Z1 compact kamera sorunu

Bu konuyu okuyanlar

krsmustafa37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon gündüz ışıkta iyi çekiyor ama yakın mesafeden ve ışksız ortamda çok kötü çekiyor sizdede bu sorun varmı yoksa benim telmi hatalı

EzeLL

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ben iki gun kullandim telefonu geri verdim geri cekimi yuzunden cok igrenc cekiyo bencede

Reaksiyon puanı
2,146
Flashı falan yetersiz doğrudur iyi çekemiyor, bence fotoğraf çok önemli olmadığı için sorun etmiyorum. Sizin için önemliyse değiştirip başka telefon alın.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Arkadaşlar herhangi bir kötüleme ve dalga geçme amaçlı algılamayın ama hani bu telefonda 20.7 mp Exmor Rs sensör + Bionz görüntü işleme vs vardı? Öve öve bitiremiyordu bazı arkadaşlar. Birkaç fotoğraf atabilir misiniz?

Bu arada [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] ne zaman aldın telefonu? Güle güle kullan.

Reaksiyon puanı
2,146
2 3 hafta oluyor.

Gündüz çekimi fena değil ama beklediğim gibi değil gerçekten.

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
nokia 925 ile kiyaslarsaniz nasil yada nokia 1520 ile kiyaslanirsa

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar herhangi bir kötüleme ve dalga geçme amaçlı algılamayın ama hani bu telefonda 20.7 mp Exmor Rs sensör + Bionz görüntü işleme vs vardı? Öve öve bitiremiyordu bazı arkadaşlar. Birkaç fotoğraf atabilir misiniz?

Bu arada @__kadıköyRAP__ ne zaman aldın telefonu? Güle güle kullan.

sende yanlış algılama hocam ben normal z1 kullanıyorum şahsen memnunum gayet güzel fotoğraflar çekiyor compacttı bilemem ama z1 in gece çekimleri gayet iyi..bana göre tek sorun otomatik modda böyle cafe vs. tarzı çok fazla ampulle aydınlatılan yerlerde sarı ışıklar yüzünden kafayı yiyip salak saçma görüntüler veriyor ama onlarıda manuel modda düzeltebiliyorsun..

bu arada bilen vardır bilmeyen vardır söyleyim eğer otomatik modda kullanıyorsanız zaten 15.5mp (z1 de bu ölçüde 16,9) çekiyor.. fotoları çekmeden önce makro çekiyosanız veya ne çekiyorsanız otomatik modun onun algılamasını beklerseniz güzel fotolar çıkar , ekranın alt kısmında makro , gece,az ışık, manzara,belge gibi uyarılar çıkar doğru yazıda çekim yapın gerekirse başka bir şeye odaklayıp sonra tekrar çekeceğiniz yere getirin yada azıcık bilginiz varsa uğraşmadan manuel kullanın

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Arkadasta z1 var kamerası gayette mukemmel. Android platformunda en iyilerden.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
e güzel çekmiş işte. note3 kadar iyi değil belki ama g2 s4 ten daha iyi, o yüzden en iyilerden dedim.

krsmustafa37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplar için teşekkürler kamera benim için pek sorun değil sadece benim tel mi ışıksız ortamda kötü çekiyor diye düşünmüştüm

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
20.7 megapiksel olması mükemmel çekeceği anlamına gelmez.. gündüz idare eder gece berbat da değil ayrıca.. bende z1 var iken gayet mükemmel sonuçlar aldım ki başka telefonlarda görmedim o performansı ne gece ne gündüz.. sonuçta kameralar aynı? bence basit oaln tek sorun süper otomatik modunun kötü olması mesela; süper otomatik te hiçbir zaman 20.7 megapiksel çekmiyor o telefonlar test etmek için bi otomatik bir de manuel modda çekin ama manuelde biraz ayarlama yapmanız gerek.. iki fotoğrafın çözünürlüklerine bakın boyutlarına bakın.. aynı değiller sonuç olarak bence kamera değil süper otomatik mod berbat.. yardımcı olduysam ne mutlu bana.. AYRICA z1c nin ekran çözünürlüğü zaten 720p yani ne kadar 20.7 megapiksel görüntü yakalasan da az da olsa kötü görünme ihtimali var.. zoom yap öyle bak bence :)

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Ben de bu telefonu kullanıyorum kamera çok hoşuma gitti hem ön hem arka yanlız dediğin gibi karanlık ortamlarda biraz sıkıntı gibi ama ben karanlık ortamlarda çekim yapmadığım için sıkıntı etmiyorum sonuç olarak telefondan gayet memnunum