Z3 mü s6 MI?

xperiaz3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler birkaç gün içinde telefon alacağımda z3 düşünüyordum kamerası iyi şarjı uzun gidiyor tasarımı sağlam suya karşı ve toza karşı dayanıklı ... ama bugün s6 nın kamerasına ve ön kamerasına baktım ve çok daha güzeldi s6 düşünmeye başladım sizin öneriniz nasıldır kullanan arkadaşlar kamera dayanıklılık suya ve toza karşı dayanıklımı ve şarjı ne kadar dayanıyor yorum yapabilirmisiniz ?

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Donanım bakımından s6 biraz daha onde. Tasarim bakimindan ikisini de begeniyorum. Kamera olarak z3 iyidir s6 da iyi deniyor ama birinci elden deneme firsatim olmuyor. Pil suresi konusunda z3 onde ama cabuk sarj vs konularda s6 daha ilgi cekici. Ben olsam s6 alirdim. Guzel telefon. Hatta s6 edge alirdim ben olsam. Havam olurdu ortamlarda :p

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben sony de kullandım samsung ta. Ben senin yerinde olsam z3 alırdım çünlü hem bateri de daha iyi hem de daha hızlı ve daha çok güncelleme alıyor. Samsung bır daha almam ama Sony alırım yakında bende alıcam z3 düşünüyordum ama ilk önce iphone denemek istiyorum:dirol:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teşekkürler işte s6 nın toz ve suya karşı dayanıklı değil kamerası iyi gibi sony z3 kullananlar arasından bana yorum yapabilcek varmı acaba kamerası şöyle böyle şu ortamlarda güzel yada genel olarak ben beğeniyorum diyebilecek sanırım diğer kalan özellikleri güzel tasarım sağlam dayanıklı 2 gün şarj süresi deniyor ve son olarak z3 de 3g üzerinden görüntülü konuşabiliyormuyuz ve 4g varmı ?

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
S6 çok beğenildi bence maddi imkanın varsa S6 al derim. Bir çok açıdan iyi bır telefon.

xperiaz3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler işte s6 nın toz ve suya karşı dayanıklı değil kamerası iyi gibi sony z3 kullananlar arasından bana yorum yapabilcek varmı acaba kamerası şöyle böyle şu ortamlarda güzel yada genel olarak ben beğeniyorum diyebilecek sanırım diğer kalan özellikleri güzel tasarım sağlam dayanıklı 2 gün şarj süresi deniyor ve son olarak z3 de 3g üzerinden görüntülü konuşabiliyormuyuz ve 4g varmı ?

xperiaz3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fiyat bakımından iyi tasarımı çok güzel beni tek çeldiren kamera kullananlardan nasıl fotograflar çekiyorsunuz az mı çokmu beğeniyorsunuz bide bataryanız ne kadar gidiyor söyleyebilirmisiniz ve 4g var heralde ama 3g üzerinden görüntülü konuşabiliyormuyuz ?

Balota

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabiki S6 Şuanda piyasadaki en iyi telefon zaten. Kamera olarakda en iyi demesekde en iyilerden biri, Z3 den kamerası daha iyi onu söyleyebilirim.

xperiaz3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki z3 kullnıcısı varmı ysrdım edebilecek ? kamerası daha iyi biliyorum ama micro sd girişi yok 32 gb sınırlı kalıcak IP sertificaları yok toza ve suya karşı dayanıklı değil tasarımı ikisininde iyi performansıda biraz farkla samsung önde ama beni tek çeldiren kamerası kullanan varsa ve kullanıdığı halde kamerası gerçekten güzel gece gündüz güzel fotoğraflar çekiyorum gerçekten iyi diyorlarsa sadece kamera farkına 550 600 tl vermek istemiyorum ki çünkü z3'ünde önde olduğu yerler var .

