Z1 Compact, Z3 Compact, Galaxy Alpha, 5S

kiminnesi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaslar. Yakinda telefon alacagim ve cok kararsiz kaldim. Düsündügüm modelleri ve özelliklerini okuduktan sonra önerilerinizi bekliyorum.
1. Sony Xperia z1 Compact: 2 gb ram, 16 gb hafıza micro sd ile genisletilebiliyor. 4.3 inc 720p ekran, 4 cekirdekli 2.2 ghz hızında Snapdragon 800 islemci ve Adreno 330 gpu bulunmakta. Fiyat performans acısından ilk tercihim ama üretimi durdurulmuş durumda.
2. Sony Xperia z3 Compact: z1 compact'a göre en büyük farkları kasada fark olmamasina ragmen ekraninin 4.6 inc boyutuna cıkması ve Snapdragon 801 2.6 ghz islemcisinin bulunmasi.
3. Samsung Galaxy Alpha: Bu cihaz ise diger galaxy modellerine kıyasla metal çerçeveyle piyasaya sürülmüs olması. Arka kapagı ve bataryası cıkabiliyor. Kapagı plastik olmasına ragmen yapısı benim hosuma gitti. Sony modellerine nazaran 32 gb ile geliyor ama micro sd takılamıyor. 32 gb gayet yeterli bi depolama alanı sıkıntı yaşatmaz. Kafama takılan en büyük soru ise bu telefonda Exynos 5430 8 cekirdekli islemci bulunması. 4 adet 1.8 Ghz 4 adet 1.3 Ghz ile calısan islemci bulunmakta. 4+4 degil 8'inin birden calısması en büyük avantajı. Ama TouchWiz arayüzünden dolayı korkularım var özellikle s5 ve note4 kullanan arkadasların yorumlarını bekliyorum. Xperia'nın kamerası 20.7 bunun 12mp. Hersey megapikselden ibaret degil ve xperia kadar kaliteli fotograf cekimi yapabiliyor.
4. Iphone 5s: 64 bit a7 islemcinin gücünü herkes biliyodur ama androidin rahatligi ön planda oldugu icin bu telefonu son secenek olarak düsünüyorum.

Evet arkadaslar düsündügüm telefonlar bunlar. Anlasilacagi üzere tasarıma önem veriyorum hatta Samsung düsünmek aklimin ucundan bile gecmezdi ama Alpha farkli bi model. Büyük telefon sevmiyorum ve gördügünüz üzere islemcilerde cok takiliyorum. Günümüzde o kadar cok telefon cikiyor ve islemciler o kadar cok degisiyorki 1 tane telefon alip gelecekte olabilecek gelismeleri sıkıntısız karşılayabilsin istiyorun. Android 5.0 ın gelmesi ile firmalar 64 bite gecis yapacak. Ama androidde gerek olmadigini düsünüyorum en azından simdilik.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Galaxy Alpha almani tavsiye etmsm söylediğin cihazlar arasinda en iyisi z3 compact

kocadag43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ben alpha kullanıcısıyım iphone da 6 almayacaksan diğerleri çöp android de ise compact z3 ve alpha tasarım boyut olarak güzel cihazlar, bence donanım özellikleri olarak çok fark yok, tasarım olarak en önemli fark alphada ana menü tuşu olması ve arka kapakla pilin çıkması z3 te ise su geçirmezlik ben alphayı tercih ettim ve son derece memnunum her şeyiyle harika bir telefon z3 yada alpha ikisinden biri seni mutlu edecektir.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Galaxy Alpha'nın tasarımı hoş. İphone modellerine benziyor :) Ama ben olsam Z3 Compact alırdım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu arada android in iphone a göre nasıl bir rahatlığı var ki?

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bence kriterlerine şarj öğesini de ekle ve z3c al. Günlerce rahat rahat kullan.

kiminnesi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Android'de Apk olayı her zaman rahatlatıyor. iphone'da jailbreak uygulasaniz bile ücretli uygulamalar alıyorsunuz ve her güncellemede jailbreak'i tekrarlamak zorundasınız. Evet şu ana kadarki arkadaslara tesekkürler daha cevap bekliyorum bu telefonlari düsünen arkadaslar icin yardımı olabilir :)

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
iPhone 6dan HTC M8'e geçmiş biri olarak söylüyorum iOS'un eski tadı kalmamış Steve Jobs'tan sonra iOS çözünürlük ve optimizasyon sorunlarıyla sıktı beni ve çok kapalı bir işletim sistemi benimki şu mesele oldu telefoncuya Note 4 için gidersin olmaz iPhone 6 alırsın tarzında oldu :D Uzatmayayım eğer Android alacaksan HTC M8 ya da Z3 Compact al eğer bütçen varsa da Note 4 alabilirsin :)

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Z3 compact beyaz öneniririm, ele oturuşu ve tek elle kullanım rahatlığı ve üst düzey telefon havası vermesi ile çok daha önde

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
i5S ve Z3C öneririm.

