Zaman aşımı engelleme lütfen yardım edin

Bu konuyu okuyanlar

gorkemergun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çalıştığım şirkette internetten satış yaptıkları için bir explorer da tablar şeklinde bütün banka hesapları açık. ama 1 dk hiçbir işlem yapılmazsa zaman aşımından oturum kapanıyor. sürekli birinin sayfaları yenilemesi gerekiyor. bu zaman aşımını engelleyecek bir kod var mı? httpwebrequest timeout özelliği bunu engelleyebilirmi? yardımlarınızı yada fikirlerinizi bekliyorum

king_julien

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
java script timer la düzenli olarak 1 dk dan az sürede httpwebrequest yapılabilebilir. ya da auto refresh yapan bir eklenti kurulabilir tarayıcıya tabi banka izin veriyorsa...

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
çalıştığım şirkette internetten satış yaptıkları için bir explorer da tablar şeklinde bütün banka hesapları açık. ama 1 dk hiçbir işlem yapılmazsa zaman aşımından oturum kapanıyor. sürekli birinin sayfaları yenilemesi gerekiyor. bu zaman aşımını engelleyecek bir kod var mı? httpwebrequest timeout özelliği bunu engelleyebilirmi? yardımlarınızı yada fikirlerinizi bekliyorum

c# veya başka dil biliyorsan web browser eklentisi ile güzel bir iş çıkartabilirsin. işini görür en azından.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Eğer ie'den farklı bir tarayıcı kullanma şansınız varsa önerilerde bulunayım.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Doğru söylüyorsun, fakat herkes eklentilerin içinde geçen her şeyi bilemeyebilir. Fakat kendi web browserını kendin yap diye arattığında milyonlara sayfaya ulaşıyorsun. hem kısa hem güvenli. şurada istediği gibi bir web browser yapabilmek için hiç bir şey bilmeyen bir acemi bile en fazla bir haftasonunu harcar.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Firefox için ReloadEvery eklentisi var. İstediğiniz sayfayı otomatik olarak yenileyebiliyor. Belki işinizi görür.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Doğru söylüyorsun, fakat herkes eklentilerin içinde geçen her şeyi bilemeyebilir. Fakat kendi web browserını kendin yap diye arattığında milyonlara sayfaya ulaşıyorsun. hem kısa hem güvenli. şurada istediği gibi bir web browser yapabilmek için hiç bir şey bilmeyen bir acemi bile en fazla bir haftasonunu harcar.

Eklentiler de sonuçta görücüye çıkmadan önce kontrol ediliyor. Zaten içinde zararlı bir şey olsa kabul edilmez. Web Browser yazmak hazır tarama motorları ile çok kolay zaten ama daha fazla ve gereksiz iş yükü...

gorkemergun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yorumlarınız için teşekkür ederim. ben bankacı olarak çalışmıyorum. şirketimin satış kısmında sürekli bütün bankaların sayfaları açık gelen paralar ve havaleler işleniyor. bütün gün gelen paranın kontrolü yapılıyor. fakat işte banka güvenliği nedeniyle 1 dakika hiçbirşey yapmazsan oturumu kapatıyor tekrar kullanıcı adı şifre sms şifresi girmek zorunda kalıyorsun. Sayfayı yenilemek işe yaramıyor. sayfayı yenilersen oturum kapanıyor. sadece oradaki bi tuşa bastırmak gerekiyor. mesela sayfa içinde listele butonu var ona basınca detaylı hesap harekeetlerini listeliyor. ben o tuşa bastırmak istiyorum. hiçbir mause hareketi yokken belli bir saniye sonra o tuşa otomatik bastırmasını istiyorum yani. yoksa işlem yaparken de basar işlem gider o yüzden mause hareketi olmadığında yaptırılması lazım. C# bilgim var kendi web browserimi de yapabilirim ama işte bankadaki istediğim bir butona nasıl bastırabilirim onu bilmiyorum. butonun id sini alıp o id ye basmasını sağlayan bir java script düşündüm ama beceremedim :)

tarayıcı olarak : chrome, firefox ve opera yüklü ama genelde chrome kullanıyoruz

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
sen web browserı kendi isteğine göre tasarla kodla bitir. İş sadece oradaki butona tıklamaya kalsın ben sana benzer bir örnek gönderirim bakar yaparsın. Basit o kısım.

gorkemergun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kendi tarayıcımı yapmamı istemeyeceklerdir güvenlik nedeniyle. sonuçta sadece banka hesaplarına girilecek buradan.

ama chrome için verdiğiniz eklenti sanki işe yarar gibi. ping göndermesi nedeniyle denemek lazım. bankaların oturum kapatmamak için ping göndermek yeterliyse tam işime yarar bunu bir test edeceğim