Soru Yurtdışı ürün iade edilince vergi ve kargo iade edilmiyor mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
953
Herkese merhabalar amazon Amerika'dan 80 dolarlık ürün almıştım 40 dolar da vergi ve kargo çıkmıştı iade ettim sadece 80 doları geri yatırdılar.40 doların iade edilemeyeceğini söylediler bu durum her zaman mı böyle eğer böyleyse daha da yurtdışından bişi almayı düşünmüyorum.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
ürünü teslim aldıktan kaç gün sonra iade ettin?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Pazarlayan kendi kargo ücretini ve gümrük vergisini geri alamıyorsa, iade de edemez. Ama Türkiye'de gümrüğe baş vurup, faturası ve iade ettiğinin belgesiyle iade isteyebilirsin. Kabul edilir mi bilmiyorum. Prensip olarak iade etmeleri gerekir.

Reaksiyon puanı
953
hesabım sayfasından kendini arat durumu izah et ne diyorlar bakalım
Consumer service den iletişime geçtim iadesi mümkün değil ne yazık ki dediler İngilizce ile translate yapa yapa bir hâl oldum ama bir yere varamadık.900 lira resmen çöp oldu.Bilsem iade etmez kendim satardım bari

Wrezins

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar amazon Amerika'dan 80 dolarlık ürün almıştım 40 dolar da vergi ve kargo çıkmıştı iade ettim sadece 80 doları geri yatırdılar.40 doların iade edilemeyeceğini söylediler bu durum her zaman mı böyle eğer böyleyse daha da yurtdışından bişi almayı düşünmüyorum.
Aga lütfen cevapla ürünü aldıktan sonra ne zaman geldi 4 gün önce anakart aldım halen kargoya bile verilmedi amazondan aldım

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Consumer service den iletişime geçtim iadesi mümkün değil ne yazık ki dediler İngilizce ile translate yapa yapa bir hâl oldum ama bir yere varamadık.900 lira resmen çöp oldu.Bilsem iade etmez kendim satardım bari
amazon türkiye hesabım kısmından kendini telefonla arat ufak bi ihtimal de olsa belki bi çözüm önerisinde bulunurlar

Reaksiyon puanı
953
amazon türkiye hesabım kısmından kendini telefonla arat ufak bi ihtimal de olsa belki bi çözüm önerisinde bulunurlar
Bugün tekrar müşteri hizmetlerine yazdım ingilizce translate ile son kez şansımı deneyeyim dedim normal eleman işin içinden çıkamadı uzman ekibe yönlendirdi baya beklettiler bekledim ama değdi sanırım 14 iş günü içinde o da yatacak dediler bakalım sonuç ne olacak ?