Yunanistan Başpiskoposu’ndan kriz çıkaracak Ayasofya çıkışı!

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Ayasofya'nın ibadete açılıp açılmamasıyla ilgili tartışma sürerken, Yunanistan Başpiskoposu Ieronimos'tan tartışma yaratacak son dakika açıklaması geldi. Ieronimos, "Türklerin bunu cüret edebileceklerini sanmıyorum" dedi.

ieronimos-reuters_16_9_1594023017-880x495.jpg

Ayasofya’nın ibadete açılıp açılmayacağı tartışması dünyanın gündeminden düşmüyor. Bugüne kadar birçok ülkeden açıklamalar gelirken, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Fransa Dışişleri Bakanlığı ve Rusya Ortodoks Kilisesi Ayasofya’nın statüsünün korunması çağrısında bulunmuştu.

Konuyla ilgili tartışmaya katılan son isim Yunanistan Başpiskoposu Ieronimos oldu. Yunan basınına konuşan Başpiskopos Ieronimos ortalığı karıştıracak ifadeler kullandı.

ayasofya-reuters-2.jpg

Foto: Reuters.
Euronews Türkçe’nin aktardığına göre Ieronimos, “Türkler ellerinde ne varsa bunu oynar. Ayasofya da o oyunlardan biri. Bunu yapmaya cüret edebileceklerine inanmıyorum” diye konuştu.

Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla ilgili Danıştay süreci devam ediyor. Kararın 15 gün içinde açıklanması bekleniyor.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Şahsi görüşüm bu olay Allah'ın bize bir imtihanı. İnşallah anlımızın akı ile milletçe bu imtihanı verebiliriz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
adam deli camii o kabullenin müze ve camii.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Jack sen ne diyorsun ? Piskopos amcaya katılıyor musun ?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Yok o konudaki fikrini zaten biliyorum.
Piskopat amca sence bizi mi gaza getiriyor, yoksa bizi mi küçük görüyor bunu soruyorum. Senin böyle söylemler sonrasında duyduğun hissi soruyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
fiziksel olarak zaten camii o birilerinin hayır demesi camii olmadığını demesi mümkün değil.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bu amca oturduğu yerden konuşuyor , artislik peşinde sadece

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Niye bizim dinimize düşman olan hem ırk'ın hemde din adamının, yaptığı artistiği bizim forumlarımızda paylaşıyorsun peki ? Bu haberi gören milli duygulara sahip kişiler müzeden çıkıp fetih hakkı vs diyerek kendi ibadethanesine dönüştürmek isteyecek. Ki bunun yapılmasını istemediğin halde ?

Haber değeri taşıyor desen neyse diyeceğim de, bizi gaza getirecek şeyi niye bize taşıyorsun. Amacını rica edebilir miyim , anlayabilmek için seni

• Komik
Reactions: bud

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
hahah sen iyimisin ya adamın görüş açısına bak :joycat::joycat: Akıllı arkadaşım benim, söz konusu haber bizi ilgilendirdiği için tüm haber sitelerinde paylaşıldı , tüm medya platformların da paylaşılıyor.. aa dur ben şimdi haber sitelerine yazarım szayel diye biri var derim o istemiyormuş böyle haberlerin paylaşılmasını derim bir daha paylaşılmaz :joycat:

adamda ki yoruma ve düşünce açısına bak ya daha neler göreceğiz bakalım sen gazamı geldin şimdi bu haber ile :joycat:

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Böyle giderse sayende SDN google news kaydı alabilecek. Teknolojiden ziyade siyaset ve bu tarz haberlerin sayesinde hadi bakalım.