekkürler, sağol. Eyvallah.

Sürücü güncelleme için IObit Driver Booster programını kullanabilirsin. Alternatif olarak wifi network adapter üreticilerinden Intel, Broadcom, Atheros, Realtek 'in sitelerinden bakabilirsin, model verirsen yardımcı olmaya çalışırım.

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sürücü güncelleme için IObit Driver Booster programını kullanabilirsin. Alternatif olarak wifi network adapter üreticilerinden Intel, Broadcom, Atheros, Realtek 'in sitelerinden bakabilirsin, model verirsen yardımcı olmaya çalışırım.

Söylediğin programı indirdim ve kurdum fakat en son yani güncel sürüm olarak görünüyor. Qualcomm Atheros AR956x model.

Unique111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modeminizin arayüzünde bulunan kablosuz ağ ayarları bölümünden kanal seçimini 1, 6 veya 11 yapmanız faydalı olacaktır. Bunun dışında modeme yeni bir ssıd ve şifre belirlemeniz de fayda sağlayacaktır. En önemlisi de bu linkten modeminize ait en güncel yazılımı indirerek yüklemeniz gerekiyor. ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
zyxel vmg3312-b10a marka modem kullanıyorsun gibime geliyor...Bu anlattığın sorunu bu marka+model modem çok yapıyor..Benim de ayni sorunlar başıma geldi...Değiştirdim..Değiştirdiğim modeme ait linki aşağıda veriyorum..Şimdi hiçbir sorunum yok..Şükürler olsun...

Yeni Hızlara Zyxel Vmg3312-b10b Adsl2+vdsl2 4 Port 300mbps Modem 635 - n11.com

Peki benim gibi ttnet üzerinden modem alanlar bu çözümü nasıl yapacak bu konuda bir bilgi var mı?

ecob59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende TTNET üzerinden almıştım, garanti süresi geçmeden bahsettiğim model modem ile değiştirdiler...TTNET in verdiği siyah renkli zyxel modemlerde kesinti çok oluyor..Sıkıntını dile getirerek değişim talep et..İtiraz etmiyorlar...