Yardım Yurt dışından gelen kargoyu almak zorunlu mu?

Bu konuyu okuyanlar

Armagadon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
3 ay önce Amerikalı bir kız ile tanıştım. Kendisi doktor ve beni çok sevdiğini, sürpriz yapmak istediğini söyledi. Adresimi istedi, bana kargo takip kodu ve link gönderdi.

Bana yaklaşık 15 kilo ağırlığında ayakkabı elbise vs göndermiş, fakat kargo parasını ödememiş.

Şimdi bir e-posta geldi, kargo ücreti 6350 TL olarak görünüyor.

Bende kargoyu istemedim iade edilsin dedim fakat kargonun iade edilemeyeceği söylendi. Eğer almazsam olay çok büyüyecekmiş ve tıkandım.

Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. Başına böyle bir durum gelen var mı?

Son düzenleyen moderatör:

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
İyilik yaparken kötülük etmiş. :sweatsmile::sweatsmile:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Gumrukte takilir bu arada normal. Ben bu tarz yurtdisindan gelen hediyenin gumrukte vergi yuzunden sorun cikardigini cok gordum. Kiza soyle 300 dolar ateslesin :D

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Bu şey değil mi yaa eski sevgiliye 15 farklı mekandan pizza pide çiğ köfte gibi şeyler söyleyip parasını kapıda ödeme yapmak.

Armagadon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Gumrukte takilir bu arada normal. Ben bu tarz yurtdisindan gelen hediyenin gumrukte vergi yuzunden sorun cikardigini cok gordum. Kiza soyle 300 dolar ateslesin :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunun nasıl yapıldığını bilmiyorum kral kısaca bir anlatta isteyelim bakalım atacak mi

Bu şey değil mi yaa eski sevgiliye 15 farklı mekandan pizza pide çiğ köfte gibi şeyler söyleyip parasını kapıda ödeme yapmak.
Kral yapma düşüncesi bile kötü

Bunu almamız zorunlu mu bilgin var mı bu konuda

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Bunun nasıl yapıldığını bilmiyorum kral kısaca bir anlatta isteyelim bakalım atacak mi

Kral yapma düşüncesi bile kötü

Bunu almamız zorunlu mu bilgin var mı bu konuda

Western Union veya Wise bakabilirsin. Alma zorunlulugu yok diye biliyorum ama urunun degeri fazlaysa olabilir.

ilhan24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
1 karşı ödemeli uluslar arası kargo gitmiyor sizi kandırıyor olabilirler
2 en fazla ürün kargoda 3 gün bekler sonra geri gider gümrükte kaldıysa 3 ay kadar bekler devlete kalır

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
16,965
Evet arkadaşlar şimdi nasıl söze girsem bilmiyorum neyse 3 ay önce internetten bir kızla tanıştım Amerikalı neyse doktor kendisi ve başka ülkelere de gidiyormuş bildiğim kadarıyla ve geçenlerde beni çok sevdiğini ve bir supriz yapmak istediğini söyledi ardından benim oturduğum yerin adresini istedi ve bana bir takip kodu ve link gönderdi linki kontrol ettikten sonra bir kargo firması olduğunu ogrendim ve bana yaklaşık 15 kilo ağırlığında ayakkabı elbise vs göndermiş fakat kargo parasıni ödememiş şimdi bir tane e posta geldi ve kargo ücreti 6350 TL tutmuş bende kargoyu istemedim iade edilsin dedim fakat kargonun iade edilmiyacegini ve adınıza gelmiş olup bunu almanız zorunlu diye bir e posta daha geldi eğer almazsam bu olay daha buyuyecekmis şimdi burda biraz tikandik ve tecrübeli arkadaşlardan akıl istiyorum böyle birşey var mı yoksa galyana mi geliyorum şimdiden teşekkürler
Sana hediye verirken sen hayattaki tüm şansını kullanmışsın ve oyüzden kargo böyle pahalıya patlamış.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Bana nedense dolandırıcı gibi geldi.

Yakın zamanda satmış olduğum Huawei marka cep telefonu için İngiliz kadın benimle iletişime geçti. Türkiye'de yaşayan arkadaşına hediye almak istiyor ve cep telefonunu ortak bir noktada ona elden teslim etmemi istiyordu. Kadınla anlaştıktan sonra telefonun parasının 2.5 katı fazla para yatırdı. Durumu fark edip kadın ile iletişime geçtiğimde, şuan işlemin gerçekleşmediğini söyledi. Gerçekleşmesi için Llyod Bank'ın BTC hesabına aradaki farkı nakit yatırmam gerekiyormuş. BTC'yi görür görmez 2 gün boyunca saygı çerçevesi altında İngilizce konuştuğum kişiye benim dolandırıcım var yazınca hiç uğraşmadan görüldü attı :D :D :D.

O yüzden dikkatli olunuz.

Armagadon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Evet arkadaşlar bir dolandırıcı vakası ile birlikteyiz emeği gece herkese teşekkür ederim lütfen dikkat edin.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Evet arkadaşlar bir dolandırıcı vakası ile birlikteyiz emeği gece herkese teşekkür ederim lütfen dikkat edin.
Geçmiş olsun, umarım sorun yaşamamışsınızdır. Açıkçası ilk okuduğumda bir üst mesajda yaşadığım tecrübenin farklı bir örneği olduğunu anlamıştım.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Bende koreli bir kızla tanışmıştım. Babası konsolosmuş. Dolandırıcı olduğunu biliyordum fakat ingilizcemi geliştiririm diye sohbeti sürdürdüm sonra güle güle :D :D

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Bende koreli bir kızla tanışmıştım. Babası konsolosmuş. Dolandırıcı olduğunu biliyordum fakat ingilizcemi geliştiririm diye sohbeti sürdürdüm sonra güle güle :D :D
Üzmeseydin bari. Azdan çoktan banka kartına para yollasaydın belki şimdi evlenmiştin. :D

Armagadon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Geçmiş olsun, umarım sorun yaşamamışsınızdır. Açıkçası ilk okuduğumda bir üst mesajda yaşadığım tecrübenin farklı bir örneği olduğunu anlamıştım.
Çok teşekkür yok hiç bir sorun yaşamadım zaten kargoyu bana gönderdiğin den beri bir işkillendim sonrası zaten ardı ardına geldi

Benimde amaç o yöndeydi acakcasi sonra hediye filan diyince neden olmasın dedim sonra olanlar oldu