Yurtdisindan iPhone almali miyim?

Bu konuyu okuyanlar

egeuludag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Merhaba arkadaslar. Suan Italya'dayim ve Aralik basinda Turkiye'ye donecegim. Planlarimda iPhone 11 almak var. TR fiyati yaklasik 7400tl oldugu icin Italya'dan almam kayit vergisi ile birlikte ayni fiyata geliyor. Ancak TL cok hizli deger kaybediyor su gunlerde. Iphone 11 570 Euro (5600TL), kayit vergisi ile birlikte 7400TL'ye geliyor. Sizce Turkiye'ye gelmeyi mi beklemeliyim yoksa burada suanki TR fiyatiyla alip kayit mi yaptirmaliyim? Burada alirsam anladigim kadariyla garanti konusunda sikintilar yasayabilirim. O yuzden size danismak istedim.

egeuludag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Madem aynı fiyata geliyorsa Türkiye'den alın en azından garanti konusunda sorun yaşamazsınız. Ama zam gelebilir o yüzden şu sıralar almaya bakın.
Amacim bekleyip almakti ancak su zam konusunu forumda okudum. O yuzden aklima takildi. Zam ihtimali cok mu fazla?

egeuludag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Döviz ciddi bir biçimde artıyor bana kalırsa Apple yakında biz zam yapar. 10 Kasım'da yeni bir etkinlik var. O zaman yaparlar diye tahmin ediyorum.
Yeni iPhone ciktigi icin belki artis olmaz diye tahmin ediyordum ben ama doviz cok hizlandi dediginiz gibi...

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Yeni iPhone ciktigi icin belki artis olmaz diye tahmin ediyordum ben ama doviz cok hizlandi dediginiz gibi...
Yeni iPhone'lar şu anki kura göre hesaplanacaktır. Apple da ürünlerini pek ayırcağını sanmıyorum, komple olacaktır. Tabii umarım olmaz.

egeuludag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Arkadaslar olasi bir zam sonrasinda ikinci el piyasasi da otomatikman artar degil mi? Elimde satmak istedigim iPhone 7 Plus ve 8 var. Aslinda amacim bunlari satip olabildigince az para verip (veya vermeyip) 11 almakti. Boyle bir durumda fiyat farkindan etkilenmiyorumdur umarim..
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternetten alacaksınız o zaman. Ben mağaza olarak düşündüm de.
Direkt Apple magazasinda 7999'u bile gormus yanlis hatirlamiyorsam.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Arkadaslar olasi bir zam sonrasinda ikinci el piyasasi da otomatikman artar degil mi? Elimde satmak istedigim iPhone 7 Plus ve 8 var. Aslinda amacim bunlari satip olabildigince az para verip (veya vermeyip) 11 almakti. Boyle bir durumda fiyat farkindan etkilenmiyorumdur umarim..
Tabii onlar da artabilir. İphone 7 plus 3750 olsa 8 de 3000 civarları olsa üstüne 800 tl vermeniz gerekir.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bugün itibari ile pasaporta IMEI kaydı 2000 TL oldu haberiniz olsun

