Zam yağmuru sürüyor

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Zam yağmuru sürüyor

zam-yagmuru-suruyor-medium-0.jpg

Akaryakıt firmaları uzun bir aradan sonra benzine zam yaptı. Bu sabahki ayarlamanın ardından 95 Oktan kurşunsuz benzinin litresi 3,37 liradan satılmaya başladı.

Dün akşama kadar 3,35 liradan alıcı bulan benzin İstanbul'da ise 3,36 liraya satılıyor. Kırsal motorin 2,71 liraya, motorin ise 2,81 liraya satılıyor.

KAYNAK

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Akaryakıtta vergiler düşürülmeli artık.. Rafineri çıkış fiyatı ile tüketici fiyatı arasında dağlar taşlar var... Aracı firmalar mıdır, hükümetin politikalarımı sayısal olarak oranları bilmiyorum ama fahiş fiyat olduğu ortada...

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
ekonomi tıkırında..böyle haberleri yayınlayıp akp yandaşlarının moralini bozmayın..herşey harika..ekonomi çatladı, patladı, zıpladı..İşsizlik sıfır, zam yok..Allahım ağlamak isiyorum..Tayyip sen büyük adamsın..

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Alıştık artık zamlara..:)

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Akaryakıtta vergiler düşürülmeli artık.. Rafineri çıkış fiyatı ile tüketici fiyatı arasında dağlar taşlar var... Aracı firmalar mıdır, hükümetin politikalarımı sayısal olarak oranları bilmiyorum ama fahiş fiyat olduğu ortada...

Rafneri fiyatı ile satış fiyatı arasındaki fark bende çok büyük biliyorum.

Vergiler büyük ihtimalle en ön sırada yer alır.Bir de aracılar var.Kaç tane merak konusu? :)

"Bugün için 95 oktan benzinin tüketiciye yansıyan litre fiyatı 3,5 lira civarına gelmiştir. Bugün aynı benzinin İsveç'teki litre fiyatı 12,12 isveç kronu yani 2,4 liradır. AB ortalaması 100 alındığında İsveç'in kişi başına düşen milli geliri 122 iken Türkiye'nin 40 civarındadır. Kişi başına düşen milli gelir açısından bakıldığında tüketicilerimiz İsveç vatandaşlarından 5 kat pahalı benzin kullanmaktadır.

Kaynak

iskoco

Profesör
Reaksiyon puanı
12
zam olsun tabii ekonomi kazansın...

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ne zam ama vaov artık benzin alamıcaz desenize.

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
zaten dünyanın en pahalı benzinin kullanıyoruz daha ne zammı??

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
yeter artık yani bir avrupalının yada amerikalının yada bi çinlinin kullandığı aynı benzini biz altın fiyatına alıyoruz.

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Şu anda Avustralya'dayım. Akaryakıt fiyatları;

Kurşunsuz benzin E10'li: 1.10 AUD (~YTL)
Kurşunsuz benzin Normal: 1.17 AUD
Dizel : 1.25 AUD (~YTL)

Fiyatlar geçenki petrol fiyatlarının zıplaması döneminde 1.55'e çıkmıştı bir kaç günlüğüne isyan çıktı hükümet geri adım atmak zorunda kaldı. Türkiye'de bu en başından beri var ama hiç bir hükümet ordan gelen yağlı vergiyi elinin tersiyle kenara itemiyor ve bu rezaleti görmezlikten geliyor. Türkiye'deki fiyatların yarısına burdaki millet isyan çıkarıyorsa artık siz söyleyin Türk milleti ne kadar sığır.. Hep böyleydi ve halk artık buna bir dur demezse bu hep böyle olacak...

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
ekonomi tıkırında..böyle haberleri yayınlayıp akp yandaşlarının moralini bozmayın..herşey harika..ekonomi çatladı, patladı, zıpladı..İşsizlik sıfır, zam yok..Allahım ağlamak isiyorum..Tayyip sen büyük adamsın..

10 numara yorum. :thumbup: anlayan anladı sanırım.

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Şu anda Avustralya'dayım. Akaryakıt fiyatları;

Kurşunsuz benzin E10'li: 1.10 AUD (~YTL)
Kurşunsuz benzin Normal: 1.17 AUD
Dizel : 1.25 AUD (~YTL)

Fiyatlar geçenki petrol fiyatlarının zıplaması döneminde 1.55'e çıkmıştı bir kaç günlüğüne isyan çıktı hükümet geri adım atmak zorunda kaldı. Türkiye'de bu en başından beri var ama hiç bir hükümet ordan gelen yağlı vergiyi elinin tersiyle kenara itemiyor ve bu rezaleti görmezlikten geliyor. Türkiye'deki fiyatların yarısına burdaki millet isyan çıkarıyorsa artık siz söyleyin Türk milleti ne kadar sığır.. Hep böyleydi ve halk artık buna bir dur demezse bu hep böyle olacak...

