Yurtdışı iPhone nereden alınır?

LuiLibero

Öğrenci
6 Mayıs 2024
92
44
18
Yurtdışı iPhone 13 veya 14 almayı düşünüyorum fakat nereden alabileceğimi bilmiyorum. Sahibinden’de bir kaç ilan buldum fakat güvenilir mi değil mi bilmiyorum. İlanlarda değişensiz falan yazıyorlar ama ne kadar doğru? İstanbul’da oturuyorum, telefonculardan falan güvenilir bir şekilde alabilir miyim?

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,822
6
854
293
36
Iyi araştırma yapmak lazım. En azından hazırda kayıtlı bulmanız lazım. Eğer kayıtsız bulursanız ekstradan 32k para ödemeniz gerekecek. Imkanınız varsa en mantıklısı Bulgaristan ya da Gürcistana gidip kendiniz almanız

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
29 Şubat 2020
3,567
5
3,901
358
Iyi araştırma yapmak lazım. En azından hazırda kayıtlı bulmanız lazım. Eğer kayıtsız bulursanız ekstradan 32k para ödemeniz gerekecek. Imkanınız varsa en mantıklısı Bulgaristan ya da Gürcistana gidip kendiniz almanız
Yurt dışı kayıtlı iPhone aramak yerine yurt içi alır. Muhtemelen 8 ay kullanıp başka telefona geçecektir.

xYavuz

Müdavim
Müdavim
9 Nisan 2023
1,000
2
1,270
358
Yurtdışı iPhone 13 veya 14 almayı düşünüyorum fakat nereden alabileceğimi bilmiyorum. Sahibinden’de bir kaç ilan buldum fakat güvenilir mi değil mi bilmiyorum. İlanlarda değişensiz falan yazıyorlar ama ne kadar doğru? İstanbul’da oturuyorum, telefonculardan falan güvenilir bir şekilde alabilir miyim?
Kayıt maliyeti çok yüksek, cüzi bir miktar oynar, yerine fazla verip direk TR cihazı almak daha mantıklıdır, yok oda olmazsa tanınan bilinen bir esnaftan almanızı tavsiye ederim. Sahibindende satıcılar çok çeşitli, hangisine denk geldiğini kestiremezsin.