Soru Y羹z Puanl覺k Uzman Sorusu

epsilon06

Profes繹r
Evett eitim alan覺na a癟覺yorum ama biraz farkl覺 bir soru.imdi ben y繹kdile bavurucam.Fotoraf覺m g羹ncel deil.Tc kimlik kart覺ndaki fotorafla otomatik g羹ncelleniyormu sistemden.Uzun uralar sonucu en erken 30 una randevu ald覺m kimlik kart覺 deitirmek i癟in.Sorum u kimlik bavurusu yapt覺覺m g羹n fotoraf覺m sisteme d羹er mi? Yoksa kimlik 15 g羹nde falan geliyor galiba o s羹renin ge癟mesi mi gerekir? Riske atma fotoraf覺n覺 ayr覺 deitir diyebilirsiniz ama o fotoraf gene g羹ncelliini kaybediyormu.Kimlik fotoraf覺 s羹resiz kal覺yormu.Sorunun cevab覺n覺 bilebilcek olduunu sanm覺yorum tabi n羹fus m羹d羹rl羹羹nde 癟al覺m覺yorsan覺z Ama soray覺m dedim:)

bilexsamet

Profes繹r
Benim d羹羹ncem kimlik oluturulduktan sonra fotoraf N羹fus'un sitemine d羹羹yor olabilir.
Eer YK'te N羹fus'a online balant覺 varsa an覺nda g繹r羹nt羹leniyor olabilir. Ama arada bir g羹ncelleme ile N羹fus'tan veri al覺yorsa veriler toplu olarak g羹ncellendiinde g羹ncellenecektir.

Burada anlamad覺覺m bir nokta var benim: Eski kimlik kartlar覺n覺 kullananlar覺n fotoraflar覺 nas覺l g羹ncelleniyormu ki? Eski kimlik kullananlar YK'e bavuram覺yor mu?

epsilon06

Profes繹r
Benim d羹羹ncem kimlik oluturulduktan sonra fotoraf N羹fus'un sitemine d羹羹yor olabilir.
Eer YK'te N羹fus'a online balant覺 varsa an覺nda g繹r羹nt羹leniyor olabilir. Ama arada bir g羹ncelleme ile N羹fus'tan veri al覺yorsa veriler toplu olarak g羹ncellendiinde g羹ncellenecektir.

Burada anlamad覺覺m bir nokta var benim: Eski kimlik kartlar覺n覺 kullananlar覺n fotoraflar覺 nas覺l g羹ncelleniyormu ki? Eski kimlik kullananlar YK'e bavuram覺yor mu?
Bavuru merkezlerine gidip bavuru yapabiliyorlar.Fotoraf da orda 癟ekiliyor.Ancak onaylanma s羹resi ka癟 g羹n emin olam覺yorum.Bir de bavuru formu falan doldurmak gerekiyor uzun i biraz Tek seferde iki ii halledeyim diye ura覺yorum da randevular hemen dolmu...:/ Teekk羹rler :)

epsilon06

Profes繹r
Konu bal覺覺n覺 d羹zenleyemedim ancak fotoraf deitirecekler benim gibi aray覺p ge癟 bilgi bulmas覺nlar diye paylaay覺m erken g繹r羹rler 襤nallah.

Ben risk ald覺m denedim siz almay覺n Kimlik fotoraf覺m sistemde g繹z羹km羹yor ge癟 g繹rd羹羹m ikayetlerde kimlik geldikten ka癟 ay sonra bile fotoraf覺n覺 sistemde deitiremeyip sorun yaayanlar覺 g繹rd羹m o y羹zden bata bavuru merkezlerine gidin Yar覺n son g羹n bakal覺m gidecem olur 襤nallah.Yoksa ge癟 bavuruya kalcaz

