Yüzbinlerce Wallpaper/Duvar kağıdı burada. Artık wallpaper aramayacaksınız. CoolPaper

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Sizler için yeni bir program hazırladım. Programın ismi CoolPaper

Ne işe yarar?
Program açıldıktan sonra her bir saatte bir yada siz istediğiniz anda masaüstü duvar kağıdınızı değiştiriyor. Duvar kağıtlarını ise bilgisayarınızdan değil, yüzbinlerce wallpaper arasından random seçiyor. Bu wallpaper dosyalarını internetten getiriyor. Her değiştirdiğinizde sürpriz bir duvar kağıdı ile karşılaşıyorsunuz. Ekranınız canlı kalıyor. Hep aynı sıkıcı ekrana bakmamış oluyorsunuz.

Program bilgileri
Program sadece yarım MB (500K) yer kaplıyor. Bilgisayarınıza kurduğunuzda sistem açılışına yerleşiyor. Açıldığında ise sistem çubuğunda (saat ikonunun yanında) bekliyor. Saati geldiğinde otomatikman size en güzel seçme duvar kağıtlarından birisini getirip ekranınıza yerleştiriyor. Duvar kağıtları internet sunucusunda olduğu için, çalışması için internete ihtiyaç duyuyor.

Program .net 4 ile yazılmıştır. Bu yüzden çalışmaması durumunda bu kütüphaneleri kurmanız gerekmektedir.

Program linki : http://www.coolpaper.net/coolpaperkurulum.msi

.Net 4 kütüphanesinin linki : http://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=17851

Ayrıca olumlu/olumsuz görüşlerinizi bekliyorum. Sizlerin vereceği fikir ve geri dönüşler ile program daha iyi olacaktır.

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Hahahaha daha şimdi açtım o yüzden :)) Uyardığın iyi oldu. Yapım aşamasında diyeyim :)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Hangi siteden alıyor resimleri? Wallbase gibi hd resimler dimi. :)

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Program web servisleri ile çalıştığı için uyarı veriyor. Linklerde görüldüğü gibi virüs yok arkadaşlar. teşekkürler @OnLT

Hangi siteden alıyor resimleri? Wallbase gibi hd resimler dimi. :)

Resimler için kendi motorunu kullanıyor. 120.000 adet wallpaper mevcut. İleride diğer servisler de eklenecek. Kaliteli HD resimler şu anda mevcut. Resim adedini 120.000 den milyonlara çıkarmayı hedefliyorum.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Net framework yüklerken zaten sistemde yüklü diyor ama böylede bir hata veriyor. :)
oOoiO.png

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
bazı resimler HD değil görüntü bozuk görünüyor :/
ayrıca kayıt ne için?
indirilen resmi şifrelemeden programın yüklendiği dizinde saklaması güzel olmuş :) hoşuma giden wallpaper ları kopyalıyorum hemen :D
eline sağlık bu arada genel itibariyle güzel çalışma. [MENTION=3870]green_lion[/MENTION]

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Programı yönetici hesabı ile mi çalıştırıyorsun? Program ayarları kaydedemiyor.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
[MENTION=3870]green_lion[/MENTION]

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bazı resimler HD değil görüntü bozuk görünüyor :/
ayrıca kayıt ne için?
indirilen resmi şifrelemeden programın yüklendiği dizinde saklaması güzel olmuş :) hoşuma giden wallpaper ları kopyalıyorum hemen :D
eline sağlık bu arada genel itibariyle güzel çalışma.

Web servisinin sömürülmesine engel olmak için bir kayıt sistemi eklemek zorunda kaldım. Dosyaları almanız sorun değil benim için :)) Bu çeşit bir program olmadığı için de yazmak istedim. Herkes wallpaper arıyor. Bilgisayarı formatlayınca hepsi gidiyor falan. Bu eksiği doldurayım dedim. Devir bulut devri :)

Yakında aynı şeyi android, win mobile ve ios içinde yapmayı düşünüyorum :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Web servisinin sömürülmesine engel olmak için bir kayıt sistemi eklemek zorunda kaldım. Dosyaları almanız sorun değil benim için :)) Bu çeşit bir program olmadığı için de yazmak istedim. Herkes wallpaper arıyor. Bilgisayarı formatlayınca hepsi gidiyor falan. Bu eksiği doldurayım dedim. Devir bulut devri :)

Yakında aynı şeyi android, win mobile ve ios içinde yapmayı düşünüyorum :)

mobilde pek tutulacağını sanmıyorum :) operatörlerin verdiği net paketleri ortada. telefon koklayarak kullanıyor interneti yine de kota doluyor :D ki birde şarj sorunu var zaten. internette işim bitince neti kapatıyorum ki şarj akşama dayansın :)