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bence ikiside değil ikisi de ilerde elinde kalır.

xperiaz3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefon almam lazım ve şu anki telefonum gitmiş durumda yeni telefon bekleyemem zaten çok düşkünü değilim şu anda alabileceğim iyi bir telefonu arıyorum bu ikisi arasında kaldım z3 e yakınım ilerisi önemli değil sonuçta al sat yapmıcam Allahın izni ile 2 yıl kullanacağım bir telefon o yuzden z3'ü olanlar yardımcı olursam sevinirim

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Not 4 kullanıcılar kulubunde bir arkadasımız not 4 ünü satip z3 almıs soruları cevaplamiş kendisi oradan baka bilirsin
http://forum.shiftdelete.net/samsung/385972-samsung-galaxy-note-4-kullananlar-kulubu-101.html
telefonlara gelince samsung S6 daha güncel tabi ki daha iyi bir cihaz ama sony nin de dayanıklılıgı su gecirmezliği söz konusu bir de ciddi bir fiyat farkı var tabi göz önünde bulundurulması gereken kendi kullanım alişkanlıklarınıza hangisi daha cok uyuyorsa onu alin bence

xperiaz3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
saolun ama z3 kullanan bir arkadaş varsa kamera performansı açısından kullanışını duymak isterim yoksa şarj tasarım ve performans bakımından z3 gerçekten hoç bir telefon ve sevdim ama sadece kamera konusu kaldı aklımda nsıl bir kamera deneyimi sunar bana .

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
İyi günler birkaç gün içinde telefon alacağımda z3 düşünüyordum kamerası iyi şarjı uzun gidiyor tasarımı sağlam suya karşı ve toza karşı dayanıklı ... ama bugün s6 nın kamerasına ve ön kamerasına baktım ve çok daha güzeldi s6 düşünmeye başladım sizin öneriniz nasıldır kullanan arkadaşlar kamera dayanıklılık suya ve toza karşı dayanıklımı ve şarjı ne kadar dayanıyor yorum yapabilirmisiniz ?
s6 nerdeyse her yönden daha iyi bir telefon z3 sadece su geçirmezlik ve stereo hoparlör de iyi geri kalan aklına gelen ne varsa s6 daha iyi....

omer6463102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cumartesi günü s6 edge aldım. asla pisman olmassın. kamerası süper, 1saat 10dk gibi bi sürede %100 şarj olma, tasarımı harika elinde gören herkes incelemek ve bakmak isteyecektir. 1 hafta oldu herhangi bi kasma ile karşılasmadım.

Caucasian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 ay gibi bir süre z3 kullandım.Her açıdan iyi bir telefon ama kamera olarak sadece iyi demek yetersiz kalır :) Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsan hiç düşünme z3 al derim

HolyPuppet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş kamera olarak iyi demek yetmez demiş. Evet o arayüz ve yazılımla iyi demek yetmez vasat demeli... Samsung kamerada androidin en iyisi olmuştur hep. Bu sene de G4 le S6 kapışacak sadece.

taner20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba kardeşim,ben de z3 ile iphone 6 arasında gidip geldim. İphone daha önce kullanmadığım için istiyordum.Fakat 6 hem diğer serilere göre tasarım olarak hem de dayanıklılık olarak çok kötü olmuş. Şahsen 5S'in tasarım ve dayanıklılığı daha iyiydi.Ayrıca yanımda şarj aleti de taşımak istemediğimden Android özgürlüğünden vazgeçemedim.
İnternet üzerinden alışveriş imkanı sağlayan,güvenilir bir siteden dün Sony Z3 sipariş verdim. Heyecanla bekliyorum gelmesini. Sanada tavsiye ederim,dediğin gibi en az 2 yıl seni çok iyi bir şekilde götürecek bir telefon. Ben siyah rengini öneririm.

xperiaz3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saolun arkadaşlar sony nin servisi nasıl acaba ben samsung telefonumu bozulduğu zaman samsung yetkili servislerinden birine götürüyordum çok rahat yapıyolardı ama internette teleservise felan gidicek çok kötü orası demişler yani sony türkiye yetkili servisleri yokmu illa teleservisemi gitmesi gerekiyor ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Merhaba kardeşim,ben de z3 ile iphone 6 arasında gidip geldim. İphone daha önce kullanmadığım için istiyordum.Fakat 6 hem diğer serilere göre tasarım olarak hem de dayanıklılık olarak çok kötü olmuş. Şahsen 5S'in tasarım ve dayanıklılığı daha iyiydi.Ayrıca yanımda şarj aleti de taşımak istemediğimden Android özgürlüğünden vazgeçemedim.
İnternet üzerinden alışveriş imkanı sağlayan,güvenilir bir siteden dün Sony Z3 sipariş verdim. Heyecanla bekliyorum gelmesini. Sanada tavsiye ederim,dediğin gibi en az 2 yıl seni çok iyi bir şekilde götürecek bir telefon. Ben siyah rengini öneririm.
Saol kardeşim ne zaman aldın ne kadar kullandın eğer bir süredir kunllanıyorsan sana bişeyler sormak isterim mesala şarjı ne kdr gidiyor çok kullanırsan su toz geçirmezliği ve dayanıklılığı nasıl ve sen ön ve ana kamerasını nasıl buluyorsun yani beğendinmi ben çok fotograf çekerim ön ve ana kameradan gerçekten güzel diyomusun ve servisi nasıl bozulunca nereye veriyoryuz muhattap kişiler nasıl ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş şimdi, şöyle bir durum var.

