Soru Yurtdışı iPhone kayıt ettirmek kimliğe?

Bu konuyu okuyanlar

kursatesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba ABD'den iPhone 14 pro Max getirteceğim pasaportum olmadığı için yeni kimlik ile gidilebilen yerlere Kıbrıs, Batum gibi yerlere giriş çıkış yapsak cihazı kayıt ettirebilir miyiz?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Telefonlar sadece pasaportta kayıt ettiriliyor. Sen Kıbrıs'a veya Batum'a giderek nasıl kayıt ettirmeyi düşünüyorsun telefonu?

Üstüne 3 yıl boyunca telefon sadece Kayırt ettirdiğin pasaport sahibinin üstüne olan hat ile çalışıyor bunuda unutma.

FatihBahadr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
Telefonlar sadece pasaportta kayıt ettiriliyor. Sen Kıbrıs'a veya Batum'a giderek nasıl kayıt ettirmeyi düşünüyorsun telefonu?

Üstüne 3 yıl boyunca telefon sadece Kayırt ettirdiğin pasaport sahibinin üstüne olan hat ile çalışıyor bunuda unutma.
Hocam kimliğe de kayıt ediliyo. Bizzat kendim kayıt ettim.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Arkadaşlar merhaba ABD'den iPhone 14 pro Max getirteceğim pasaportum olmadığı için yeni kimlik ile gidilebilen yerlere Kıbrıs, Batum gibi yerlere giriş çıkış yapsak cihazı kayıt ettirebilir miyiz?
Yapamazsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıkıntılar olur.Sadece pasaportta ki hatlara kaydettirme gibi vs.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Hocam kimliğe de kayıt ediliyo. Bizzat kendim kayıt ettim.

Ne zaman kayıt ettin nasıl ettin? Açıklasana madem yaptın.

Ama ben en az 4-5 telefon getirtmişimdir yurtdışından hep pasaportlara kayıt ettiriyorduk. Ne duydum ne gördüm kimliğe telefon kayıt ettirildiğini.

BTK üstünden IMEI kaydı yaptırırken pasaport ile oluyordu çünkü.

FatihBahadr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
Ne zaman kayıt ettin nasıl ettin? Açıklasana madem yaptın.

Ama ben en az 4-5 telefon getirtmişimdir yurtdışından hep pasaportlara kayıt ettiriyorduk. Ne duydum ne gördüm kimliğe telefon kayıt ettirildiğini.

BTK üstünden IMEI kaydı yaptırırken pasaport ile oluyordu çünkü.
Kimlik ile batuma gidip ordan gümrükten alınan kağıtla kayıt ettik hatta 2 tane. Sarp sınır kapısında telefoncular oluyodu hatta imei kayıt için sana para teklif eden. Tabi bu anllattığımın en az 4 senesi falan var.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Kimlik ile batuma gidip ordan gümrükten alınan kağıtla kayıt ettik hatta 2 tane. Sarp sınır kapısında telefoncular oluyodu hatta imei kayıt için sana para teklif eden. Tabi bu anllattığımın en az 4 senesi falan var.

Sen telefonu Batum'dan alıyorsundur. Üstüne kayıt dediğin Allah bilir çakma IMEI atmadır? BTK'ya vergisini yatırıyor muydun?

Üstüne 4 -5 yıl önceki sistem ile şuan ki çok değişti.

FatihBahadr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
Sen telefonu Batum'dan alıyorsundur. Üstüne kayıt dediğin Allah bilir çakma IMEI atmadır? BTK'ya vergisini yatırıyor muydun?

Üstüne 4 -5 yıl önceki sistem ile şuan ki çok değişti.
İphonea nasıl çakma imei atacaksın ? Şu üslubunu düzelt adam akıllı konuş önce.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
İphonea nasıl çakma imei atacaksın ? Şu üslubunu düzelt adam akıllı konuş önce.

Adam gibi anlatmıyorsun ki ağızından kerpetenle laf alıyoruz resmen. Adam bir soru sormuş biliyorsan yardımcı ol bilmiyorsan kafa karıştırtma.

Telefonu nerden aldın nasıl aldın nasıl kayıt ettirdin. Senin IMEI kaydı için adamlar neden sana para teklif ediyordu bu işten çıkarları ne?

goqhan06

Emektar
Reaksiyon puanı
57
Sorunuzun cevabı 9 Dakika önce Alttaki linkdeki konunun sonunda yazılmış.
Alıntı; "Kıbrıs başta olmak üzere ulaşımı kolay olan bir ülkeye giriş çıkış yaparak, telefonu resmi olarak kaydettirmek. Bu arada pasaport şart değil, kimlikle giriş çıkış yapılabilen ülkelerde de sorunsuz bir şekilde bu işlemi yapabiliyorsunuz."

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Adam gibi anlatmıyorsun ki ağızından kerpetenle laf alıyoruz resmen. Adam bir soru sormuş biliyorsan yardımcı ol bilmiyorsan kafa karıştırtma.

Telefonu nerden aldın nasıl aldın nasıl kayıt ettirdin. Senin IMEI kaydı için adamlar neden sana para teklif ediyordu bu işten çıkarları ne?
Siz sanki azarlar gibi bir üslupla karşınızdakine üstten bakıyorsunuz. Gayet doğru bir talepte bulunulmuş.

kursatesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anladım pasaport şart değil Gürcistan Kıbrıs gibi yerlere gidip kimlik ile de kayıt yaptırabilirim cihazi