Ziya Selçuk'tan Sınav Açıklaması

Bu konuyu okuyanlar

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Gençler ben ziya selçuk ya da meb de hoca değilim yukarıdaki arkadaşların dediği gibi yok benim kamera alacak param yok 0 alırım,yok kamera koyacak yerim yok adam bunlara bakmaz verir 0 ını rahatlarsın siz sınava , coronayı bahene olarak kullanıyorsunuz bakıyorum da kesinlikle sınavlar yüzyüze yapılamıyorsa uzaktan yapılmalııııı....
Eba üzerinden mi? Daha eğitim yapamıyorlar? Daha kendi uygulamaları bile yok, Zoom'u kullanıyorlar. Bir de sınav yapılacak uzaktan.

Reaksiyon puanı
5,146
Gençler ben ziya selçuk ya da meb de hoca değilim yukarıdaki arkadaşların dediği gibi yok benim kamera alacak param yok 0 alırım,yok kamera koyacak yerim yok adam bunlara bakmaz verir 0 ını rahatlarsın siz sınava , coronayı bahene olarak kullanıyorsunuz bakıyorum da kesinlikle sınavlar yüzyüze yapılamıyorsa uzaktan yapılmalııııı....
doğru diyon reis fakat Türkiyede 3 milyon öğrenci (sanırım 3 milyondu) dönem başından beridir derslere giremiyor (çoğunluk köy)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eba üzerinden mi? Daha eğitim yapamıyorlar? Daha kendi uygulamaları bile yok, Zoom'u kullanıyorlar. Bir de sınav yapılacak uzaktan.
var reis ben eba canlı dersten katılıyorum fakat bir kaç gündür sorun yaşıyorum

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
doğru diyon reis fakat Türkiyede 3 milyon öğrenci (sanırım 3 milyondu) dönem başından beridir derslere giremiyor (çoğunluk köy)
Mesaj otomatik birleştirildi:

var reis ben eba canlı dersten katılıyorum fakat bir kaç gündür sorun yaşıyorum
Zoom'un altyapısını kullanıyorlar. Ve milyar tane sorun yaşatıyor.

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
Zoom berbat bu kadar mi kötü ülkeyiz bi tane zoom gibi Prg. Yazamıyozmu valla ülkede hiç mi yazalımcı yok

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Kimin başarılı, kimin başarısız olduğu bilinmeyecek ki?
Tamam bilinmesi gerekiyor ama benin senin vaka sayılarından haberin olduğunu sanmıyorum.

Gel istersen beraber bakalım Ahmet,
607f0f62c8c373205477b08c

20 Nisan (yani dün) toplamda 61.000 vaka var.
Sence sayılar bu şekildeyken sınavlar yapılır mı, bence yapılmaz.

Tam kapanma yapılması düşünülürken sınav olması zor bence.

Ama yine de ne yapıyoruz, çalışıyoruz. Ne olur ne olmaz.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Tamam bilinmesi gerekiyor ama benin senin vaka sayılarından haberin olduğunu sanmıyorum.

607f0f62c8c373205477b08c

Buna rağmen sınavlara göz yumuyorlarsa bir takıntıları falan var.

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
örnek verebilir misin reis ?

Reis az önce EBA'da dersim vardı, cihazımı dün gece kapattım bu sabah açtım hiçbir şekilde program açık değildi. EBA'ya giriş yaptım "SDK" hatası verdi internetten bakayım dedim, "program açık olduğu için bu hatayı veriyor" yazmışlardı program nasıl kendi kendine açılıyor.

Mikrofonum windows ayarlarından kapalı. Derse girdiğim zaman hiçbir şekilde mikrofonum açık değil ama birden bire ekranda "sesiniz kapatıldı" diye yazı geldi. Bir çok defa oldu bu olay, belki hoca bütün öğrencilerin sesini kapatmıştır dedim diğer herkesin açık, zaten derste konuşmuyorum nasıl mikrofonumu kapatıyorlar.

Reaksiyon puanı
5,146
Reis az önce EBA'da dersim vardı, cihazımı dün gece kapattım bu sabah açtım hiçbir şekilde program açık değildi. EBA'ya giriş yaptım "SDK" hatası verdi internetten bakayım dedim, "program açık olduğu için bu hatayı veriyor" yazmışlardı program nasıl kendi kendine açılıyor.

Mikrofonum windows ayarlarından kapalı. Derse girdiğim zaman hiçbir şekilde mikrofonum açık değil ama birden bire ekranda "sesiniz kapatıldı" diye yazı geldi. Bir çok defa oldu bu olay, belki hoca bütün öğrencilerin sesini kapatmıştır dedim diğer herkesin açık, zaten derste konuşmuyorum nasıl mikrofonumu kapatıyorlar.
abov şimdi ikna oldum 2 kat daha dikkatli olacağım sağ ol reis

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Ziya Selçuk, "Eğer hocalarımız tabloyu ortaya koyduklarında ’Bunların tabii ki ertelenmesi gerekir, bir şekilde yeniden tanzime ihtiyaç var’ dediklerinde hiç tereddüt etmeyiz, derhal yaparız.
Sınavları değil dimi? :flushed:

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045

607f0f62c8c373205477b08c

Tamam. Ölü sayısı 346?? En mantıklısı SINAV yapmamak.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Ziya Selçuk dün dedi zaten, öğrencilerin sağlığı daha önemli diye. 1 sınav olmasını istemişti, kendi de dün tekrar etti.
bkz. Lise Sınavları Ertelenecek Mi? Bakan Ziya Selçuk'tan Açıklama

Yani her şey haftaya olacak Kabine Toplantısı'nın ardından belli olacak.
En azından şuan elimiz de 1.sınav notları var yapılamayacak kadar vakalar artarsa ki öyle gözüküyor, 1.sınavlara göre karne verin diyebiliriz ama bir yandan da sınavım kötü geçti diyenler olucak ama burası beni ilgilendirmez kusura bakmayın. Son gün çalıştığım halde 91 ortalamam var. Cihazı ya da imkanı olmayana sözüm yok ama diğerlerine bu sözüm. Hocamızın dediği gibi artık covidin arkasına sığınmaya başladık. Bende biliyorum verimsiz ama yapıcak birşeyimiz yok, son çare olarak Ziya Selçuk'u bekleyeceğiz.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
En azından şuan elimiz de 1.sınav notları var yapılamayacak kadar vakalar artarsa ki öyle gözüküyor, 1.sınavlara göre karne verin diyebiliriz ama bir yandan da sınavım kötü geçti diyenler olucak ama burası beni ilgilendirmez kusura bakmayın.
Biz diyemiyoruz işte :D

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Biz diyemiyoruz işte :D
Bir yandan doğru, o kadar mesaj vs. oldu ki bunların yarısı derslere girmeyenlerden ama illa bir yerden sesimizi duyarlar ama bir yandan duymalarına da gerek yok bu vaka sayısı ile sınav yapılmaz. Anca bayramda full kapatıp bir 10k azaltıp yaparlar orada da ölürüz artık biz.