Zorunlu başörtüye karşı hareket başlattığı için idam cezası alan kadın aktivist Türkiye'ye kaçtı

Bu konuyu okuyanlar

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
baskıcı rejim herşeyin altında insanları dinden soğutuyor artık din ile bütünleşmiş her nesneye karşı toplum oluşuyor asıl yardıma ihtiyacı olan bu kadın coğrafya kader işte umarım iade etmeyiz şeriat kıtır kıtır keser kadını

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
baskıcı rejim herşeyin altında insanları dinden soğutuyor artık din ile bütünleşmiş her nesneye karşı toplum oluşuyor asıl yardıma ihtiyacı olan bu kadın coğrafya kader işte umarım iade etmeyiz şeriat kıtır kıtır keser kadını
İran da şeriat mi var? Var diyor iseniz şeriat hakkında biraz araştırma yapmalısınız

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
vay be, bacakları açıkken epey medenilermiş.

medeni olmanın kılla tüyle kıyafetle değil de zihinle alakalı olduğunu öğreneceğiz bir gün umarım.
Dostum burada kapalı-açık tartışması yapmadım ben. 79 öncesinde Iran da herkes istediği gibi takılabiliyordu, herkesin birbirine saygısı vardi onu göstermek istedim.

• Beğen
Reactions: bud

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
İran da şeriat mi var? Var diyor iseniz şeriat hakkında biraz araştırma yapmalısınız
evet biliyorum şeriatında ne olduğunu aga ne dersen neyi doğu bulursan bul din devlet işine karıştığı zaman bir iran bir bir afganisten olmaya mahkumsun

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
evet biliyorum şeriatında ne olduğunu aga ne dersen neyi doğu bulursan bul din devlet işine karıştığı zaman bir iran bir bir afganisten olmaya mahkumsun
Allah'ın kanunları düzgün uygulanırsa ondan iyisi olmaz. Bahsettiğiniz yerlerde Allah'ın kuralları düzgün mu uygulanıyor? Yada dünyanın herhangi bir yerinde? Allah'a inanmayan birisi iseniz birşey diyemem düşüncenize saygı duyarım. Ama Müslümanım diyorsanız yanlış düşünüyorsun

Arife F`

Asistan
Reaksiyon puanı
200
Hocam iran garip bir yer cidden, yorumsuz... ?

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
Allah'ın kanunları düzgün uygulanırsa ondan iyisi olmaz. Bahsettiğiniz yerlerde Allah'ın kuralları düzgün mu uygulanıyor? Yada dünyanın herhangi bir yerinde? Allah'a inanmayan birisi iseniz birşey diyemem düşüncenize saygı duyarım. Ama Müslümanım diyorsanız yanlış düşünüyorsun
müslümanım herhalde bende tam bilmiyorum Avrupa insan hakları bildirgesi ben ona inanıyorum osmanlının çoküşünü de şuanki durumuda din ile yönetmeye çalışan herkeze bağlıyorum hocam dediğiniz çok zor aa veya bb dini demiyorum kimse tam alamıyla yaşamıyor dinini bu yüzden yazılı kuraalar lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam iran garip bir yer cidden, yorumsuz... ?
gereksiz molla dolu kainat zenginleri halk kırılıken zevki sefa içinde yaşıyorlar

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
müslümanım herhalde bende tam bilmiyorum Avrupa insan hakları bildirgesi ben ona inanıyorum osmanlının çoküşünü de şuanki durumuda din ile yönetmeye çalışan herkeze bağlıyorum hocam dediğiniz çok zor aa veya bb dini demiyorum kimse tam alamıyla yaşamıyor dinini bu yüzden yazılı kuraalar lazım

Bugünkü teknolojinin temellerini atan Endülüs Emevi devleti İslam ile yönetiliyordu. Osmanlı'nın en parlak dönemi Anadolu Selçuklunun en parlak dönemi gene İslam'a Kur'an a göre yönetiliyordu. Bu zamanlarda Avrupa'da incille yönetilerek en karanlık dönemini yaşıyordu. Bunun nedeni incilin papazlar tarafından bozulmasiiydi. Bizimkilerin karanlığa gitmesinin nedenide Kur'an dan uzaklasmalari. Neyse hocam uzatmaya gerek yok umarım gönlünüze yatanı hayırlısı ile bulursunuz

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
@KamtariR,
Hocam sana deyim olan " laf anlatılmaz " ı hatırlatacaktım ki sen erken davranıp bırakmışsın konuyu :)

Siyahın karşıtı beyazsa, ölümün ise yaşamsa; medeniyetin karşılığı gerçekten türban mı olmalıdır ?
Bir inancı çağ dışı olarak tanımlamak neyin nesi ? Çağ değiştikçe inançlar da mı değişiyor veya paralel olarak ? Yazık bunca yıl eğitime, kitaba, vakte yazık.

Reaksiyon puanı
10,324
Siyahın karşıtı beyazsa, ölümün ise yaşamsa; medeniyetin karşılığı gerçekten türban mı olmalıdır ?
İslam'a ve onun değerlerine düşman olanlar hiçbir zaman doğrudan İslam'a düşman olduklarını söylemezler kardeşim. Yerine göre bir şeyi bahane eder, onun üzerinden İslam dinine vurmaya, içlerindeki kinlerini perdeledikleri o nesne üzerinden kusmaya çalışırlar.

Bu konuda da elbette özne türban değildir...

Tıpkı İslâmi kılıklı, ama şeytanlaşmış tecavüzcü, tacizci iblisler olmadığı gibi. Bu şeref ve haysiyet yoksunu iblisler onlar için en kullanışlı malzemelerin başında gelir. Ama son tahlilde attıkları oklar onların üzerinden temsil ettikleri değerlerdir.

Mesela bir öğretmen yahut bir polis, ya da bir doktor kabahat işlediğinde kimse eğitim camiasını, emniyet camiasını ya da tıp camiasını asla suçlamaz. -Haklı olarak, doğru olan da bu zaten- Ama bu kabahati işleyen zinhar İslâmi değerleri temsil eden bir camia'dan olmaya... Onların şahsında dönüp dolaşıp oklarını yine illa ki İslâm dinine yöneltirler.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Biliyordum, yeni bir Tansu Çiller'imizin olacağını. Aday ol, vallahi oy vereceğim. Artık alırsın kendine bir Hermes çanta, eleştirine müebbet hapis verirsin.:)
Hermes çantalar çok çirkin ? Şaka maka asla benlik değil o işler...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir inancı çağ dışı olarak tanımlamak neyin nesi ? Çağ değiştikçe inançlar da mı değişiyor veya paralel olarak ? Yazık bunca yıl eğitime, kitaba, vakte yazık.
Medeniyetten kastım başörtü takılması değil, burada da başörtüsüne yapılan saygısızlıklara çok büyük tepki gösterdim ben zamanında. Sorun ettiğim şey bir aktiviste protesto ettiği için idam cezası verilmesi.

Son düzenleme:

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Ben haberlerde hep hapis cezası olarak okudum, idam cezası verildiği nerede yazıyor?