Benzin fiyatları vergi yüzünden çok yüksek

BP Türkiye Başkanı Can Suphi, BTC Ham Petrol Boru Hattının günlük kapasitesinin 1 milyon varilden 1,2 milyon varile çıkarıldığını belirterek, 'Bu yatırımı boşuna yapmadık, zaman içerisinde tam kapasiteye çıkmayı hedefliyoruz' dedi. Suphi, Avrupa çapında kıyaslandığı Türkiye'deki benzin fiyatlarının oldukça yüksek kaldığını, fakat benzin fiyatlarının oluşmasındaki en önemli unsurun vergi olduğunu söyledi. Son hesaplamalara göre bir litre benzin için ödenen paranın yaklaşık yüzde 68'inin vergiye gittiğini kaydeden Suphi, 'Fiyatlandırmada büyük oranda vergi olduğu için yüksek rakam ortaya çıkıyor' diye konuştu.

Peki buna en güzel tepki nasıl verilir?

paşalı

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu arada, zamdan etkilenmeyen (!) biri var :

Temel’e, "Benzin fiyatına sürekli zam yapılıyor. Bundan nasıl etkileniyorsun?" diye sormuşlar. O da;

"Ben hep 50 YTL’lik benzin aldığım için, zamdan hiç etkilenmiyorum" demiş!...

bende temelin taktiği uyguluyorum,

aşağıdaki tabloda tükiye ye en yakın norveç ve hollanda daki kişi başı milli gelir bize göre yaklaşık 3 kat daha fazlayken tablodaki durum dahada vahim oluyor,yani türkçesi 600 lira maaş alan vatandaş 2,25 $ a benzin alırken norveçli hans 1500-2000 ero maaş alırken 2 $ a benzin alıyor,
birde işin başka boyutu var,kuzey ırak bölgesinde petrolün rafine edilemediğini biliyorum,bu bölgeye ise 0,60 $ a satıldığını okumuştum yanlış hatırlamıyorsam, benzin fiyatları bu ülkede birlik beraberlik olmadığı sürece düşmez,

5810784.jpg

cn.gates

Asistan
Reaksiyon puanı
1
legolas4444´isimli üyeden Alıntı
legolas4444 adamımsın :thumbup1: Sataşan olursa gel yanıma .

cycloner

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Yolunacak kazız ya ondan böyle vergi alıyorlar.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
eyvallah. ben hepsine yeterim. sağolasın

Akaryakıt vergileri hükümet değil devlet politikasıdır. Bunun Recep Tayyip Erdoğan ya da parti liderleriyle alakası yoktur. Devlet gelirden elde edemediği vergiyi bu dolaylı vergilerden elde etmektedir. Takıldığınız kahvehanelere gelip anlatmamız mı lazım illa?

Ya da ANLAYANA SİVRİ SİNEK SAZ, ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Akaryakıt vergileri hükümet değil devlet politikasıdır. Bunun Recep Tayyip Erdoğan ya da parti liderleriyle alakası yoktur. Devlet gelirden elde edemediği vergiyi bu dolaylı vergilerden elde etmektedir. Takıldığınız kahvehanelere gelip anlatmamız mı lazım illa?

İşte sizin anlayışınız bu kadar olur..Mantığa bak. Zamları kim ayarlar hükümet. Devleti yönetme yetkisi kimdedir hükümette..Devlet adına kim politika uygular , Hükümet..Ekonomiyi kim yönetir hükümet..Ya hakketen ben seni bir şeyler biliyorsun zannediyordum ama bomboş biriymişsin. ekonomiyi genelkurmay mı yönetiyor..Bence senin acilen okuman gerekli..Zamların hükümetle alakası yokmuş..Yoruma bak.güleyim mi yoksa bu kadar cahilce yorum yapıldığı için kızayım mı ? Bilmiyorsan sana hocalık yaparım

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144

bu kadar komik bir açıklama olamaz :4: devlet politikasını kim belirliyor ben mi belirliyorum. tabiki de hükümet belirliyor. yani akp belirlemiş oluyor.

Ya da ANLAYANA SİVRİ SİNEK SAZ, ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ :laugh:

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Petrol piyasasında fiyatlar serbest belirleniyor bilmem haberiniz var mı. Okuma yazma yok anlaşılan. Kahvehaneden çıkın, 52 oynamayı bırakın biraz okuyun. Son gelen zamlar hükümetten bağımsız yapılan zamlar. Devlet politikasından kastım akaryakıttaki yüksek vergilerdi. Devlet de hükümet de bunları indirmez, işine gelmez. Çünkü ciddi gelir kaynakları bunlar. Çoluk cocuğun eleştirisi sonucu değiştirmez.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Petrol piyasasında fiyatlar serbest belirleniyor bilmem haberiniz var mı. Okuma yazma yok anlaşılan. Kahvehaneden çıkın, 52 oynamayı bırakın biraz okuyun. Son gelen zamlar hükümetten bağımsız yapılan zamlar. Devlet politikasından kastım akaryakıttaki yüksek vergilerdi. Devlet de hükümet de bunları indirmez, işine gelmez. Çünkü ciddi gelir kaynakları bunlar. Çoluk cocuğun eleştirisi sonucu değiştirmez.

tamam işte kendin de söylüyorsun vergiyi hükümet koyuyor diye. meksika, kanada ya da amerikada niye az vergi alınıyor. adam gibi sistem oturtsunlar vergi işini genele yaysınlar. ayrıca bu sene bir ara benzin fiyatlarını enerji piyasası denetleme kurumu belirliyordu. onu da gördük nasıl fiyat belirlediklerini. ayrıca çoluk cocuk dediğin bir gün gelir hükümeti aşağı indirmesini de bilir.

