Yurtdışından Telefon Getirenlere Müjde!

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Başlığı görünce heyecenla girdim ama haber fos çıktı. Bir başlık aldatmacası daha.Birdefa bu müjde sadece yurt dışından turistik amaçlı türkiye gelen kişilerin işine yarar. İkemetgahı Türkiyede olupta yurtdışından tel getirtenler için pek değeri yok.

sinan0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=126689]hano[/MENTION]mi Ayıptır sorması ne bekliyordun ki Herkes artık kafasına göre cihaz getirecek biz de seyredicez mi diyeceklerdi?

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Başlığı görünce heyecenla girdim ama haber fos çıktı. Bir başlık aldatmacası daha.Birdefa bu müjde sadece yurt dışından turistik amaçlı türkiye gelen kişilerin işine yarar. İkemetgahı Türkiyede olupta yurtdışından tel getirtenler için pek değeri yok.
Teşekkürler açmıyorum haberi [emoji14]

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
haberin yurt dışında telefon getirenlerle ilgisi yok
yurt dışında yaşayıp türkiye'ye tatile gelenler için düzenleme yapılmış

milliyet.com.tr olma yolunda hızla ilerliyorsunuz
bravo sdn kaptınız olayı.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Yurtdisindan telefon aliyorsun sonra da Turkiye'de ikinci kez vergi oduyorsun. Turkiye'den alinmamis ki bu telefon. Iki kez neden odesin vatandas. Mediatek islemcili telefonlarin imeisi kolayca degistirilebiliyor. En ucuz telefonu alip kayitli imei no'sunu yurtdisi telefonuna yazdinmi engelleyebiliyorsa engellesinler. Ulke olarak telefon uretin ondan vergi alin tamam da baska ulkeden aldigimiz telefonun vergisini ab bile almiyor bir akilli bizim ulkenin siyasileri mi… Vatandasa yazik.

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
@hanomi Ayıptır sorması ne bekliyordun ki Herkes artık kafasına göre cihaz getirecek biz de seyredicez mi diyeceklerdi?
Olması gerekeni söyleyeyim;
Yurtdışından telefonu sipariş edersin. Tel gümrüğe geldiğinde %20 lik gümrük vergisini ödersin. Bu ürün telekominasyon ürünü olduğu için ayrıca iletişim vergisi, telsiz ücreti vs vergisini ödersin. Sonra Telefonun imei kaydınıda tc kimlik nona kayıt ettirirsin ve güle güle kullanırsın.
Bu telefon yasağı başka ülkede var mı? Benim bildiğim yok. Almanya ,italya,rusya,azerbeycan, kazakistan, suriye bunların hepsi kargo yoluyla alabiliyor.
Ama bizim ülke ne yapıyor baronları zengin etmek adına halkını sömürüyor.

Bir italatcı firma yurtdışından tel getirttiğinde imei kaydı için 45 kuruş (Dikkat TL DEĞİL) ödüyor.
Ama vatandaş yurt dışına çıktığında bir tel alıp türkiyede de kullanmak isterse 100 tl den fazla imei kaydı için para veriyor.
Eğer bunların normal olduğunu yani olması gerekenin bu olduğunu düşünüyorsan diyecek sözüm yok sana.
Birdahada alıntılama daha fazla cevap vermeye niyetim yok.

Reaksiyon puanı
16,118
demokrasi var deniyor ama yurt dışından telefon alama çinde aliexpress'te güzel ve ucuz teller vardı alamıyoruz...

balaban6162

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dolandırıcıların işine yarar, 60 gün sonra kapanacak bir klonlu telefonu rahat rahat satarlar, normalde 2 haftada mesaj gelebiliyordu, şimdi 45 gün sonra gelir herhalde.

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bu 30 günü biz göremedik malesef 60 i nasil görecegiz? Mayis ayinda Bir kart aldim taktim Turkcellden hat 1 hafta sonra kapandi yani telefon,gectik malum alman hattina nasil bir kafadir bu anliyamiyorum.Ordan telefon al gel buraya sikinti yok ama burdan telefon al git oraya kardesim yok 30 60 90 diye sinirla gerci devlette hakli ama bizde maduruz baba

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar simdi bende yurt disinda yasiyorum ve turkiyeye izne gelicem 1 ay kadar. yani kaydettirmeden kullanabilecek miyim..

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaslar simdi bende yurt disinda yasiyorum ve turkiyeye izne gelicem 1 ay kadar. yani kaydettirmeden kullanabilecek miyim..
Evet kayıt ettirmeden kullanabileceksin. Tabi 60 gün , 60 günden sonra kayıt gerektirir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence saçma önce kayıt denen bişey yoktu şimdi neden böyle bişey cıktı harç parası hacamı gönderecekler anlamadım çok sacmaaaa

1

111SDN Okuru

SDN Okuru
Bende aldım yurt dışından tlf 2ay işletmesem tlf kapanıyor tekrar açtırma şansım varmı