Z3 ısınan bir telefon, S6 ısınmayan bir telefon
Snapdragon Exynos'a göre daha iyi şahsen, sebebi Google Play'de Snapdragon'nun uyumluluk oranı Exynos'a göre daha fazla. Unutmayalım, işlemci gücü olarak Samsung Sony'den Antutuya göre yirmibin puan daha iyi.

Batarya konusunda Sony çok dayanıklı bir pile sahip ayrietten (Li-Po) kullanıyor. Normal kullanım Stamina ile sana 1.5 Gün çok rahat dayandırır. Şişme durumu söz konusu olmuyor. Fakat eksisi çok yavaş şarj oluyor. Bunun için 1A yerine 1.5A veya 2A'lık bir Adaptör kullanmalısın. Samsung ise, Li-ion batarya kullanıyor. Li-Po'nun Li-ion'a göre daha iyi olduğunu söyleyeyim :thumbup: Ortalama 1 günü dayandıran bir pili var. Ultra modu ile zar zor belki 1.5 gün olur bu.

RAM konusunda DDR'lar ve miktarlara bakma, 2GB ve 3GB arasında hiç bir fark yok. Tamamen bu Android'in eseri.

Dayanıklılık konusunda bana göre Z3 S6'ya göre daha dayanıklı. Neden bunu kanaate vardım açıklıyım. Bende Z1 var. Z3 kullanan arkadaşım da var. Z3'ün ön ve arkasında Corning Gorilla Glass 4 var. S6'da da. Sony ile Samsung'un Drop testlerini izle. Z3 ile S6'nın. Hangisinin daha dayanıklı olduğunu anlayacaksın.

Touchwizz ve Xperia UI sürümü; Kitkat'ta ne kadar Sony Samsung'tan daha iyi olsa da Lollipop'ta durum eşit gibi. Fakat son 2 senedir ben Touchwizz'e güvenmiyorum. Geliştirdik diyorlar. Bi bakıyorum 3 ay sonra Touchwizz kasıyor. Xperia UI'de Z1'de 6 Ay kullandım. Kitkat bide. Gram kasma yok. Ayrietten Lollipop geldi. Tadından yenmiyor.

Yazılım desteği konusunda S6 alırsan başın ağrır, ayrietten S6 Avrupa'ya SXXXXF gelirken Türkiye'ye ise SXXXXFQ modeli geliyor. Yani yazılımı (Paralel ithalatçılar hariç) en son alıyor. Z3 alırsan 2 Sene garanti yazılım güncelleme sözü gelir sana Sony'den. Fakat Avrupa'daki Sony'nin kulaklığı ile Türkiye'deki Sony'nin kulaklığı aynı değil. Ama Türkiye'deki Sony'nin kulaklığıda gerçekten harika.

Kamera merceği konusunda Sony iyi, fakat Sony'nin kamera yazılımı vasat !! HDR'ı 8MP'de çekiyor. Geceleri üstündeki tişörtü grenli çekiyor. Bu her Android'te bulunan birşey genellikle. ISO değerleri ile'de alakalı olabilir. Samsung'tada ISO değerleri fena bir vaziyette değil Greni Note 4'e göre düzeltmiş. Ama Sony, günbatımı çekimleri ve gün doğum çekimleri olağanüstü. Samsung'ta henüz böyle bir tecrübe yakalayamadım.