Alpha'yı unut.
Z1C eskidi sanki [emoji2] .

İ5S seni uzun süre idare eder.
Apple uzun süre destek verecektir.En azından iOS 10'u alır.

Z3C,Sony'nin Z serisinde bu yüzden LOLLIPOP alacak bir cihaz.
Donanımı sayesinde de uzun ömürlü bir cihaz olacağı belli.

Kalahur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tasarıma önem veren biri Galaxy Alpha almalı performans isteyen biri z3 compact almalı benim fikrim bu yönde :)

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Androidteki kullanim rahatligimi ?
Bu yaziyi gordukten sonra okumayi kestim , kusura bakma yanli bir yazi olmus [emoji107]

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ben galaxy alpha yı çok beğeniyorum. donanım olarak gayet iyi bir cihaz ve çok şık. z3 compact da güzel ama fiziksel tuş bana daha cazip geliyor açıkçası ekrandaki sanal tuşlardan bıktım usandım. klavyeyle yazı yazarken bile sık sık boşluk tuşuna basacağım diye home tuşuna basıyorum. lg g2 kullanıyorum ve bir dahaki telefonum kesinlikle alpha olacak.
touchwiz arayüzündeki sıkıntılar aşıldı kamera konusunda sony her ne kadar 20mp olsa da HDR çekerken 8mp çekebiliyor

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ben galaxy alpha yı çok beğeniyorum. donanım olarak gayet iyi bir cihaz ve çok şık. z3 compact da güzel ama fiziksel tuş bana daha cazip geliyor açıkçası ekrandaki sanal tuşlardan bıktım usandım. klavyeyle yazı yazarken bile sık sık boşluk tuşuna basacağım diye home tuşuna basıyorum. lg g2 kullanıyorum ve bir dahaki telefonum kesinlikle alpha olacak.
touchwiz arayüzündeki sıkıntılar aşıldı kamera konusunda sony her ne kadar 20mp olsa da HDR çekerken 8mp çekebiliyor
Samsung'un bayisine gittim Alphaya bi bakayım dedim eski tw eski hamam ayrıca Lollipop'un gelme ihtimali bile düşündürücü alphada batarya çok az bir de

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
mp önemli değil önemli pixel genişliği , sensör büyüklüğü , lens kalitesi , algoritmalar ve diyafram açıklığı hepsinde de sony daha önde samsuna göre
Touchwize gelince geçen yıl aynı muhabbet note 3le birlikte gelen touchwiz içinde vardı artık çok stabil vs vs şimdi baktığımızda note3lerde kasım kasım kasılıyor aynı sorunları note4lerde de görmeye başladık
Yani kısacası samsungda değişme yok klasik samsung
Ayrıca pil kamera ekran performans malzeme kalitesi yazılım güncellemesi ve stabilite açısından zaten z3compact alphadan üstün

kiminnesi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Androidteki kullanim rahatligimi ?
Bu yaziyi gordukten sonra okumayi kestim , kusura bakma yanli bir yazi olmus

Kesinlikle yanlı bi yazı değil sadece Android'deki Apk olayı ile ücretsiz uygulamaları yüklemek ve daha açık bi sistem olduğu için yazdım. IPhone'a kesinlikle kötü demedim sadece marketini vs düşününce Android bana daha cazip geliyor sadece bunu belirttim :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca arkadaşlar Galaxy Alpha ve z3 Compact'ı bugün canlı canlı tekrar inceledim. Z3 Compact ve Galaxy Alpha mükkemmel telefonlar dediğim gibi TouchWiz olayı hala kafamı karıştırıyor ama Alpha'ya 5.0 güncellemesinin gelmesi kesinleşti. Avea'dan faturaya yansıtarak alma gibi bi ihtimalim mevcut. İki modelde aveada bulunmakta. Ama şöyle bi durum var. z3 Compact peşinde 1800 tl Galaxy Alpha 1900 tl. Herşey burda başlıyor, faturaya yansıdığı zaman z3 compact galaxy alphadan aylık 10 tl daha pahalı oluyor ve 2160 tl'ye denk geliyor. Galaxy Alpha ise 1896 tl oluyor. Peşin fiyatından 4 tl daha ucuz :D Böyle bi durum karşıma çıkarsa Galaxy Alpha'ya yönelmeyi düşünüyorum.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya kardeşim şöyle düşün,hangisi sana daha iyi geliyorsa onu al.Kamera'da arka tarafı kullanacaksan Z3 Compact,Ön kamerayı daha çok seviyorsan Galaxy Alpha.Performans'da kafa kafayalar zaten.İnternette Z3 Compact 1500 gibi fiyatlarda satılıyor.Galaxy alpha'da 1600 gibi.Ben alsam diyemiyorum çünkü çok zor bir karar.

