Z4 Geliyor

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Valla bende beklemezdim öyle olacağını ama düzelio en azından cihaza herhangi bir zarar vermio. İ6+ ı düzeltirsen ekran tuz oluyo. G Flex de cepte eğilmesin diye baştan bükmüşler
Note 3 e baktım çok hafif bir yamuk luk var çok hafif fark edilmiyor ama herhangi darbeye çat gitti 1800tl servis yapmıyor bide lanet olasıca 400-500tl istiyor ben ne anladım garantiden :)

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Note 3 e baktım çok hafif bir yamuk luk var çok hafif fark edilmiyor ama herhangi darbeye çat gitti 1800tl servis yapmıyor bide lanet olasıca 400-500tl istiyor ben ne anladım garantiden :)
Garanti konusunda bi tek apple a güveniyorum. Daha önce kullandığım iphone 5 i batarya az gidiyo diye gönderdim. Değiştiler cihazı. Sonra cihazı sattım. Benim sattığım kişi de tekrar değişti :D

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Garanti konusunda bi tek apple a güveniyorum. Daha önce kullandığım iphone 5 i batarya az gidiyo diye gönderdim. Değiştiler cihazı. Sonra cihazı sattım. Benim sattığım kişi de tekrar değişti :D
Evet evet serviste apple i tek geçerim. Ne samsung nede Sony. Apple servis konusunda iyi ama o telefonların fiyatını düşürmeli :) 3000 tl ye telefon alıyoruz pahalı :)

ferhat adak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu kalın çerçeveden vazgeçsinler snpdragon 810 ve ımx230 la çıksın ilk gün gidip alacağım

famas154

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kamerada BIONZ görüntü yongası yenilendi
Kamerada daha geniş lensler kullanılmaya başlandı (22mm)
Kamera algoritmaları yenilendi
Ön kamera yenilendi
Ekran şuan piyasadaki en parlak 2 ekrandan biri 650nit+ ve üzerinde parlaklık sunabiliyor ve en kontrastlı ekranlardan biri
IP58 sertifikası IP68 sertifikasına yükseltildi
İncelik arttı cihaz daha hafifleşti
Yan çerçeveler daha da inceldi
Isınma sorununu önlemek için kasa içerisinde bakır ısı borusu kullanıldı
Hoparlörler yenilendi ve güçlendirildi
Dsee HX ses çipi ve Hi-Res audio desteği geldi
İşlemci 100mhz daha hızlandı ve Snapdragon s801AC kullanılmaya başlandı
Arayüz optimizasyonlarıyla daha stabil hale geldi
Pil ömründe optimizasyonlar yapıldı ve 2 günden fazla pil ömrü sunuyor
Daha arada çok fark var umarım farkları görebilmişsindir
Değişim demek sadece işlemci değiştirmek demek değildir
Bu arada Z4 ten sonra 6 aylık döngü olayı bitiyor tekrar 1 yıllık döngüye dönüyorlar yani z4 ten sonra çıkacak z5 1 yıl sonra çıkacak
hemen 2300 tl verip z3 almalıyım 2 ay önce 2300 tl olan z2 imi 1600 tl ye satmalıyım çünkü
z2 nin kameraları çöp, hiçbir oyunu açmıyor , takoz gibi , suya girince hemen gidiyo

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
hemen 2300 tl verip z3 almalıyım 2 ay önce 2300 tl olan z2 imi 1600 tl ye satmalıyım çünkü
z2 nin kameraları çöp, hiçbir oyunu açmıyor , takoz gibi , suya girince hemen gidiyo
Sony,amiral gemilerine Samsung'dan daha çok,Lg'ye de neredeyse yakın bir güncelleme politikası sergiliyor.

Şu 6 aylık kısır döngü sonlanınca sorun kalkmış olacak ki Z3'ün Z2'den tek farkı soğutma sisteminin değişmiş olması ve 32 Gb versiyonun ortaya çıkması.Sanki bunları Z2'nin yeni versiyonu olarak süremezdi de.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Bu senin fikrin ve kimse sana silah zoruyla aldırtmıyor
Z3 çıktı diye bu z2nin çöp olduğunu göstermez
6 ay politikasından vazgeçtiklerini zaten söylemiştim öte yandan önceki cihazlarına destek verdiği sürece bunun pek bir önemi yok şuan xperia z ye bile destek verip 5.0 alacağı açıklandıysa burdan senin konuyu boş yere uzattığın ve Sony Hater ı olduğun ortaya çıkıyor
Hiçbir oyunu açmıyormuş açmadığı oyunu söylesene bi sen ilk önce ?
Çöp dediğin kamera ne hikmetse Androidin en büyük kamera sensörünü bulunduruyor
Neyse sen sabit fikirlerinle devam et ama mümkünse şu seviyesiz ve küfür içeren üslubunu kendine sakla

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Z4 çıktığında, z3cnin fiyatı kaça düşer. Beklemeli miyim z3c almak için?

