Soru Yüzümdeki Tükenmez Kalem Lekesini Su Kullanmadan Nasıl Temizleyebilirim ? Bir Yolu Var Mı

Bu konuyu okuyanlar

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Arkadaşlar bu gün cildimdeki bir rahatsızlıktan dolayı yüzümü okuttuk yani bir yakınımız dua aracılığı ile cildimdeki rahatsızlığı gidereceğini söyledi ve yüzüme dua okudu
fakat işlemi gerçekleştirirken bir tükenmez kalem ile yüzümdeki sorunlu bölgeleri çizmek zorundaymış ve ben 1 hafta boyunca yüzüme su değdirmemek zorundaymışım işlemin üzerinde yaklaşık 3 saat geçti ve ben yüzümün yarısında kalem izi ile dolaşıyorum çok sinir bozucu.
Dışarda işim olacağı zaman dışarı nasıl çıkıcam bilemiyorum maskenin üstünden de gözüküyor.
Ben bu tükenmez kalem izini su kullanmadan nasıl yüzümden temizleyebilirim? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum
teşekkürler

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Aseton falan çıkarır belki ama gözüne değdirirsen kötü olur.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
dua aracılığı ile cildimdeki rahatsızlığı gidereceğini söyledi ve yüzüme dua okudu
Burası Normal
fakat işlemi gerçekleştirirken bir tükenmez kalem ile yüzümdeki sorunlu bölgeleri çizmek zorundaymış ve ben 1 hafta boyunca yüzüme su değdirmemek zorundayım.
Burası Yalan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Su Değdirince ölecek mi?

ve Aseton Cilde Zararlıdır.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Dostum böyle şeyler yapanlara inanma inandırma diyerek başlıyorum dua ile bir çok şey geçer fakat tükenmez kalem ile çizmeye gerek yok sana şifayı verecek olan allahtır allah da ne için şifa istediğini bilir tükenmez kalemle çizip allaha mi gösterecekmiş o hoca buralara şifa ver diye tövbe tövbe yani şifayı veren allahtır emin ol hocanın sana yaptığı dua da bilindik dualardan biridir eminim buna sen kendin okuyup allahtan kendin isteyebilirsin şifanı birinin sana üflemesine gerek yok ki

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Arkadaşlar az önce öğrendim su değdirmemem gerekmesinin nedeni duayı okuyan kişinin nefesinin yüzümden ayrılmaması vs vs gibi bişeymiş yani sonuç olarak hiçbir sıvıyı değdirmemem gerekiyor :///////
hiç sıvı olmadan da olmaz herhalde değil mi xDD

Ve zaten aseton olsun kolonya olsun su bazlıdır su içeriyor yani aseton, kolonya sürmekte su sürmek anlamına geliyor. Kuru sabunu boyaya sürüp peçeteyle silmeyi deneyebilir belki.
Deneyeceğim teşekkürler

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
Su hariç başka yolu neredeyse yok.

Bu arada Allah insana akıl ve irade vermiş, bunu sorunlu bölgeye uygula bende derdini alacağım dememiş, irade kavramına gelirsek ''Ey kulum, sana akıl ve ifade verdim sen ise aklını kullanmayan hocadan şifa bekliyorsun''

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Hey Allah'ım ya, bunlar nasıl sorundur? :D.

- Islak mendir,
- Tiner,
- Kolonya,
gibi maddeler işini görür.

Geçmiş olsun.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,385
Şimdi dua etmenin bir zararı yok. Senin problemin için dua etmesinde de bir problem yok. Ama kalemle çizmesi ve dua etmesinin üfürükçü hocalardan farkı yok. Ayrıca madem cildinde bir problem var ilk önce hastaneye doktora git.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Dostum böyle şeyler yapanlara inanma inandırma diyerek başlıyorum dua ile bir çok şey geçer fakat tükenmez kalem ile çizmeye gerek yok sana şifayı verecek olan allahtır allah da ne için şifa istediğini bilir tükenmez kalemle çizip allaha mi gösterecekmiş o hoca buralara şifa ver diye tövbe tövbe yani şifayı veren allahtır emin ol hocanın sana yaptığı dua da bilindik dualardan biridir eminim buna sen kendin okuyup allahtan kendin isteyebilirsin şifanı birinin sana üflemesine gerek yok ki
4 senedir bu iğrenç hastalıkla uğraşıyorum normalde ben de yaptırma taraftarı değildim fakat son çare olarak denemek istedim hastanelerden bıktım başka çarem kalmamıştı

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,976
Arkadaşlar az önce öğrendim su değdirmemem gerekmesinin nedeni duayı okuyan kişinin nefesinin yüzümden ayrılmaması vs vs gibi bişeymiş yani sonuç olarak hiçbir sıvıyı değdirmemem gerekiyor :///////
hiç sıvı olmadan da olmaz herhalde değil mi xDD