epsilon06

Profes繹r
Belki biraz younluk olabilir, sabahtan gitmekte fayda var diye d羹羹n羹yorum. Bavuru sonras覺nda s覺nav 羹cretini yat覺rmak i癟in de ekstra yirmi d繹rt saat kazan覺yorsun, bu a癟覺dan stres yapmay覺n. :)
Yok sanm覺yorum youn olca覺n覺 hatta kimse olmaz muhtemelen bavuru merkezleri baya 癟ok Normal bir liseye gitcem 襤nallah kameram覺z 癟al覺m覺yor falan demezler yoksa en yak覺n s覺nav koordinat繹rl羹羹 var ama biraz daha uzak:) Fotoraf y羹klensinde art覺k b覺kt覺m

|帢h|

Rekt繹r
Yahu bende Epsilon bahanesiyle birey sormak istiyorum. Ehliyetler yeni kimliklere ileniyor ya, benim ehliyet biraz eski. 2010 y覺l覺na ait yani. Yenisi i癟in vaktim olmad覺 bir t羹rl羹. imdi ben bu ehliyet bilgilerini kimliime iletmek i癟in m羹racaat etsem, bir sorun 癟覺kar m覺? Yani sen yenisi al, sonra gel mi derler?

kilicbaligi

Dekan
Onursal ye
Yahu bende Epsilon bahanesiyle birey sormak istiyorum. Ehliyetler yeni kimliklere ileniyor ya, benim ehliyet biraz eski. 2010 y覺l覺na ait yani. Yenisi i癟in vaktim olmad覺 bir t羹rl羹. imdi ben bu ehliyet bilgilerini kimliime iletmek i癟in m羹racaat etsem, bir sorun 癟覺kar m覺? Yani sen yenisi al, sonra gel mi derler?
Yok 繹yle olmuyor, yeni nesil s羹r羹c羹 belgesi TC Kimlik Kart覺'na ekleniyor. :)

epsilon06

Profes繹r
K覺l覺癟bal覺覺n覺n dedii gibi biliyorum bende abi.羹nk羹 anneminde baya eski sal覺k raporu falan gerekiyor ehliyet yenilemek i癟in onu yapamad覺覺ndan yenileyemedi.Kimlie de eklenmedi yani:) Ho sen sorunca hat覺rlad覺m da benimkinide eklemediler heralde Unuttuk onu belki otomatik eklemitir

|帢h|

Rekt繹r
Yok 繹yle olmuyor, yeni nesil s羹r羹c羹 belgesi TC Kimlik Kart覺'na ekleniyor. :)
K覺l覺癟bal覺覺n覺n dedii gibi biliyorum bende abi.羹nk羹 anneminde baya eski sal覺k raporu falan gerekiyor ehliyet yenilemek i癟in onu yapamad覺覺ndan yenileyemedi.Kimlie de eklenmedi yani:) Ho sen sorunca hat覺rlad覺m da benimkinide eklemediler heralde Unuttuk onu belki otomatik eklemitir
Desenize iimiz var, kouturacaklar bizi.
Bu sal覺k raporu teekk羹ll羹 bir hastaneden gerekiyor mu, yoksa herhangi bir sal覺k oca覺ndan alabilir miyiz acaba?

epsilon06

Profes繹r
Desenize iimiz var, kouturacaklar bizi.
Bu sal覺k raporu teekk羹ll羹 bir hastaneden gerekiyor mu, yoksa herhangi bir sal覺k oca覺ndan alabilir miyiz acaba?
Ben sal覺k oca覺ndan alm覺t覺m.Kronik bir rahats覺zl覺覺n yoksa aile hekiminden alabilirsin san覺r覺m abi.Ama g繹z muayenesinde g繹zl羹k kullan覺p kullan覺lmama durumlar覺 sorun olabilir.Biraz da aile hekiminize bal覺 galiba:) Sorun 癟覺karmayan biriyse incie cincie tak覺lmazd覺r.

bilexsamet

Profes繹r
Valla benim de ehliyet ve kimlik halen eski. 7-8 y覺ll覺k falan.

st