Yurtdışında Mühendislik

Bu konuyu okuyanlar

Spartannn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba herkese ben günlerdir araştırıyorum bu konuyu ama tam olarak anlayamadım. Ben balıkesir üniversitesi elk-elektronik müh mezunuyum. Diplomamın hangi ülkelerde denklik sağladığını öğrenemedim bunu sormak istemiştim, ayrıca mesela diyelim ki almanya'da benim diplomam sayılıyor, ben öylece gidip almanyada bi firmada mühendis olarak çalışabiliyor muyum ne gibi yaşama ve çalışma belgelerini sağlamam gerekir?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
1. Oturma izni (Yabancılar polisi veriyor)
2. Çalışma izni (Çalışma bakanlığı veriyor)
3. Yabancı dil (Gideceğin ülkenin dili)
4. Geçerli bir pasaport ve geçerli bir işçi vizesi.

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Aslında yurtdışına gitmek lazım gerçekten nefes alamıyoruz artık. Bende düşünüyorum.

Spartannn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Cevapsız kalmış biraz ama yurtdışına paran olmadan gitmek çok zormuş bunu öğrendim araştırarak. Ayrıca diploma denkliğini hala bulabilmiş değilim. Yüksek lisansla gidilebilir ki o da avrupada ortalama dönemlik 3000 Euro okul ücreti veya buradan bulunan sponsor bir şirket aracılığıyla gönderilebilirmişsin zor işler...

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Cevapsız kalmış biraz ama yurtdışına paran olmadan gitmek çok zormuş bunu öğrendim araştırarak. Ayrıca diploma denkliğini hala bulabilmiş değilim. Yüksek lisansla gidilebilir ki o da avrupada ortalama dönemlik 3000 Euro okul ücreti veya buradan bulunan sponsor bir şirket aracılığıyla gönderilebilirmişsin zor işler...
O zaman sana göründü malum yol..