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5

serbest fiyat belirlemesi yasayla belirlendi, yıl 2003,
5015 nolu kanun madde 10.
Serbest fiyat politikası da bir devlet politikasıdır. Amerikada petrol gerçek manada sudan ucuz dur.. vergilerin yüksek olması ise diğer birçok üründen ve yöreden vergi toplanamasından dolayıdır..

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
tamam işte kendin de söylüyorsun vergiyi hükümet koyuyor diye. meksika, kanada ya da amerikada niye az vergi alınıyor. adam gibi sistem oturtsunlar vergi işini genele yaysınlar. ayrıca bu sene bir ara benzin fiyatlarını enerji piyasası denetleme kurumu belirliyordu. onu da gördük nasıl fiyat belirlediklerini. ayrıca çoluk cocuk dediğin bir gün gelir hükümeti aşağı indirmesini de bilir.

Onların ekonomisi ile senin ekonomin aynı mı? 80 yılda anası ağlatılmış bir ekonomi 7 yılda ayağa kalkacak mı sandınız? Bu yorumları yazanları hepsi bir şekilde vergi kaçırıyor bir de kalkmış vergiyi genele yaysın diyosun. Bu hükümet çoluk çocukla değil %47 ile geldi, çoluk çocukla da gitmez merak etme.

lla ismimizin Fetullah mı olması lazım sözümünüzün dinlenmesi için?

Sözünün dinlenmesi için okuma-yazman iyi olsa yeter. Fetullah değil Fethullah'tır doğrusu. Ben Fethullahçı ya da cemaatçi deilim. Cemaate bağlı arkadaşlar varsa kusura bakmasınlar ama zerre sevmem cemaati, hazzetmem.

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Okumam yazmam iyidir, gözümden kaçmış yazarken. Zerre kadar sevmediğini söylüyorsun ama yanlış yazılmasına dayanamıyorsun, ilginç.

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
eyvallah. ben hepsine yeterim. sağolasın

Arkadasim ben hepsine yeterim derken sanki baska ulkeden birileri ile kapisiyormussun gibi kahraman edasiyla naralar savurmussun.
Bak ben bu hukumeti destekliyorum bir cok hususta ama yeri geldiginde daha dogrusu yanlisini temiz olarak ispatladigimda aynen mesaji geciyorum ki buna haber sitelerindeki yorumalrda dahildir. Bu konudaki bir onceki mesajima bakarsan ne kadar net oldugumu anlarsin.
Sirf senin partin degil diye koru korune muptelalik yapacagina gel hep birlikte particilik yapacagimiza vatandascilik yapalimda bu rezalete dur diyelim. Ne senin partin ne baskasi vatandasi ilk planda dikkate aliyor. Vatandas ben burdayim hey demezse kimse gormez. En azindan ekonomi ile ilgili gerceklere siyasi gorusleri karistirmayinda adam edelim hepsini...

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5

Onların ekonomisi ile senin ekonomin aynı mı? 80 yılda anası ağlatılmış bir ekonomi 7 yılda ayağa kalkacak mı sandınız? Bu yorumları yazanları hepsi bir şekilde vergi kaçırıyor bir de kalkmış vergiyi genele yaysın diyosun. Bu hükümet çoluk çocukla değil %47 ile geldi, çoluk çocukla da gitmez merak etme.

lla ismimizin Fetullah mı olması lazım sözümünüzün dinlenmesi için?

Sözünün dinlenmesi için okuma-yazman iyi olsa yeter. Fetullah değil Fethullah'tır doğrusu. Ben Fethullahçı ya da cemaatçi deilim. Cemaate bağlı arkadaşlar varsa kusura bakmasınlar ama zerre sevmem cemaati, hazzetmem.

Al birde burdan yak. Ne alakası var şimdi Fethullahın bu konuyla hemşerim. S...ş sıvamışsın iyice. Ayrıca şimdi sana sorsam Fethullah hakkındaki düşüncelerin şekillenirken nelerden etkilendin diye ona bile cevap veremezsin zira ne konuşuyorsan onlar sana enjekte edildi. Yurtdışındayım ve gördüğüm kadarıyla senden daha Atatürkçüler ve gittikleri heryerde pozitif işler yapıyorlar. Secereniz ne dedi ise onu konuşuyorsunuz o yüzden bir değeri yok tıpkı bunları yazıpta duvara konuştuğum gibi...

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
7/24 araba Kapının Onunde Gidceğim Yerlere de atlarım Dolmuşa Gideri:)