kiminnesi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet arkadaslar sonunda telefon alabildim. Listede bulunmayan bi cihaz. Desire Eye almış bulunmaktayim. Sony'nin batma ihtimallerini göz önüne alarak bu telefonu aldim. Neden derseniz ilk olarak stabilite. Gercekten Htc stabilite olayini basarmis. z3'le ayni yonga setine vs sahip. En önemli özelligi ise ön kamerasi tabiki. Suya ve toza dayanikli. Büyük telefon düsünmüyodun niye aldin diyenler varsa bilemiyorum ya hosuma gitti aldim :D Tek eksisi pili olarak gözlemledim ama ortalama bi kullanimda yani oyununuzu oynar mesaj atar internette dolasirsaniz 1 günü rahat cikariyor. Ama 3 saat boyunca oyun oynarsaniz tabiki dayanmaz.

Sent from my HTC Desire EYE using Forum Fiend v1.3.2.

Rivovi96

Asistan
Reaksiyon puanı
5
kardeş sana tavsiyem alpha alman neden;
z3c cidden güzel bir telefon ama eksilerini sayıyım z3 den çok kalın ve z3 gibi metal çerçeve değil metalin üstüne plastik kaplamışlar plastik çerçeve içinde metalde olsa eline değmeyince premium his vermiyor ve kapasitif tuş olduğu için ekranı kaplıyor küçük ekran olduğu için bir süre sonra sinir olursun z1c da çok eskidi onu düşünme bile
iphone 5s e gelince çok eskidi artık yeni çıkan güncellemelerle iyice sıçtılar amaçları iphone 6s çıkınca 5s lere bir güncelleme daha gönderip ömürlerini tüketmek ve yeni modele kaydırmak ona bulaşma
gelelim neden alpha dediğime üretimi bitti ama hala satılıyor ve lolipop da alıcak ince tasarımı güzel bataryası az ama iphone 5s i düşünmüşsün ondan fazla gidiyor ayrıca üretimi durduğu için fiyatları düştü 1300 tl civarına bulabiliyorsun aynı fiyata yeni çıkan samsung a5 satılıyor a5 de led bildirim ışığı yok alpha da var ayrıca parmak izi kalp atış sensörü de var 1300 tl lik hiçbir telefonda bunlar yok haberin olsun :D

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
kardeş sana tavsiyem alpha alman neden;
z3c cidden güzel bir telefon ama eksilerini sayıyım z3 den çok kalın ve z3 gibi metal çerçeve değil metalin üstüne plastik kaplamışlar plastik çerçeve içinde metalde olsa eline değmeyince premium his vermiyor ve kapasitif tuş olduğu için ekranı kaplıyor küçük ekran olduğu için bir süre sonra sinir olursun z1c da çok eskidi onu düşünme bile
iphone 5s e gelince çok eskidi artık yeni çıkan güncellemelerle iyice sıçtılar amaçları iphone 6s çıkınca 5s lere bir güncelleme daha gönderip ömürlerini tüketmek ve yeni modele kaydırmak ona bulaşma
gelelim neden alpha dediğime üretimi bitti ama hala satılıyor ve lolipop da alıcak ince tasarımı güzel bataryası az ama iphone 5s i düşünmüşsün ondan fazla gidiyor ayrıca üretimi durduğu için fiyatları düştü 1300 tl civarına bulabiliyorsun aynı fiyata yeni çıkan samsung a5 satılıyor a5 de led bildirim ışığı yok alpha da var ayrıca parmak izi kalp atış sensörü de var 1300 tl lik hiçbir telefonda bunlar yok haberin olsun :D
1300 liraya nerede bulabilirim link var mı ?