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba arkadaslar. Suan Italya'dayim ve Aralik basinda Turkiye'ye donecegim. Planlarimda iPhone 11 almak var. TR fiyati yaklasik 7400tl oldugu icin Italya'dan almam kayit vergisi ile birlikte ayni fiyata geliyor. Ancak TL cok hizli deger kaybediyor su gunlerde. Iphone 11 570 Euro (5600TL), kayit vergisi ile birlikte 7400TL'ye geliyor. Sizce Turkiye'ye gelmeyi mi beklemeliyim yoksa burada suanki TR fiyatiyla alip kayit mi yaptirmaliyim? Burada alirsam anladigim kadariyla garanti konusunda sikintilar yasayabilirim. O yuzden size danismak istedim.
iPhone 11 alacağına ikinci el Xs Max almanı tavsiye ederim.7500 TL'yi vasat ekrana,berbat tasarıma,ses seviyesi düşük stereo hoparlöre verme derim.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
iPhone 11 alacağına ikinci el Xs Max almanı tavsiye ederim.7500 TL'yi vasat ekrana,berbat tasarıma,ses seviyesi düşük stereo hoparlöre verme derim.
Stereto hoparlörün sesi gayet fazla bu arada. Xs Max da çentikli tasarım ve bu tasarım göreceli. Her yerde berbat berbat yazıyorsunuz belki başkaları beğenebilir.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Stereto hoparlörün sesi gayet fazla bu arada. Xs Max da çentikli tasarım ve bu tasarım göreceli. Her yerde berbat berbat yazıyorsunuz belki başkaları beğenebilir.
11 deki stereo hoparlörün ses seviyesi düşük.Kendim 11 de video açıp defalarca denedim.Berbat tasarımdan kastım cihazın yan çerçevelerinin kalın ve ağır olması.Tasarımı geçtim o ekrana 7500 TL vermek kesinlikle mantıklı değil.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
11 deki stereo hoparlörün ses seviyesi düşük.Kendim 11 de video açıp defalarca denedim.Berbat tasarımdan kastım cihazın yan çerçevelerinin kalın ve ağır olması.Tasarımı geçtim o ekrana 7500 TL vermek kesinlikle mantıklı değil.
Kime göre düşük? Ben 3 oda ileriden duyabiliyorum rahatsız edici bir şekilde.
Yani iphone 11 alan herkes hata yaptı yanlış telefon aldı öyle mi? Onun yerine 2 sene önce çıkmış xs mi almalılardı?
Kullandığınız cihazı da yazarsanız merak ettim de.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Kime göre düşük? Ben 3 oda ileriden duyabiliyorum rahatsız edici bir şekilde.
Yani iphone 11 alan herkes hata yaptı yanlış telefon aldı öyle mi? Onun yerine 2 sene önce çıkmış xs mi almalılardı?
Kullandığınız cihazı da yazarsanız merak ettim de.
11 fanboyluğuna pes diyorum.3 oda ileriden duyabiliyorum.??? Atta ölçülü at bari.11 i son ses verip denedim.Son seste videoyu anca duyabildim.Aynı videoyu 11 Pro ile açtım.11 Pro son sesi geçtim orta seste bile rahat duydum.11 5500-6000 TL bandında olsa eksikleri olsada alınabilir derdim.7500 TL vericeksin vasat bir ekran,kalın ve ağır bir cihaz,ses seviyesi düşük stereo hoparlör,3,5 saatte şarj olması,ana Kamerasının deep fusion denilen teknoloji yüzünden 4 saniye fotoğrafı işlemesi.Kusura bakmada bu kadar dezavantaja 7500 TL asla vermem.Xs Max 2 yaşında bu doğru ama bir iPhone un ömrünün 6 yıl olduğu baz alındığında Xs Max 4 yıl daha performanslı çalışır.Arada sadece 1 yıl fark var.Apple ın işlemcisini, yazılımını bende beğeniyorum ama Xr ile 11 de çok kısmış.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
11 fanboyluğuna pes diyorum.3 oda ileriden duyabiliyorum.??? Atta ölçülü at bari.11 i son ses verip denedim.Son seste videoyu anca duyabildim.Aynı videoyu 11 Pro ile açtım.11 Pro son sesi geçtim orta seste bile rahat duydum.11 5500-6000 TL bandında olsa eksikleri olsada alınabilir derdim.7500 TL vericeksin vasat bir ekran,kalın ve ağır bir cihaz,ses seviyesi düşük stereo hoparlör,3,5 saatte şarj olması,ana Kamerasının deep fusion denilen teknoloji yüzünden 4 saniye fotoğrafı işlemesi.Kusura bakmada bu kadar dezavantaja 7500 TL asla vermem.Apple ın işlemcisini, yazılımını bende beğeniyorum ama Xr ile 11 de çok kısmış.
İsterseniz video atayım 3 oda ileriye gidip. İlla kanıtlamam mı lazım duyuluyor? Sesi son seste duymak için stadyumda falan olmanız gerekiyor en düşük düzeyde bile duyuyorum? Bence kullanmadığınız için böyle yorum yapıyorsunuz. Bana göre ne ağır ne de kalın. Gayet olması gerektiği gibi.