Zarar ettim sizce ne yapayım ?

Bu konuyu okuyanlar

yoksulgenç

Asistan
Reaksiyon puanı
50
6.65 den 225 dolar almıştım

şuan 300 lira filan zarardayım

Sizce ne yapayım ?

Zaten düştü iyice beklesemmi 5.80-6 civarı olmasını

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Bizde de var dolar 40bin TL'lik falan yıl başında 7tl olur onun için bekleyin bizim gibi

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Şimdi damlar "dolar aldı vatan haini"ciler, onlar gelmeden cevap vereyim; bekleyin. Türkiye maalesef sürekli cari açık veren bir ülke, TL'nin eninde sonunda değeri kalmayacak. Yolları kemiririz artık ya da birileri ejderha suyu içerken malum kesim "gerekirse tezek yeriz" diye kendini avutur. Keşke TL daha da değerlense, hiç sanmıyorum.

Sonumuz hayır ola.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
kısa vadede kar bekliyorsan döviz yanlış seçim zaten. döviz, kaç tl den alındığına bakılmaksızın sadece alınılan bişeydir, bozdurduğun an zarar edersin. alacaksın ve aldığını unutacaksın, taa ki yıllar sonra bir şey için ihtiyacın olduğunda bozduracaksın, o zaman kar ettiğini, daha doğrusu paranın tl de kalması durumunda zarar etmiş olacağını anlayacaksın.

ben döviz yerine altın - altın hesabına yatırılması taraftarıyım. ülkemizin açık ara en büyük düşmanlarının parasını kumbara yapmaya vicdanım el vermiyor. altın da aynı paralelde değer koruyor zaten.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Enflasyon nedeniyle Türk Lirası değer kaybediyor.
Her insanının birikimini korumak istemesi haktır.

Eğer birikiminiz enflasyon karşısında erimesin istiyorsanız altına yatırım yaparsınız.

Dolar ve diğer dövizleri yurt dışı ile ticaret yapanlar kullanmalıdır.

Dolar yükselsin(yükselecek) umuduyla varını yoğunu dolara yatıranlar.

Erdoğan dolar bozdurun dedi ona inat dolar alırım diyenler sağlıklı bir ruh haline sahip değildir.

Dolar yükseldiğinde Erdoğan değil ülkece hepimiz zarar görüyoruz.

Doların yükselmesinden umut beklemek yerine paranızı Altına yatırabilirdiniz.

Ama nefret insanın gözünü kör ediyor.
Sağlıklı düşünemez hale getiriyor.
Doğruya yanlış, yanlışa doğru dedirtiyor!

Ey isyankar97 dolarını Altına çevir ve paranı altında tut.

Dolar ocakta 7 Tl olacak diyen kişi neye dayanarak spekülasyon yapıyor anlamak mümkün değil!
Ekonomi analizi işkembe-i kübradan sallamakla olmaz!

Ülke batsın diye dua etseniz de bu ülke batmasın diye dua eden niceleri de var unutmayın...

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Biz dolardan bahsediyoruz sen beste yazıyorsun çok boş konuşmuşsun hiç gerek yok yani.

Son düzenleyen moderatör:

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Bekle tabii ki. En geç yerel seçimlerden sonra yükseliş başlar.
Üzgünüm ki ülke batağa zaten göz göre göre, tüm uyarılara karşın girdi, kimin ne dua ettiğinin bir önemi yok. Bizi IMF'nin kapıları bekliyor, hani o borç verdiğimiz(!?). Yöneticiler tedbir almak yerine tribünlere oynuyor, bu durum da krizi derinleştiriyor. Hasta olan insan inkâr ederek iyileşmez, kabul eder ve tedaviye başlarsa iyileşir ancak. Nefret kadar aşırı gereksiz sevgi ve güven de kör ediyor insanları, bunu da unutmayın.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yahu bu felaket tellalları ile biz aynı ülkede mi yaşıyoruz diye şüpheye düşüyorum bazen. Ha bir de RTE nefretinden ötürü sanki ülke yakılsın, yıkılsın mahvolsun arzusundalar gibi hissediyorum bu arkadaşların ruh halini. Allah şifa versin! :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
birde bakmışsın euro kullanıyorsun yada dolar kullanıyon...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
birde bakmışsın euro kullanıyorsun yada dolar kullanıyon...

Konfik bu dediğini şaka olarak kabul ediyorum (gerçi bunun şakası bile acı veriyor ya), aksi halde bu senin dediğin durum Türk bayrağının gönderimizde asılı olmadığı bir gündür ki Allah bana öyle bir günü ne göstersin ne de yaşatsın.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Konfik bu dediğini şaka olarak kabul ediyorum (gerçi bunun şakası bile acı veriyor ya), aksi halde bu senin dediğin durum Türk bayrağının gönderimizde asılı olmadığı bir gündür ki Allah bana öyle bir günü ne göstersin ne de yaşatsın.
AB üyesi olunca Euro kullanmak mümkün olur Yunanistan da Euro var ya gerçi o yüzden AB batıyordu...
zarar ettim diye ağlayanlar zarar etmez.

teknogunay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
O kadar yüksekken almayı göze nasıl aldın anlamış değilim :D