Deneyeceğim teşekkürler
Saçma bir inanç bence su değdir şifayı veren Allah'tır

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Şimdi dua etmenin bir zararı yok. Senin problemin için dua etmesinde de bir problem yok. Ama kalemle çizmesi ve dua etmesinin üfürükçü hocalardan farkı yok. Ayrıca madem cildinde bir problem var ilk önce hastaneye doktora git.
hocam 4 senedir gitmediğim hastane kalmadı son çare olarak denemek istemiştim ama yanlış yapmışım sanırım :D

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
kuru sabun sürüp ov sonra sabunu peçeteyle sil iyice belki çıkarır.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
İslamda okuyup üflemek yok mu? Var. Mesela;

"Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselam) yatağına girdiği zaman, ellerine üfleyip Muavvizateyn'i (Felak ve Nas sureleri) ve Kulhüvallahu ahad'i okur, ellerini yüzüne ve vücuduna sürer ve bunu üç kere tekrar ederdi. Hastalandığı zaman aynı şeyi kendisine yapmamı emrederdi." [Buharî, Fedâilu'l-Kur'ân 14, Tıbb 39, Da'avât 12; Müslim, Selâm 50, (2192); Muvattâ, Ayn 15, (2942); Tirmizî, Da'avât 21, (3399); Ebu Dâvud, Tıbb 19, (3902)]

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Arkadaşlar bu gün cildimdeki bir rahatsızlıktan dolayı yüzümü okuttuk yani bir yakınımız dua aracılığı ile cildimdeki rahatsızlığı gidereceğini söyledi ve yüzüme dua okudu
fakat işlemi gerçekleştirirken bir tükenmez kalem ile yüzümdeki sorunlu bölgeleri çizmek zorundaymış ve ben 1 hafta boyunca yüzüme su değdirmemek zorundaymışım işlemin üzerinde yaklaşık 3 saat geçti ve ben yüzümün yarısında kalem izi ile dolaşıyorum çok sinir bozucu.
Dışarda işim olacağı zaman dışarı nasıl çıkıcam bilemiyorum maskenin üstünden de gözüküyor.
Ben bu tükenmez kalem izini su kullanmadan nasıl yüzümden temizleyebilirim? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum
teşekkürler
Kolonya ile bir dene bakalım..

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
teşekkürler
Bunlar falla hocayla üflemeyle geçecek şeyler değil. Doktora gidene kadar bunları yapmak ne mana :D Bu arada izli bölgeyi bir pamuk ve ağır etil alkol içeren bir madde ile bastırarak temizleyebilirsiniz.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
ıslak mendil ile silebiirsiniz hocam ve
keşke cildiyeye gitseydiniz daha gerçekçi bir çözüm bende inanıyorum dünya iyi insanların duası ile dönüyor lakin doktora görünün hocam

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Hocam allah aşkına inanmayın şöyle şeylere dua okumak sıkıntı değilde diğerleri ritüel gibi olmuş bir rahatsızlık varsa bunun çaresi hastanedir umarım dua okuyan kişiye para vermemişsinizdir.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Hastalığınız ne bilmiyorum.Lakin bazı çözülemeyen hastalıkların çözümü aslında günlük yaşantınızda yaptığınız davranışlardan kaynaklı olabilir.Stres yapmayın.Sorun etmeyin.İyi şeyler düşünün.Vücudunuza uygun olan miktarda sıvı tüketin.Zararlı alışkanlıklardan kaçının.Bol bol güneşe çıkın.(Balkondan veya evin penceresinden).
Gittiğiniz kişinin dua etmesi olur lakin yüzünüze bazı yerlere işaret kondurması batıl inanca giriyor.
Bazı hastalıkları modern tıp çözemez.Bu durumda geleneksel tıptan yardım alınır.Larva tedavisi,Hacamat gibi tedaviler şuan bazı hastanelerde tedavi yöntemleri arasında yer alıyor.
Hacamat,Vücuttaki kirli kanı alır.Bir çok kişi çeşitli ağrıların tedavisini Modern tıpta bulamayınca Hacamat yaptırır.İşe de yarıyor.
Size çörek otu tüketmenizi tavsiye ederim.Bu ot ile ilgili çeşitli hadisler var.Lakin siz yine en iyisini bilirsiniz.
Resûl-i Ekrem (Aleyhissalatû Vesselam) 14 Asır önce bir Hadis-i Şerifinde meâlen şöyle buyurmuştu: “Şu kara tanede (çörek otu) ölümden başka her derde deva vardır.”
Umarım şifanızı bulursunuz.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,200
Ne gerek var böyle şeylere?
images - 2021-06-10T172414.005.jpeg

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Hocam bunu yapması batıl inanç diye biliyorum ben tamam dua okur iyi bir şey dua okumak ama niye böyle bir şey yapmış anlamadım bence öyle şeylere bulaşmayın dinimizde uyarıyor batıl inançlara yaklaşmamıza

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Bunu araştırdım. Sanırım temre duası, siğil duası olarak geçiyor. Ciltte sorun olan yerlerin kalemle daire içine alınıp veya çizilip oraya özel okunup üflenmesiymiş. Araştırdığım kadarıyla dinen caiz olmadığını söyleyen bir hoca vs. görmedim.