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
mobilde pek tutulacağını sanmıyorum :) operatörlerin verdiği net paketleri ortada. telefon koklayarak kullanıyor interneti yine de kota doluyor :D ki birde şarj sorunu var zaten. internette işim bitince neti kapatıyorum ki şarj akşama dayansın :)

Çok haklısın ama ben yazana kadar internet sebil olur :)))

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Çok haklısın ama ben yazana kadar internet sebil olur :)))
valla hiç mi hiç sanmıyorum :D ama programı internet olunca 5-10 resim depolayacak net olmayınca bunlarla idare edecek net olunca yine resimleri güncelleyecek şekilde yaparsanız olabilir belki :)

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
valla hiç mi hiç sanmıyorum :D ama programı internet olunca 5-10 resim depolayacak net olmayınca bunlarla idare edecek net olunca yine resimleri güncelleyecek şekilde yaparsanız olabilir belki :)

Harika bir fikir :)

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
O muhteşem soruyu sorayım.Neden coolpaper ? :)

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
O muhteşem soruyu sorayım.Neden coolpaper ? :)

Çünküüüüüü programı aynı zamanda ingilizce almanca ve ispanyolca da yapacağım :)) Almanlar, ispanyollar ve Türkler ortak nokta olarak ingilizce bir ismi anlayacaktır. Ortak lisan olması şarttı.

Bir de wallpaper artık oturmuş bir isim. Başına sonuna Türkçe ekler getirmek abes olurdu. Masaüstü Resmi şeklinde bir domainde olmazdı. Türkçe karakter sorun olurdu. Asıl en önemlisi bulabildiğim en iyi domain bu oldu :)))

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149

Veya sadece WiFi ile bağlı iken güncelleyebilir. Aslında bunu kullanıcıya seçenek olarak bıraksan da olur.

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Veya sadece WiFi ile bağlı iken güncelleyebilir. Aslında bunu kullanıcıya seçenek olarak bıraksan da olur.

Çok doğrusun fakat bir de şöyle bir durum var. Mobil ekranlar için resimler çok fazla yer kaplamayacaktır. Push mail senkronizasyonu için harcadığı kadar bir data kullanarak resmi indirecektir. Ayarı kullanıcıya bırakmak çok mantıklı ama.

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar selam,

Programın yeni sürümü indirilmeye sunulmuştur.

Bu versiyondaki yenilikler

* WallPaper için kategori seçme imkanı eklendi.
* Periyod ayarlaması eklendi. 1 saat bekleme zorunluluğu ortadan kaldırıldı
* Kullanıcı kaydı ve login sistemi elden geçirildi
* Sistemsel hatalar giderildi.
* Yeni versiyon kontrolü geliştirildi.

Ekran görüntüleri

Splash Screen
Ekran_209.jpg

Ayarlar penceresi

Ekran_210.jpg

Kullanıcı kayıt işlemleri

Ekran_211.jpg

İndirme linki : http://www.coolpaper.net/coolpaperkurulum.msi

Web adresi : www.coolpaper.net

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Bence varsa bir de çözünürlük seçme olabilir. 1366X768 çözünürlükte laptop kullandığım için bazı resimleri otomatik olarak masaüstüne attığında orantısız oluyor.

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Hmmmm bunu düşüneceğim (Nasıl yaparım diye :)) ). Fikir için teşekkürler.

Bence varsa bir de çözünürlük seçme olabilir. 1366X768 çözünürlükte laptop kullandığım için bazı resimleri otomatik olarak masaüstüne attığında orantısız oluyor.

Buroteknik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bunun için programa gerek yok sxc.hu sitesi de yüksek çözünürlüklü binlerce wallpaper'ı bünyesinde barındırıyor :) bilmeyen arkadaşlar için paylaşmış olalım.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Bunun için programa gerek yok sxc.hu sitesi de yüksek çözünürlüklü binlerce wallpaper'ı bünyesinde barındırıyor :) bilmeyen arkadaşlar için paylaşmış olalım.

Bilmekle alakası yokki konunun. Arkadaş kendi yaptığı programı paylaşmış burada. :)

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5

Olay internette wallpaper bulmak değilki. Sadece google aramasında milyonlarca sonuç geliyor. Ben sağı solu didik araştırmadan, wallpaperi ayağınıza getirmeyi gerçekleştirmeye çalışıyorum. En farklı olan şeyse seçtiğin konuya göre her seferinde rastgele gelmesi.

batucan72

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Güzel bir program olmuş arkadaşım.
Biraz daha iyi olabilir.
Saygılar.

er4y

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teşşekürler o kadar iyi olmassa bile bilgisayarımda bulunsun işe yarar . Teşşekürler Başşarılar.