Soru Yurt dışı iPhone alınir mı?

Sad:/

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Facebook üzerinden yurt dışı 13 pro 22 bin düz iphone 14 telefon 21 bin TL. Orijinal cihaz olduğunu dükkana gittiğimde imeiyi kontrol edebileceğimi orijinal olduğunu sadece yurt dışı olduğunu söyledi güvenilir mi ve almam mantıklı mı? Ayrıca instada bir sayfada da btk onaylı imei kayıt ettiklerini e devlette gözüktüğünü söyledi mersinde şubeleri varmış yüz yüze yapabilirmişiz ve 4700 TL süresiz için para istiyor. Güvenilir mi ve mantıklı mı? Ucuz olsun diye yd cihazlara bakıyorum ancak tr de de 20 bin imei parası verirsem bir anlamı kalmaz. Kayıt etmeden de en fazla 8 ay kullanırım sanırım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Lord Erenify

Imperial Lord
Reaksiyon puanı
563
Çin malı olabilir. Bence al ama yine de sen bilirsin.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Facebook üzerinden yurt dışı 13 pro 22 bin düz iphone 14 telefon 21 bin TL. Orijinal cihaz olduğunu dükkana gittiğimde imeiyi kontrol edebileceğimi orijinal olduğunu sadece yurt dışı olduğunu söyledi güvenilir mi ve almam mantıklı mı? Ayrıca instada bir sayfada da btk onaylı imei kayıt ettiklerini e devlette gözüktüğünü söyledi mersinde şubeleri varmış yüz yüze yapabilirmişiz ve 4700 TL süresiz için para istiyor. Güvenilir mi ve mantıklı mı? Ucuz olsun diye yd cihazlara bakıyorum ancak tr de de 20 bin imei parası verirsem bir anlamı kalmaz. Kayıt etmeden de en fazla 8 ay kullanırım sanırım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Her yıl sadece 8 ay kullana bilirsin her yıl başında her hattın süresi yenilenir, Model numarasına bak M harfiyle başlıyorsa sıkıntı yok M harfiyle başlamıyorsa bulaşma, İmeili sorgula kayıt dışı olduğu tespit edilen imei yazması gerek yazmazsa bulaşma, bunlara baktıktan sonra tüm donanımını denedikten sonra alabilirsin (bu yasal mı değil mi bilmiyorum ama YD olduğu için şebekesi giden iPhone ile tr cihazı bir iPhoneye aynı icloud hesabını girersen ve şebekesi olmayan telefon wi-fiye bağlı olursa arama ve mesajlar şebekesi olmayan telefona da geliyor)

bu konuda genel olarak yapman gereken kontroller var