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Kamerada BIONZ görüntü yongası yenilendi
Kamerada daha geniş lensler kullanılmaya başlandı (22mm)
Kamera algoritmaları yenilendi
Ön kamera yenilendi
Ekran şuan piyasadaki en parlak 2 ekrandan biri 650nit+ ve üzerinde parlaklık sunabiliyor ve en kontrastlı ekranlardan biri
IP58 sertifikası IP68 sertifikasına yükseltildi
İncelik arttı cihaz daha hafifleşti
Yan çerçeveler daha da inceldi
Isınma sorununu önlemek için kasa içerisinde bakır ısı borusu kullanıldı
Hoparlörler yenilendi ve güçlendirildi
Dsee HX ses çipi ve Hi-Res audio desteği geldi
İşlemci 100mhz daha hızlandı ve Snapdragon s801AC kullanılmaya başlandı
Arayüz optimizasyonlarıyla daha stabil hale geldi
Pil ömründe optimizasyonlar yapıldı ve 2 günden fazla pil ömrü sunuyor
Daha arada çok fark var umarım farkları görebilmişsindir
Değişim demek sadece işlemci değiştirmek demek değildir
Bu arada Z4 ten sonra 6 aylık döngü olayı bitiyor tekrar 1 yıllık döngüye dönüyorlar yani z4 ten sonra çıkacak z5 1 yıl sonra çıkacak
Dsee Hx ses çipi ve sonrası için yazdıklarının hepsi güncelleme ile z2 kullanıcılarına sunuldu.
Kamera ve arayüzün performansları da arttırıldı.
Donanımsal bir özellik denilen oyun oynarken ekran kaydetme özelliği bile z2 kullanıcılarına güncelleme ile verildi.
Sony in bu yanı gerçekten güzel aslında. 6 ayda bir cihaz çıkarıyor ama önceki çıkan cihazlarını hemen yeni çıkan ile elinden geldiği kadar denkleştirmeye çalışıyor.
Z2 ile Z3 arasında sadece ısı borusu ve tasarım farkları var " ki ben z2 nin tasarımını daha çok seviyorum. Bi arkadaşım telefonu alıp elinde incelemişti hoparlörlerinin nerde olduğunu bulamamıştı bile. "
Bu farklar da tekrar bir telefon değiştirmeye değmez.
Ama z4 s805 ile gelirse o zaman satışlarında düşüş yaşayacaktır.
Çünkü artık telefon alırken ki en büyük kriterlerden biri işlemci oldu. Bir telefonun işlemcisi ne kadar yeni ise o kadar uzun ömürlü olur. " bkz. Xperia S sırf eski mimarili işlemci kullandığından dolayı hemen piyasadan silindi. Aynı şekil Xperia Z yi de konuşan pek kimse kalmadı S4 ve One M7 yanında "

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Dsee Hx ses çipi ve sonrası için yazdıklarının hepsi güncelleme ile z2 kullanıcılarına sunuldu.
Kamera ve arayüzün performansları da arttırıldı.
Donanımsal bir özellik denilen oyun oynarken ekran kaydetme özelliği bile z2 kullanıcılarına güncelleme ile verildi.
Sony in bu yanı gerçekten güzel aslında. 6 ayda bir cihaz çıkarıyor ama önceki çıkan cihazlarını hemen yeni çıkan ile elinden geldiği kadar denkleştirmeye çalışıyor.
Z2 ile Z3 arasında sadece ısı borusu ve tasarım farkları var " ki ben z2 nin tasarımını daha çok seviyorum. Bi arkadaşım telefonu alıp elinde incelemişti hoparlörlerinin nerde olduğunu bulamamıştı bile. "
Bu farklar da tekrar bir telefon değiştirmeye değmez.
Ama z4 s805 ile gelirse o zaman satışlarında düşüş yaşayacaktır.
Çünkü artık telefon alırken ki en büyük kriterlerden biri işlemci oldu. Bir telefonun işlemcisi ne kadar yeni ise o kadar uzun ömürlü olur. " bkz. Xperia S sırf eski mimarili işlemci kullandığından dolayı hemen piyasadan silindi. Aynı şekil Xperia Z yi de konuşan pek kimse kalmadı S4 ve One M7 yanında "
Dsee Hx in yazılımsal kısmı gitti fakat donanımsal olarak bu ses çipi z2de bulunmuyor
Evet bencede z2 si olan birisi z3 e geçmesi için pek fazla neden yok
6 aylık döngüyü z4den sonra bırakcakları biliniyor zaten önemli olan desteğin devam etmesi
Umarım s810 ve 4gb lpddr4 ile gelir