Özet olarak; Ben oyun oynarım GTA San Andreas gibi oyunları oynarım diyorsan 2'side kaldırır, fakat güç olarak Samsung S6 bir adım önde, oyundaki stabilitelik olarakta Z3 1 adım önde. Ama benim tercihim Sony Xperia Z3 derim. S6'ya göre camları daha dayanıklı. Tabi senin fikrin.

xperiaz3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkür ederim kardeşim sana çok yardımcı oldun z3 düşünüyorumda sen soyle ben kameraya çok önem veriyorum s6nın ki biraz daha iyi ama ben ön kamerası daha iyi gibi gördüm s6 nın sadece ön kamera farkına 500 tl verilirmi ve sence sony z3 ün ön ve ana kamerası nasıl sence genel olarak gece gündüz hoş fotograflar çekebilirmiyim ve sence sony nin garantisi nasıl samsung center yetkili servisi gibi sony centerler varmı ve xperiaz z3 de 3g üzerinden görüntülü konuşma yok sanırım onu nasıl halledebilirim kendi mobil verimle 30 dk konuşsam ne kadar yer sence yani nasıl bi program kullanabilirim?

taner20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saolun arkadaşlar sony nin servisi nasıl acaba ben samsung telefonumu bozulduğu zaman samsung yetkili servislerinden birine götürüyordum çok rahat yapıyolardı ama internette teleservise felan gidicek çok kötü orası demişler yani sony türkiye yetkili servisleri yokmu illa teleservisemi gitmesi gerekiyor ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Saol kardeşim ne zaman aldın ne kadar kullandın eğer bir süredir kunllanıyorsan sana bişeyler sormak isterim mesala şarjı ne kdr gidiyor çok kullanırsan su toz geçirmezliği ve dayanıklılığı nasıl ve sen ön ve ana kamerasını nasıl buluyorsun yani beğendinmi ben çok fotograf çekerim ön ve ana kameradan gerçekten güzel diyomusun ve servisi nasıl bozulunca nereye veriyoryuz muhattap kişiler nasıl ?

Daha kullanmadım.3 gün önce sipariş vermiştim,bugün gelmiş kargo.Akşam babam eve getirecek bakalım bende heyecanlıyım :) Bir kaç gün kullandıktan sonra daha sağlıklı yorum yapabilirim.Benim için de kamera çok önemli,bol bol fotoğraf çekiyorum. Önceki telefonum HTC one m7'ydi. Ondan çok memnundum fakat kamerası düşük çözünürlüklüydü,fotoğrafları yakınlaştırınca bulanıklık oluyordu. 20.7 mp'lik Sony bu konuda çok daha iyi olmalı.

daltonlar3

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bence androidden uzak dur derim. IOS en iyisi. Iphonenin yeni modelini bekle bence.

xperiaz3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha kullanmadım.3 gün önce sipariş vermiştim,bugün gelmiş kargo.Akşam babam eve getirecek bakalım bende heyecanlıyım :) Bir kaç gün kullandıktan sonra daha sağlıklı yorum yapabilirim.Benim için de kamera çok önemli,bol bol fotoğraf çekiyorum. Önceki telefonum HTC one m7'ydi. Ondan çok memnundum fakat kamerası düşük çözünürlüklüydü,fotoğrafları yakınlaştırınca bulanıklık oluyordu. 20.7 mp'lik Sony bu konuda çok daha iyi olmalı.
çok sağol kardeşim yarın telefonuna bi bakıp cevap verebilirsen çok sevinirim gece gündüz çekimi nasıl hız dayanaıklık ve şarj ne kadar kullanınca ne kadar azaldı gibi ayrıca hayırlı olsun kardeşim :)

korkmazcakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şebeke üzerinden görüntülü görüşme z3 te yok illaki internet üzerinden görüşüceksin samsungların tamamında var. 2 gb ram ile 3 gb ram arasında aynı tip ram lerde farkı hissetmezdin ama s6 ve edgede samsung kendi yeni nesil ram ve sabit belleğini kullanıyorki ortalamanın %30 üzerinde performansları z3 te sanal tuşlar ekranda ve kull
anılan ekran yaklaşık 4.5 inche düşüyor. Tasarım ise kişiye özgüdür fakat ben s6 yı seçerdim.

xperiaz3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saolun ekranın okdr düşüceğini zannetmiyorumda 2 telefonda çok güzel fakat z3 e yakın olmamın sebebi tasarım dayanıklılık şarj performans s6 da ise kamera ve 3g konuşma konuşmayı skypeden felan yapabilirim sanırım çok yer ama yapcak bişey yok ama sadece kamerası daha güzel diye bana göre 500 tl fark abartı olur ve s6 ram sorunu çekiyor ve batarya sorunu çekiyor yazılmış sanırım z3 te karar kılıcam ama işte z3 kullanan bi arkadaş yardımcı olursa ön ve arka kamera deneyimi gece gündüz nasıl güzel gerçekten güzel fotograflar alabiliyrmu ve sonynin garantisi nasıl nereye veriyoruz ?