Z kuşağı hakkındaki görüşleriniz

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Son zamanlarda sürekli Z kuşağıyla ilgili olumlu ve olumsuz çok fazla yorum yapılıyor. Hatta Twitter'da sürekli gündem oluyor ve tartışmalar çıkıyor. Peki forum Z kuşağı hakkında ne düşünüyor?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Kuşaklara jenerasyonlara harf vermenin bir anlamı yok. Ama şunu söyleyeyim teknoloji geliştikçe insanların hayatı kolaylaştıkça her şeyi hazır bekliyorlar ve insanlar gittikçe daha çok bilinçsiz ve meraksız topluluklara dönüşüyorlar. Okuma yazma oranı düşüyor tabi bu bizim gibi sosyal medya bağımlısı ülkelerde daha fazla oluyor. Bilinçli insan sayısı gün geçtikçe düşüyor.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,061
Ben de Z kuşağından biri olarak bazı yaşıtlarımı görünce hayret ediyorum. Z kuşağında teknolojiyle birlikte ilgi alanları ve toplum ahlakı çok değişti. Z kuşağının hepsine kötü demek yanlış olur. Arada teknolojiyi çok verimli kullanan ve bilinçli olanlar da mevcut.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Bir şey başaramamış dayılar Z kuşağı iğrençç diyolar.Kendileri anca sallıyorlar

Reaksiyon puanı
2,554
Şanslı kuşak çünkü daha gençken bilgiye erişimleri çok kolay.Akıllı olan çok şey öğrenebilir kendine çok şey katabilir tam tersine gidip saatlerce saçma sapan makyaj videoları izleyip gününü gençliğini de hiç edebilir bu da kişiye bağlı.Burda şans niye dedim çünkü seçme şansı var biz yıllık ödevleri bile ansiklopediden yapardık.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,045
bn 18 yasını gecen her bireyin fikri önemlidir bence abartı olmadığı sürece
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şanslı kuşak çünkü daha gençken bilgiye erişimleri çok kolay.Akıllı olan çok şey öğrenebilir kendine çok şey katabilir tam tersine gidip saatlerce saçma sapan makyaj videoları izleyip gününü gençliğini de hiç edebilir bu da kişiye bağlı.Burda şans niye dedim çünkü seçme şansı var biz yıllık ödevleri bile ansiklopediden yapardık.
Aynnen okulun kütüphanesinden ansiklopediden 3-4 syfalık yıllık ödev yazardım bide yıllık ödevin konusunu bulana kadar koca ansiklopediden

Şimdikilerde internet var bilgisayardan şak die yazıp çıkartıyorlar ben okulun yazıcısından ansiklopedinin ödev olan kısmını fotokopisini çıkartmak için sıra bkliodum :D bide siyah beyaz cekerdi eski fotokopi makinası yazıları karışık çılartırdı deli olurdum

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
bn 18 yasını gecen her bireyin fikri önemlidir bence abartı olmadığı sürece
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynnen okulun kütüphanesinden ansiklopediden 3-4 syfalık yıllık ödev yazardım bide yıllık ödevin konusunu bulana kadar koca ansiklopediden

Şimdikilerde internet var bilgisayardan şak die yazıp çıkartıyorlar ben okulun yazıcısından ansiklopedinin ödev olan kısmını fotokopisini çıkartmak için sıra bkliodum :D bide siyah beyaz cekerdi eski fotokopi makinası yazıları karışık çılartırdı deli olurdum
Artık kolay olabilir ama merak ve araştırma duyguları köreldi dolayısıyla kitap okuma alışkanlığıda gün geçtikçe azalıyor.

Reaksiyon puanı
6,381
En azından kahvede laklak yapan dayıların dediği kadar kötü değildir bence. Yani en azından Z kuşağı olarak öyle olduğumu düşünmüyorum.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,608
Birkaç insan yüzünden direk Z kuşağına sallamayın biri tiktokda saçma sapan haraketler yapmış öbürü diyor Z kuşağı kötü.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Ne güzellemeye ne de kötülemeye gerek var. İyi ya da kötü bir beklentim yok.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Ellerinden telefonu alsan veya internetini kessen hiçbir şey yapamayacak kuşak.İşleri güçleri orada burada duyar kasıp ailesinden şikayetçi olmak.İstediklerini elde edemeyince de kendilerini evlatlık sanan nesildir kendileri.Yaşları yetmese de Netflix izleyip habire eşcinsel haklarını savunurlar.Yine yaşları yetmese de sigara,alkol alıp kendilerini bir şey sanırlar.Bu bahsettiklerimde 2004'den sonra doğanları ve en uç örnekleri ele alarak yazdım...

Diğer taraftansa gerçekten her şeyin farkında olup mükemmel düşünceleri olan.Bilgiye hemen ulaşabildiğinin farkında olup bunu mükemmel bir şekilde değerlendiren bir nesildir kendileri.Bu da uç bir örnektir.Bana göre ülkeyi ya bu kuşak kurtaracak ya da daha dibe sokacaklardır.Bu arada ben de bu kuşakta bulunmaktayım.Sonumuz hayırlı olsun

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ellerinden telefonu alsan veya internetini kessen hiçbir şey yapamayacak kuşak.İşleri güçleri orada burada duyar kasıp ailesinden şikayetçi olmak.İstediklerini elde edemeyince de kendilerini evlatlık sanan nesildir kendileri.Yaşları yetmese de Netflix izleyip habire eşcinsel haklarını savunurlar.Yine yaşları yetmese de sigara,alkol alıp kendilerini bir şey sanırlar.Bu bahsettiklerimde 2004'den sonra doğanları ve en uç örnekleri ele alarak yazdım...

Diğer taraftansa gerçekten her şeyin farkında olup mükemmel düşünceleri olan.Bilgiye hemen ulaşabildiğinin farkında olup bunu mükemmel bir şekilde değerlendiren bir nesildir kendileri.Bu da uç bir örnektir.Bana göre ülkeyi ya bu kuşak kurtaracak ya da daha dibe sokacaklardır.Bu arada ben de bu kuşakta bulunmaktayım.Sonumuz hayırlı olsun
Söylediklerinin kelimesi kelimesine katılıyorum özellikle 2000 ve sonrasında doğanlara da ayrı gıcık kapıyorum kendilerini bir halt zannediyorlar genelleme yapmak istemiyorum ama Tiktok videosu çeken ellerinden telefon düşmeyen kendi kendine triplere giren bir nesil benim gözümde bu arada bende Z kuşağındanım ama bahsettiğim kesime girmiyorum bile bahsettiğim kesimden çok çok farklıyım

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Karşımda bildiği ve bilmediği şeylerin farkında olan biri varsa yaşına bakmıyorum, hoşuma gidiyor. Altı boş özgüven sadece bu kuşağa has bir meziyet değil zaten. Hangi yaştan kim öyle davranırsa davransın itici ve eğreti duruyor. Öyle bir insanla karşılaşınca da kuşağına bakmaksızın shift+del çekiyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
Hoppalara attalara gitmeye bayılırımmm ?İyice yaşlanınca bende seni hoppalara götürürüm ???
Senin gibi Z kuşağını sevmeyenleri hoppalamak lazım kardeş. ?
Neyse... bence Z kuşağı yaşa bakmaz. Kendimi Z kuşağından bile genç hissediyorum.