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Dsee Hx in yazılımsal kısmı gitti fakat donanımsal olarak bu ses çipi z2de bulunmuyor
Evet bencede z2 si olan birisi z3 e geçmesi için pek fazla neden yok
6 aylık döngüyü z4den sonra bırakcakları biliniyor zaten önemli olan desteğin devam etmesi
Umarım s810 ve 4gb lpddr4 ile gelir
Zaten lpddr4 ve s810 ile gelirse olay çıkar :)
Bu arada dsee hx in ayar görüntüsü burada. Yüksek kbps li şarkılarda farkı hissedebiliyorsunuz...
6a09d82c06c6e3b214012615749cbd3e.jpg

famas154

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu senin fikrin ve kimse sana silah zoruyla aldırtmıyor
Z3 çıktı diye bu z2nin çöp olduğunu göstermez
6 ay politikasından vazgeçtiklerini zaten söylemiştim öte yandan önceki cihazlarına destek verdiği sürece bunun pek bir önemi yok şuan xperia z ye bile destek verip 5.0 alacağı açıklandıysa burdan senin konuyu boş yere uzattığın ve Sony Hater ı olduğun ortaya çıkıyor
Hiçbir oyunu açmıyormuş açmadığı oyunu söylesene bi sen ilk önce ?
Çöp dediğin kamera ne hikmetse Androidin en büyük kamera sensörünü bulunduruyor
Neyse sen sabit fikirlerinle devam et ama mümkünse şu seviyesiz ve küfür içeren üslubunu kendine sakla

Ben o çöp lafını z3 e koşup z2 ye çöp diyenlerle dalga geçmek amaçlı söylemiştim ayrıca sony hater olsaydım sony bravia tv im ps im ve sony telefonum olmazdı . Ben yanlızca daha çok para için eski telefonlarını eskiten sonye tepki koydum tamam güncellemeyi alıyo eskileri ama 2. El fiyatlar batıyo tel elde kalıyo. Firmanın tellerini eskitmesi ihanet değilmidir

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Ben o çöp lafını z3 e koşup z2 ye çöp diyenlerle dalga geçmek amaçlı söylemiştim ayrıca sony hater olsaydım sony bravia tv im ps im ve sony telefonum olmazdı . Ben yanlızca daha çok para için eski telefonlarını eskiten sonye tepki koydum tamam güncellemeyi alıyo eskileri ama 2. El fiyatlar batıyo tel elde kalıyo. Firmanın tellerini eskitmesi ihanet değilmidir

Örnek olarak Galaxy S4 ile Xperia Z'yi verelim. Galaxy S4'den sonra Galaxy S5 çıktı S4'ün 2.el piyasası 700 TL. Xperia Z den sonra Z1-Z2-Z3 çıktı Xperia Z'nin 2.el piyasası 800 TL. Xperia Z piyasaya 1850 TL ile girdi, Galaxy S4 2000 TL ile.

2. El HTC One M7 lerin de piyasasıda 850 TL civarında.

famas154

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Örnek olarak Galaxy S4 ile Xperia Z'yi verelim. Galaxy S4'den sonra Galaxy S5 çıktı S4'ün 2.el piyasası 700 TL. Xperia Z den sonra Z1-Z2-Z3 çıktı Xperia Z'nin 2.el piyasası 800 TL. Xperia Z piyasaya 1850 TL ile girdi, Galaxy S4 2000 TL ile.

2. El HTC One M7 lerin de piyasasıda 850 TL civarında.

O samsungun sorunu sonynin yaptığı edepsizlik z2 türkiyeye geldğinde z3 duyurulmuştu z2 aldıktan 2 ay sonra z3 çıktığını görenler üzülmezmi hem ben 2 ay önce gelmiş bi telin sıfırını 1600tl ye bulabiliyosam orda bir sorun var demektir

darkhair

Asistan
Reaksiyon puanı
12
O samsungun sorunu sonynin yaptığı edepsizlik z2 türkiyeye geldğinde z3 duyurulmuştu z2 aldıktan 2 ay sonra z3 çıktığını görenler üzülmezmi hem ben 2 ay önce gelmiş bi telin sıfırını 1600tl ye bulabiliyosam orda bir sorun var demektir
Ben ağustos 25 te z2 aldım bi iki hafta sonra z3 tanıtıldı. Bi kere bile demedim keşke bekleseydim çünkü değecek bir fark yok. Ama fiyat konusunda biraz içim acıdı doğrusu :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben birşey sorma ksitiyorum ben sony kullanıcısıyım uzun zamandır sony kullanıyorum fakat xperia ion sahibiyim şuan ve istanbul beylikdüzünde telefonumdan dolayı çekmiyor hattımı samsung s4 e takıyorum abimin telefonuna full çekiyor çok hızlı oluyor ben aldığımdan beri bu hızı yakalayamadım geçen hafta arkadaşlarla bir mekana gittik bende ion var diğer arakdaşımda z3 vardı bizim telefonlar mekanda çekmezken samsung ve iphone kullanan arkadaşlarımızın telefonu full çekiyordu hatlarımız aynı olamsına rağmen ben teknik özelliklerden çok bu özellik hakkında bilgi almak istiyorum yoksa gözüm kapalı sony xperia z2 alıcam varmı böyle bir sorunla karşılaşan bana yardımcı olursanız sevinirim

famas154

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Buyuk gune 4 gun kaldi:D:thumbup1::clap: